19 березня свій 91-й день народження відзначила Ліна Василівна Костенко, геніальна українська поетеса, лауреатка Шевченківської премії (1987), Премії Антоновичів (1989), Премії Петрарки (1994).
Студенти Горохівського коледжу ЛНАУ захоплюються творчістю Ліни Василівни, тож на відкритому занятті у формі літературної кав'ярні, яке організувала і провела викладач М.О. Здинюк, вони натхненно читали її поезії, розповідали про життєвий і творчий шлях поетеси.
19 березня, свій День народження святкувала легендарна Українка - Ліна Костенко. Історія життя Ліни Костенко - це повість про те, якою сильною й непереможною може бути людина, що виростає з народу, живе з ним, вірно служить йому і зв'язана назавжди з рідним народом усіма ділами й помислами своїми.
Студенти Горохівського коледжу ЛНАУ долучилися до цієї визначної події.
Адже Ліна Костенко входить до кола тих митців, які завжди несли слово правди своєму народові. Вона багато розмірковує над тим, що має лишити по собі людина. Як жити? Де відшукати те вічне, що, збагативши себе особисто, залишиться у спадок твоєму роду, а відтак народу? Ці роздуми приходять через прочитання поезії Ліни Костенко студентами літературної студії «Рідне слово» під керівництвом досвідченої педагогині Марії Здинюк. Кажуть, що добре слово лікує душу. От і поспішають студенти на її заняття: читають вірші, записують і монтують відео, творчо спілкуються і цікаво проводять час у літературному кафе, відкриваючи для себе нові твори української поезії. Марія Здинюк активних учасників ласкаво називає «перлинками літературної студії», а їх за тридцять років педагогічної діяльності розійшлося по світу чимало.
Новому поколінню студентів у доброзичливій, невимушеній атмосфері вона зворушливо розповідає: «Ліна Костенко. Майстриня слова та думки! Справжній моральний авторитет для десятків мільйонів українців по всьому світу! Людина, що словом перетнула час та зробила свій неоціненний внесок в українську літературу. Висока духовність її поезії є тим благодатним джерелом, що живить нашу думку і серце. Її поезія – про жінку, любов, красу рідної мови і України – це словесна зброя, яка надихає і окриляє».
Учасники літературної студії «Рідне слово» сьогодні читають так правдиво, по-своєму, відверто і проникливо поезію Ліни Костенко, яка припала їм до душі. Слухаємо… і відкриваємо для себе нові грані: поєднання молодості і краси українського слова.
18 березня з ініціативи закладу освіти відбулася зустріч із зацікавленими сторонами (стейкхолдерами) у розвитку аграрної освіти Волинської області.
До коледжу на зустріч із адміністрацією, студентами та викладачами завітали Ю. М. Горбенко, директор управління агропромислового розвитку Волинської обласної державної адміністрації, Р.В. Романюк, директор Волинського обласного центру зайнятості, М.Ю. Ящукевич, заступник голови Горохівської міської ради, випускники коледжу: Сергій Балачук, агроном-технолог ТзОВ «Волинь-зерно-продукт», та Олена Касянчик, спеціаліст з обслуговування клієнтів Горохівської філії АТ КБ «Приватбанк».
Тема «АГРАРНА ОСВІТА І ПРАКТИКА: ВИКЛИКИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ», запропонована адміністрацією коледжу, викликала жвавий інтерес усіх учасників круглого столу.
Студентський театр «Гармидер» Горохівського коледжу ЛНАУ вже кілька років поспіль дивує своїх шанувальників новими прем’єрами. Здебільшого це класичні постановки за творами відомих авторів, які знайомі не одному поколінню. Цього разу на суд глядача була представлена нова, незнайома вистава «Ромео і Жасмін» за твором сучасного драматурга Олександра Гавроша.
Зворушлива історія про старого пса Чарлі, який покохав поранену чаплю Жасмін не залишила нікого байдужим. Особливо припав до душі старий служака Чарлі (Павло Дмитрук), якого господарі вигнали з двору, щоб «звільнити будку для нового хазяїна». Приємне враження на глядачів справив і кіт Маркіз (Микола Флешер), який зарекомендував себе чудовим філософом сільського подвір’я. Він живе в своє задоволення і не упускає моменту поласувати завжди чимось смачненьким. Поранена чапля Жасмін (Вікторія Долайчук) вирізняється з усіх не тільки гарним вбранням, але й розумом. Вона відкриває мешканцям обійстя очі на багато речей, розповідаючи про волю, про інший край, про кращі закони. Своїми розмовами чапля надихає Чарлі і повертає його до життя. Тож не дивно, що він закохується у чужинку.
Допризовна підготовка здобувачів освіти реалізується через викладання навчального предмета «Захист України» та військово-патріотичне виховання. На заняттях з дисципліни «Захист України» студенти перших курсів Горохівського коледжу Львівського НАУ відпрацьовують використання індивідуальних засобів захисту органів дихання і шкіри. Викладач Кузьмук Л. Я. націлює майбутніх захисників України на необхідність набуття практичних навиків та дій в умовах надзвичайних ситуацій з цивільного захисту і допризовної підготовки. Для стимулювання пізнавальної активності студентів, їх дієвої самостійної діяльності, викладач організовує різні форми роботи, наприклад, робота в групах, схожих до військових формувань. Такі заняття, особистісно-орієнтований підхід сприяють вихованню відповідальності, громадянської активності, соціалізації кожної особистості. Проведені практичні заняття – приклад підготовки студентів до захисту України, професійної орієнтації молоді до служби у Збройних Силах України, до захисту життя і здоров’я, забезпечення власної безпеки і безпеки інших людей у надзвичайних ситуаціях мирного і воєнного часу.
11 березня 2021 року відповідно до річного плану роботи Горохівського коледжу Львівського НАУ було проведено педагогічний семінар у змішаному форматі: онлайн та звичайному з дотриманням соціальної дистанції.
Ірина Олександрівна Пундик, викладач-методист, голова циклової комісії загальноосвітніх дисциплін, презентувала колегам власний досвід роботи і організації дистанційного навчання студентів з дисципліни «Захист України» у формі авторської педагогічної майстерні. «Ми позбавляємо студентів майбутнього, якщо продовжуємо вчити сьогодні так, як вчили цьому вчора», - фразою відомого американського філософа і реформатора освіти підсумувала вона.
Василь Сергійович Демчук, викладач-методист, поділився впровадженням новітніх технологій, поєднанням навчальної та практичної роботи з дисциплін, які викладає: Землеробство з ґрунтознавством, Насінництво і селекція, Технологія виробництва продукції рослинництва.
Вітаємо юнаків збірних команд курсів Горохівського коледжу ЛНАУ, які продемонстрували відмінні фізичні якості та настирливість у змаганнях з волейболу за кубок закладу освіти!
Кубок і диплом І ступеня виборола збірна команда юнаків четвертого курсу. Друге місце посіла команда юнаків другого курсу, третє місце - збірна команда третього курсу.
Відмінні фізичні якості продемонстрували студенти-першокурсники, які у першій відбірковій грі навіть спромоглися перемогти збірну команду - переможницю змагань.
Спортсмени Горохівського коледжу ЛНАУ достойно представили себе і свої спеціальності:
✅201 АГРОНОМІЯ
✅071 ОБЛІК І ОПОДАТАУВАННЯ
✅О72 ФІНАНСИ, БАНКІВСЬКА СПРАВА І СТРАХУВАННЯ
✅076 ПІДПРИЄМНИЦТВО, ТОРГІВЛЯ ТА БІРЖОВА ДІЯЛЬНІСТЬ
✅204 ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОБНИЦТВА І ПЕРЕРОБКИ ПРОДУКЦІЇ ТВАРИННИЦТВА
Саме такою була тема виховної години, яку провела Долінська Марія Олександрівна, викладач, завідувач навчально-виробничої практики, разом із студентами другого курсу спеціальностей "Облік і оподаткування", "Фінанси, банківська справа та страх
Цього року ми відзначаємо 150-річчя від дня народження видатної поетеси, вірної дочки України – Лариси Петрівни Косач. Леся Українка належить до тієї добірної когорти історичних постатей, які залишаються сучасниками для всіх наступних поколінь. Вона належить до мудрих пророків нації.
Ювілей від дня народження Лесі Українки дає привід вкотре вшанувати та возвеличити в очах молодого покоління всю життєву сутність, пов’язану з її творчістю. Адже завдяки її творчості українська нація вижила в усіх своїх історичних негараздах.
Саме з цією метою у музеї «Берегиня» Горохівського коледжу ЛНАУ відбулася виховна година, присвячена 150-ій річниці з дня народження Лесі Українки на тему: «Лесине слово у вічність». У ній взяли участь студенти групи ОФ-11 на чолі з викладачем української мови та літератури Клембою Л.П. Під час заходу студенти декламували вірші легендарної поетеси, виконували пісні на слова Лесі Українки, переглянули фільм про її життя.
Захід було проведено з урахуванням відповідних карантинних обмежен