Меню сайту
Географія сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
В контакте

ПОДІЇ

Практична підготовка - запорука професіоналізму

Відповідно до сучасних вимог фахівець повинен володіти уміннями, прийомами і методами впровадження передової технології, забезпечувати оптимальний режим роботи технологічного обладнання, постійно поглиблювати свої знання, уміти налагоджувати юридичні відносини з керівниками підприємств, банків, з податковими органами: бути готовим очолити господарство або його підрозділи, займатися підприємницькою діяльністю; володіти кількома робітничими професіями і при потребі підтвердити свої вміння і навики на роботі.

Тому підготовка молодшого спеціаліста-аграрія в Горохівському коледжі відбувається у нерозривній єдності виробничого і навчального процесів і втілюється в різних видах практик, які становлять більше 60% всього змісту навчання. Практичне навчання є складовою частиною начально-виховного процесу і ефективною формою підготовки спеціалістів до професійної діяльності. В процесі практичного навчання відбувається закріплення і поглиблення знань, формуються необхідні вміння і навички по профілю майбутньої професії з перших днів заснування навчального закладу

Протягом 60-ти років викладачі коледжу постійно   особливу  увагу приділяли  практичному навчанню та науково-дослідній діяльності, а саме  такі досвідчені викладачі, як  Денисюк М.І, Кучмай М.Г., Куленко В.П., Іващук Б.І., Бондалетов В.Т.,  Іглінтович Г.А. , Левандовська С.В., Мараховська Г.А, Бородій Л,Ю., Супрун Р.І., Іщук Г.Ф., Даців Г.Д., Сидорчук П.І., Мельник М.І., Богословець Д.П., Тетеренко М .І.,  Бурба М.Д., Проценко І.М, Веріго С.І, Карп'як Ф.Ф., Кощій Г.К., Ковтун В.М., Мельник Б.С., Бойко І.Я., Сергеєва О.М., Повідзьон М.В., Сергеєв М.О., Косаківська Є.Л., Василечко І.Д., Мурахевич О.Д., Недопольська В.І., Вовк Р.Й., Гальчук І.В., Вовк Г.І., Іщук П.О. та ін.. Сьогодні нове покоління викладачів  працює над покращенням практичного навчання- це Демчук В.С., Климчук Г.П., Крисюк Р.В., Крисюк Л.Я., Савченко С.О., Крук Н.Й., Коленда О.В. , Шелін С.В., Нарихнюк М.І.,  Дзецько В.І., Долінська М.О., Сасовець Р.Н., Янчук І.М., Загоруйко Н.С., Сальнікова Г.А., Воляник О.М., Рибка Н.В., Лотоцький І.О., Луцюк В.С., Даців В.І., Янчук В.І. та ін..

           Активно весь педагогічний колектив  працює над проблемою  працевлаштування  своїх випускників, обговорює  питання вдосконалення практичного навчання на своїх засіданнях, проводить аналіз, шукає все нові підходи до вирішення проблем, які ставить сьогодення. Викладачі та студенти коледжу беруть активну участь  у семінарах, ярмарках, виставках, олімпіадах та конференціях. З метою проведення кращої практичної підготовки та ознайомлення студентів із сучасною сільськогосподарською технікою спеціальності «Організація і технологія ведення фермерського господарства»  на запрошення ТОВ «АГРОТЕРРА»  відвідали  «День поля», який проводився  у ТзОВ «Лище» Луцького району. Кожного навчального року, з метою вивчення сучасних технологій АПК, студенти спеціальності «Виробництво і переробка продукції рослинництва»  проходять технологічну практику в  Мирогощанському аграрному коледжі.

Для зацікавлення майбутньою професією введено нову дисципліну «Вступ до спеціальності», крім цього  в кожній  групі проводяться виховні заходи, які мають на меті ознайомлення студентів з обраною професією. Для цього куратори  запрошують викладачів  спеціальних дисциплін, що мають досвід роботи на виробництві та випускників, керівників та спеціалістів  передових  господарств.  Такі зустрічі допомагають студентам засвоїти важливість обраної спеціальності, побачити всі її переваги та почути з перших вуст про необхідність  ґрунтовних  знань та ділових якостей для отримання майбутньої перспективної роботи.

Обов’язковим компонентом ознайомлення з  майбутньою професією є проведення екскурсій на виробничі, переробні підприємства, фермерські господарства, організації та установи різних форм власності – ФГ «Маглай», ФГ «Увин», ПОСП ім..Шевченка, ПОСП ім..Франка, ТзОВ «Агропродукт» та ін.  Екскурсії на виробництво  надовго залишаються в пам’яті студентів,  адже будь-яке виробництво вражає своєю новизною та має свою специфіку. Для цього укладені  довгострокові договори на проведення спільної навчально-виробничої діяльності з  25 підприємствами Волинської та  Львівської областей,  які надалі стають партнерами з проведення виробничих практик – ТзОВ «Городище», ТзОВ «Старий Порицьк»,  ПП «Макс-Ком», СФГ «Зоря»,ФГ «Волиньагроком», ТзОВ «Волинь-Нова», ПАФ «Білий Стік», ПП «Західний Буг» ФГ «Маглай», ПОСП ім..Шевченка, ПОСП ім..Франка, ТзОВ «Агропродукт», СГПП «Рать», ПОСП «Україна», ТзОВ «Волинь Захід» , СГПП «Несвіч», Волинський обласний центр експертизи сортів рослин, ТзОВ «Агросвіт-Волинь» та ін..

На другому і третьому курсах проходять навчальні практики з отримання робітничих професій, які проліцензовані згідно зі стандартами: тракторист-машиніст категорія "А", водій автотранспортних засобів (категорія “В), садівник,  оператор із штучного осіменіння тварин та птиці, бджоляр. Студенти отримують  теоретичні знання та практичні навички з відповідної  робітничої кваліфікації  та закріплюють їх на  виробництві.

            Перехід на сучасні технології ведення господарської діяльності суб’єктами аграрного бізнесу потребує підвищених вимог до їх кадрового забезпечення, Для визначення рівня підготовки фахівців та думки роботодавців.  Навчальний заклад вивчає передові господарства, з якими заключаються довгострокові та короткострокові договори  на проходження технологічної та переддипломної практики. Перед відправленням на практики  проводяться інструктажі  на яких студентів орієнтуються на прояв  своїх найкращих  якостей  з тим, щоб керівник  підприємства чи установи  зміг оцінити  їх та запропонувати перше робоче місце. На думку наших викладачів основними професійно важливими якостями, які необхідні  випускнику для швидкої адаптації на виробництві та успішної кар'єри, є: практичні вміння, організаційні здібності, досвід, бачення перспективи, творчий підхід тощо

Важливе місце у профорієнтаційній  роботі коледжу відіграють  «ярмарки професій» , круглі столи та зустрічі із роботодавцями,  працівниками  «Центру зайнятості». В коледжі  створено   «Студентський центр агробізнесу», який надає допомогу із працевлаштування майбутніх фахівців.

               В коледжі є досвід співпраці із зарубіжними партнерами, сьогодні працюємо над поновленням співпраці між  коледжом і спілкою сільськогосподарських шкіл імені Красіцького в м.Смоляйнах  Польської республіки.

Отже, організація практичного навчання в Горохівському коледжі Львівського НАУ відповідає сучасним вимогам і готує молодших спеціалістів аграрної галузі, які володіють системою інтегрованих умінь, і здатні вирішувати складні виробничі завдання сьогодення.

 

Лютий  2015

Підведення підсумків виробничої переддипломної практики

    

В навчальному закладі відбулася конференція по захисту виробничої переддипломної практики студентами 3 курсу спеціальності «Бухгалтерський облік». Студенти творчо підійшли до публічного обговорення і захисту виконаних робіт, активно використовуючи мультимедійні презентації з графіками, діаграмами, таблицями, фотографіями з підприємств – баз практики.

        Основне завдання практики – безпосередня практична робота на посадах або дублером молодшого спеціаліста виробничого підрозділу бази практики. Студенти поглиблюють і закріплюють теоретичні знання та набувають практичних навичок із спеціальності; набувають уміння працювати в сільськогосподарському  підприємстві, набувають досвід організаційної роботи в колективі; ознайомлюються з організацією бухгалтерського обліку у виробничих підрозділах, в бухгалтерії, організацією обліку виробництва і оплатою праці в ринкових умовах.

     Під час проходження практики студент веде щоденник, оформлює характеристику і відрядження та пише звіт про виробничу переддипломну практикуз необхідними додатками: паспортом господарства та копіями документів, складених за участю практиканта.

    

     Під час захисту студенти ознайомили присутніх з історією бази практики; землекористуванням, сільськогосподарськими угіддями і виробничою структурою категорій земель селищної ради, де розміщена база практики, орендою землі,  структурою управління підприємством, спеціалізаціями, організацією бухгалтерського обліку на підприємстві; економічним станом, перспективами розвитку,організацією охорони праці та проведенням інструктажів на виробництві, висновками і пропозиціями.  В обговоренні студенти активно ділилися позитивними враженнями і  думками із впровадження передових форм і методів обліково-економічної роботи,дали особисту оцінку своєму першому  професійному досвіду. На запитання: «Чи надходили пропозиції від керівників підприємств про подальше працевлаштування під час проходження виробничої практики?» частина студентів відповіла ствердно. А студентка групи Б-31 Пекна Іванна поділилася мрією попасти на роботу в колектив, де панує  доброзичлива атмосфера і працюють справжні професіонали – такий, який вона побачила під час проходження практики.

     Запрошуємо роботодавців до активної співпраці з метою залучення студентів до проходження практик на Ваших підприємствах і пошуку молодих енергійних фахівців які б відповідали сучасним запитам на ринку праці.    

ПОДІЇ

Лютий 2015

Підведення підсумків і захист курсових робіт

  

     В навчальному закладі відбулася конференція по захисту курсових робіт студентами 3 курсу спеціальності «Бухгалтерський облік». Актуальні теми  і окремі питання курсових робіт продовжать свій розвиток в подальшій  науковій та дослідницькій роботі  кращих студентів.

    

     Оперування фактами,самостійний і творчий підхід,набуття  навичок щодо розробки і вирішення наукової проблеми,підготовка доповіді  і мистецтво публічного виступу  залишать в спогадах студентів і їх керівника Шелін С.В. незабутні враження  і хвилювання.Набуття досвіду виділяти й аналізувати провідні концепції, виконувати розрахунки, самостійно працювати з літературними джерелами,презентувати себе і свою роботу, висловлювати власні пропозиції спонукатиме майбутніх фахівців до творчого і наукового підходу у професійній діяльності, комунікативності.

    


Березень  2015

Підведення підсумків виробничої переддипломної практики студентів спеціальності «КОМЕРЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ»

                                            Практика проводиться у кращих сільськогосподарських або переробних  підприємствах чи організаціях, а також об'єднаннях різних форм власності.

         

Керівництво переддипломною практикою здійснюється викладачами спеціальних дисциплін. Вони періодично перевіряють хід практики, надають студентам методичну допомогу під час виконання розділів практики і ведення щоденника.

Безпосереднє керівництво роботою практикантів здійснюють спеціалісти підприємств, які забезпечують виконання студентами програми практики і графіка переміщення по робочих місцях, проводять інструктажі, дають завдання, контролюють виконання, перевіряють щоденники і дають відгуки.

На виробничій практиці студенти зобов’язані:

 •  вивчати нову технологію та організацію виробництва у виробничих підроз­ділах;
 • регулярно вести звіт-щоденник, який є програмою проходження практики, підбирати і заповнювати в певній послідовності вказані документи і матеріали для курсової роботи.

 Після закінчення практики студенти подають у навчальну частину коледжу звіт - щоденник з додатками та відгуком керівника практики від підприємства; облікові документи, приймально-здавальну документацію, супровідну, договори, нормативні та інші документи.

Уміння і навички, яких повинні набувати студенти:

 • складати, обробляти первинну документацію із збуту продукції, з планування потреб у матеріально-технічних засобах;
 • визначати показники якості продукції, яку виробляють у підрозділах господарства;
 • брати участь у плануванні річних виробничих завдань у підрозділах;
 • користуватись каталогами, цінниками на техніку, запасні частини, пальне;
 • перевіряти звіти про рух матеріальних цінностей;
 • визначати результати від реалізації продукції;
 • користуватись стандартами на продукцію при визначенні якості сировини, що надходить на переробні підприємства;
 • складати договори, вести розрахунки з покупцями і постачальниками;
 • складати документацію з біржових операцій;
 • вести ділові переговори;
 • проводити виробничі наради.

         

За підсумками проходження практики виставляється оцінка і проводиться конференція студентів із запрошенням керівників і спеціалістів підприємств, в яких проводиться практика.

Захист звітів відбувався відкрито у присутності студентів інших курсів та викладачів коледжу. Студенти зацікавили присутніх  асортиментом продукції таких  підприємств регіону, як ПАТ Луцьке виробничо - торгівельне швейне підприємство «Волинь» (спеціалізація – виготовлення та збут верхнього жіночого одягу); ТзОВ «Волинь-Кальвіс»,  яке спеціалізується на: виробництві радіаторів і котлів центрального опалення на твердому паливі, будівництві трубопроводів, монтажі водопровідних мереж, систем опалення та кондиціонування, оптовій торгівлі залізними виробами, водопровідним і опалювальним  устаткуваннями і приладами до нього, роздрібній торгівлі залізними виробами, будівельними матеріалами та санітарно-технічними виробами; ТзОВ "ВІК-2" (виробництво метало-пластикових вікон та дверей, збут виробленої продукції); ПАТ «Ратнівський молокозавод»; ПрАТ «Володимирецький молочний завод»; ПП "Мартинюк" Володимирецького району Рівненської області з вирощування та реалізації овочів.

Студент Шурипа Олександр детально ознайомив присутніх з роботою елеватора біля станції Несвіч у с. Чаруків Волинської області, потужністю 25 тис. т. зерна, який працює на альтернативному паливі (соломі), що дозволяє заощадити втричі менше коштів на сушарку.

 Комісія провела залік у студентів групи К-34 з виробничої практики і відмітила своєчасність і якість виконання завдань, передбачених програмою практики та кращі роботи студентів: звіти-щоденники, додатки, презентації, відповіді під час співбесіди і захисту звітів. Викладачі побажали майбутнім фахівцям з комерційної діяльності впевненості у власних силах і застосування набутих знань і навичок у майбутній професійній діяльності.

    

Форма входу
Календар
«  Листопад 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Погода
Корисні посилання 


Copyright MyCorp © 2017

Зробити безкоштовний сайт з uCoz