Студентський театр «Гармидер»
На базі гуртожитку Горохівського коледжу ЛНАУ вже понад десять років діє театральний гурток «Гармидер», що сприяє духовному, естетичному розвитку студентів. Метою його створення є всебічний розвиток й самореалізація творчо обдарованої молоді, поглиблення знань з історії, української та зарубіжної культури та літератури.
Гурток створений у 2005 році. Членами його були талановиті студенти, які проживали в гуртожитку. Перші виступи відбувалися у фойє гуртожитку, де були представлені різноманітні літературно-музичні композиції, Різдвяні вертепи та уривки з творів української класики.
Комедія «За двома зайцями» Михайла Старицького стала першою вдалою постановкою. У ній взяли участь: Ілля Шевчук, Марія Ковальчук, Тетяна Пилипчук, Володимир Матюх, Анна Нагурнік, Тетяна Михальчук, Аліна Тимонік, Оксана Ваць, Василь Леус, Ірина Марчук та Марія Денисюк. Вистава вийшла динамічною, яскравою, видовищною, з піснями й танцями. Завдяки художньому оформленню та постановці хореографічних номерів, вона перетворилась на яскраве видовище, на справжнє театральне свято.
Нині у театральному гуртку займаються студенти різних відділів та курсів, і навіть ті, які не проживають в гуртожитку. Щороку театр покидають вже відомі, всіма улюблені актори і приходять нові, які щойно поступили до коледжу. Тому «Гармидер» - це процес, процес пошуку, визначення, формування, оновлення, який передбачає динаміку і рух. І так з року в рік.
На перегляд вже були представлені такі вистави:
- «За двома зайцями» Михайла Старицького;
- «Вечори на хуторі біля Диканьки» Миколи Гоголя;
-«На перші гулі» Степана Васильченка;
- «Фараони» Олексія Коломийця;
- «Сватання на Гончарівці» Григорія Квітки-Основ’яненко;
- «Мина Мазайло» Миколи Куліша;
- «Мартин Боруля» Івана Карпенка-Карого;
- «По модньому» Михайла Старицького;
- «Безталанна» Івана Карпенка-Карого;
- «Суєта» Івана Карпенка-Карого.
Зараз триває робота над комедією «Як наші діди парубкували» за п’єсою Володимира Канівця.
Учасники гуртка не лише беруть участь у виставах, вони володіють й іншими театральними навиками: займаються дизайном сцени, створюють костюми, декорації та багато іншого, без чого не можливо поставити п’єсу.
Постановки вражають своєю яскравістю, своєрідним баченням загальновідомих творів, творчим підходом до втілення авторських задумок.
Кожного разу творчий колектив театру дарує глядачам приємні враження та гарний настрій, адже в акторському виконанні здавалося б знайомі образи оживають зовсім у новому, несподіваному вигляді. Інтриги додає й те, що всі актори – це студенти, які у повсякденному житті конспектують лекції та відповідають на семінарських заняттях, а на сцені перевтілюються і стають невпізнанними.
«Гармидер» став вже своєрідною родзинкою у навчальному закладі. Адже неодноразово був учасником різноманітних концертів, виховних годин, батьківських зборів, фестивалю художньої творчості «Софіївські зорі».
Беззмінним художнім керівником та режисером театру є вихователь гуртожитку М.П.Наглюк, яка намагається розширити світогляд студентів, реалізувати їх творчий потенціал, допомагає учасникам самовиразитись і самоутвердитись, вчить бачити, любити і розуміти прекрасне.
Фото з вистав можна переглянути за посиланнями:
Вистава «Як наші діди парубкували» за п’єсою Володимира Канівця