Меню сайту
Географія сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Волонтерський рух

Долінська Марія Олександрівна,

завідувач з навчально-виробничої практики

___________________________________________________________________________________________________________________________________________

Практична підготовка - запорука професіоналізму

Відповідно до сучасних вимог фахівець повинен володіти уміннями, прийомами і методами впровадження передової технології, забезпечувати оптимальний режим роботи технологічного обладнання, постійно поглиблювати свої знання, уміти налагоджувати юридичні відносини з керівниками підприємств, банків, з податковими органами: бути готовим очолити господарство або його підрозділи, займатися підприємницькою діяльністю; володіти кількома робітничими професіями і при потребі підтвердити свої вміння і навики на роботі.

Тому підготовка молодшого спеціаліста-аграрія в Горохівському коледжі відбувається у нерозривній єдності виробничого і навчального процесів і втілюється в різних видах практик, які становлять більше 60% всього змісту навчання. Практичне навчання є складовою частиною начально-виховного процесу і ефективною формою підготовки спеціалістів до професійної діяльності. В процесі практичного навчання відбувається закріплення і поглиблення знань, формуються необхідні вміння і навички по профілю майбутньої професії з перших днів заснування навчального закладу

Протягом 60-ти років викладачі коледжу постійно   особливу  увагу приділяли  практичному навчанню та науково-дослідній діяльності, а саме  такі досвідчені викладачі, як  Денисюк М.І, Кучмай М.Г., Куленко В.П., Іващук Б.І., Бондалетов В.Т.,  Іглінтович Г.А. , Левандовська С.В., Мараховська Г.А, Бородій Л,Ю., Супрун Р.І., Іщук Г.Ф., Даців Г.Д., Сидорчук П.І., Мельник М.І., Богословець Д.П., Тетеренко М .І.,  Бурба М.Д., Проценко І.М, Веріго С.І, Карп'як Ф.Ф., Кощій Г.К., Ковтун В.М., Мельник Б.С., Бойко І.Я., Сергеєва О.М., Повідзьон М.В., Сергеєв М.О., Косаківська Є.Л., Василечко І.Д., Мурахевич О.Д., Недопольська В.І., Вовк Р.Й., Гальчук І.В., Вовк Г.І., Іщук П.О. та ін.. Сьогодні нове покоління викладачів  працює над покращенням практичного навчання- це Демчук В.С., Климчук Г.П., Крисюк Р.В., Крисюк Л.Я., Савченко С.О., Крук Н.Й., Коленда О.В. , Шелін С.В., Нарихнюк М.І.,  Дзецько В.І., Долінська М.О., Сасовець Р.Н., Янчук І.М., Загоруйко Н.С., Сальнікова Г.А., Воляник О.М., Рибка Н.В., Лотоцький І.О., Луцюк В.С., Даців В.І., Янчук В.І. та ін..

           Активно весь педагогічний колектив  працює над проблемою  працевлаштування  своїх випускників, обговорює  питання вдосконалення практичного навчання на своїх засіданнях, проводить аналіз, шукає все нові підходи до вирішення проблем, які ставить сьогодення. Викладачі та студенти коледжу беруть активну участь  у семінарах, ярмарках, виставках, олімпіадах та конференціях. З метою проведення кращої практичної підготовки та ознайомлення студентів із сучасною сільськогосподарською технікою спеціальності «Організація і технологія ведення фермерського господарства»  на запрошення ТОВ «АГРОТЕРРА»  відвідали  «День поля», який проводився  у ТзОВ «Лище» Луцького району. Кожного навчального року, з метою вивчення сучасних технологій АПК, студенти спеціальності «Виробництво і переробка продукції рослинництва»  проходять технологічну практику в  Мирогощанському аграрному коледжі.

Для зацікавлення майбутньою професією введено нову дисципліну «Вступ до спеціальності», крім цього  в кожній  групі проводяться виховні заходи, які мають на меті ознайомлення студентів з обраною професією. Для цього куратори  запрошують викладачів  спеціальних дисциплін, що мають досвід роботи на виробництві та випускників, керівників та спеціалістів  передових  господарств.  Такі зустрічі допомагають студентам засвоїти важливість обраної спеціальності, побачити всі її переваги та почути з перших вуст про необхідність  ґрунтовних  знань та ділових якостей для отримання майбутньої перспективної роботи.

Обов’язковим компонентом ознайомлення з  майбутньою професією є проведення екскурсій на виробничі, переробні підприємства, фермерські господарства, організації та установи різних форм власності – ФГ «Маглай», ФГ «Увин», ПОСП ім..Шевченка, ПОСП ім..Франка, ТзОВ «Агропродукт» та ін.  Екскурсії на виробництво  надовго залишаються в пам’яті студентів,  адже будь-яке виробництво вражає своєю новизною та має свою специфіку. Для цього укладені  довгострокові договори на проведення спільної навчально-виробничої діяльності з  25 підприємствами Волинської та  Львівської областей,  які надалі стають партнерами з проведення виробничих практик – ТзОВ «Городище», ТзОВ «Старий Порицьк»,  ПП «Макс-Ком», СФГ «Зоря»,ФГ «Волиньагроком», ТзОВ «Волинь-Нова», ПАФ «Білий Стік», ПП «Західний Буг» ФГ «Маглай», ПОСП ім..Шевченка, ПОСП ім..Франка, ТзОВ «Агропродукт», СГПП «Рать», ПОСП «Україна», ТзОВ «Волинь Захід» , СГПП «Несвіч», Волинський обласний центр експертизи сортів рослин, ТзОВ «Агросвіт-Волинь» та ін..

На другому і третьому курсах проходять навчальні практики з отримання робітничих професій, які проліцензовані згідно зі стандартами: тракторист-машиніст категорія "А", водій автотранспортних засобів (категорія “В), садівник,  оператор із штучного осіменіння тварин та птиці, бджоляр. Студенти отримують  теоретичні знання та практичні навички з відповідної  робітничої кваліфікації  та закріплюють їх на  виробництві.

            Перехід на сучасні технології ведення господарської діяльності суб’єктами аграрного бізнесу потребує підвищених вимог до їх кадрового забезпечення, Для визначення рівня підготовки фахівців та думки роботодавців.  Навчальний заклад вивчає передові господарства, з якими заключаються довгострокові та короткострокові договори  на проходження технологічної та переддипломної практики. Перед відправленням на практики  проводяться інструктажі  на яких студентів орієнтуються на прояв  своїх найкращих  якостей  з тим, щоб керівник  підприємства чи установи  зміг оцінити  їх та запропонувати перше робоче місце. На думку наших викладачів основними професійно важливими якостями, які необхідні  випускнику для швидкої адаптації на виробництві та успішної кар'єри, є: практичні вміння, організаційні здібності, досвід, бачення перспективи, творчий підхід тощо

Важливе місце у профорієнтаційній  роботі коледжу відіграють  «ярмарки професій» , круглі столи та зустрічі із роботодавцями,  працівниками  «Центру зайнятості». В коледжі  створено   «Студентський центр агробізнесу», який надає допомогу із працевлаштування майбутніх фахівців.

               В коледжі є досвід співпраці із зарубіжними партнерами, сьогодні працюємо над поновленням співпраці між  коледжом і спілкою сільськогосподарських шкіл імені Красіцького в м.Смоляйнах  Польської республіки.

Отже, організація практичного навчання в Горохівському коледжі Львівського НАУ відповідає сучасним вимогам і готує молодших спеціалістів аграрної галузі, які володіють системою інтегрованих умінь, і здатні вирішувати складні виробничі завдання сьогодення.

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Положення про проведення практики студентів

Положення про курсові роботи

План практичного навчання

Посадова інструкція завідувача з навчально-виробничої пректики

Перелік баз практик

Нормативні документи

 

 

 

Форма входу
Календар
«  Грудень 2022  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Погода
Корисні посилання 


Copyright MyCorp © 2022

Зробити безкоштовний сайт з uCoz