Меню сайту
Географія сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Волонтерський рух

 

Практичне навчання

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Положення про практичну підготовку здобувачів фахової передвищої освіти ВСП “Горохівський фаховий коледж ЛНУП”

Положення про курсові роботи

План практичного навчання

Посадова інструкція завідувача з навчально-виробничої пректики

Перелік баз практик

Нормативні документи

Практичне навчання
Завідувач
навчально-виробничої
практики –

Коленда Олександр Вікторович
Практичне навчання

 

Практичне навчання

ПРАКТИЧНА ПІДГОТОВКА – ОСНОВА КАР’ЄРНОГО УСПІХУ

 

Практичне навчання
Практичне навчання
Практичне навчання
Практичне навчання
Практичне навчання
Практичне навчання

 

ПРАКТИЧНА ПІДГОТОВКА ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ

Організація  практичної підготовки студентів коледжу регламентується Положенням про проведення практики студентів вищих навчальних закладів України, затвердженим наказом Міністерства освіти України від 08.04.1993 р. (із  змінами, внесеними згідно з Наказом Міносвіти № 351 від 20.12.1994 р.) та Положенням про проведення практики  студентів Горохівського фахового коледжу ЛНУП, Тимчасовим порядком проведення практичної підготовки студентів Горохівського коледжу ЛНАУ в умовах карантину (наказ №23 від 10.04.2020 року). Практична підготовка студентів проводиться у формі навчальної, технологічної та виробничої переддипломної практик в он-лайн та оф-лайн форматі з додержанням санітарно-гігієнічних вимог. 

Для проведення навчальних практик як бази використовуються навчальна бухгалтерія, навчально-дослідне господарство, тваринницька ферма, ангар сільськогосподарської техніки, лабораторія з відтворення сільськогосподарських тварин в навчально-дослідному господарстві, пасіка. Студенти відповідних спеціальностей під час проведення практичних занять відпрацьовувують технологічні процеси  вирощування сільськогосподарських культур, набувають необхідних вмінь, навичок і компетенцій для прийняття самостійних рішень під час роботи в реальних виробничих умовах на полях навчально-дослідного господарства, на тваринницькій фермі та пасіці коледжу.  Для проведення навчальних практик з економічних спеціальностей  використовувуються можливості централізованої бухгалтерії коледжу, лабораторія «Навчальна бухгалтерія» та три комп’ютерних  класи з використанням таких програм як 1С:Підприємство 7,7, 1С:Підприємство 8.3, М.E.Doc, Приват 24 та інші. Викладачі при проведенні практичних занять  використовувують електронні ресурси мережі Інтернет. 

Коледж організовує проведення  практик студентів на базі підприємств, де наявна сучасна техніка, обладнання, устаткування, застосовуються сучасні технології в виробництві. Так, у 2021 році укладалися та поновлювалися договори з підприємствами Волинської, Львівської та Рівненської областей на проведення виробничих практик студентів.  Серед основних підприємств, на базі яких студенти коледжу проходять технологічні та виробничі практики, наступні:  ТзОВ «Городище», ТзОВ «Старий Порицьк»,  ПП «Макс-Ком», СФГ «Зоря»,ФГ «Волиньагроком», ТзОВ «Волинь-Нова», ПАФ «Білий Стік», ПП «Західний Буг», ФГ «Маглай», ПОСП ім.Шевченка, ПОСП ім.Франка, ТзОВ «Агропродукт», СГПП «Рать», ПОСП «Україна», ТзОВ «Волинь Захід», СГПП «Несвіч», Волинський обласний центр експертизи сортів рослин, ТзОВ «Агросвіт-Волинь», ТзОВ «Агро ЛВ Лімітед”, ФГ«Галстедан»,  відділенням ПАТ КБ «Приватбанку», ПОСП «Русь», ПП «Злагода»,   ФГ «Галичани АГРО», ТзОВ «Бистровиця», ПОА «Колос», ПСГП «Озірці», ТзОВ «Агропродукт-Горохів»,  СГПП «Несвіч», ПП «Західна аграрна Компанія»,ФГ «Солюм-Русь» та ін.

Змінено форми практичної підготовки студентів, запроваджено змішану форму навчання  та використання он-лайн ресурсів. 

Коледж приділяє значну увагу  розвитку  зв’язків та ефективній співпраці із роботодавцями. Активний діалог між сільськогосподарськими підприємствами і коледжем сприяє наближенню рівня підготовки фахівців вимогам ринку праці та отримання ними практичного досвіду.  

Особливу роль  в адаптації студентів до сучасних вимог ринку праці, набуття фахових знань та практичних навичок, формування психологічної готовності до активного самостійного пошуку роботи  та сприяння працевлаштуванню  відіграє Студентський центр  агробізнесу  Горохівського коледжу, створений  21.01.2011 р. Основними напрямками діяльності центру є: консультаційна робота з студентами; інформаційна діяльність; співпраця з роботодавцями; партнерство з бізнесом, владою, громадськими організаціями та працевлаштування випускників коледжу. В рамках  діяльності Студентського центру  агробізнесу коледжу для студентів  випускних курсів щороку проводиться он-лайн семінар-навчання  за участю викладачів, представників Горохівської філії Волинського обласного центру зайнятості, випускників та роботодавців.  

Коледж продовжує підготовку студентів за робітничими професіями: тракторист-машиніст категорії «А1», водій автотранспортних засобів (категорія «В»), садівник, бджоляр. З метою покращення якості підготовки студентів за робітничими професіями проводяться конкурси професійної майстерності. У 2021 році коледжем підготовлено трактористів – 31 особи, водіїв – 48 осіб , садівників – 31 особа, бджолярів – 18 осіб.

Організація практичного навчання в коледжі відповідає нормативним вимогам.  Постійно здійснюється контроль за проведенням навчальних, технологічної та переддипломної практик, їх методичним забезпеченням. Завершальним етапом проходження технологічних і переддипломних практик є  захист звітів про проходження практик, який  проводиться у формі  публічних виступів, супроводжується мультимедійними презентаціями. В процесі захисту звітів про проходження практики студенти висвітлюють свій первинний професійний досвід, діляться своїми знаннями та навичками,  отриманими під час   проходження практики на виробництві. Результати захисту звітів студентів з виробничої переддипломної практики свідчать про достатній якісний показник їх практичної підготовки. 

Основним завданням роботи з практичної підготовки залишається оновлення та вдосконалення матеріально-технічної бази коледжу та налагодження партнерських зв’язків з аграрним бізнесом, роботодавцями для організації практичної підготовки студентів в умовах сучасного виробництва з використанням інноваційних технологій, що забезпечить належну якість професійної підготовки фахівців з урахуванням потреб і запитів роботодавців.

СПІВПРАЦЯ ЗІ СТЕЙКХОЛДЕРАМИ

Наказ_від 01_09_2022_Про затвердження персонального складу ради роботодавців економічного відділення

Наказ_від_01_09_2022_ Про затвердження персонального складу роботодавців відділення технологій в агрономії та тваринництві

Звіт Комунікація зі стейкхолдерами 2022 рік

Звіт Комунікація зі стейкхолдерами 2021 рік

ВІХИ ІСТОРІЇ КОЛЕДЖУ: ПРАКТИЧНА ПІДГОТОВКА

Аграрна освіта відіграє особливу роль, вона формує кадровий потенціал села- колиску української ідентичності, духовної основи нашого народу. Сучасний ринок  праці очікує працівників – професіоналів високого рівня, непересічних особистостей, здатних розвиватися і вдосконалюватися, постійно вчитися, і пристосовуватися до ринкових умов, готових  працювати в умовах жорсткої конкуренції, жити і творити  у цивілізованому суспільстві.

Викладачі коледжу  спрямовують усі свої зусилля на якісну підготовку висококваліфікованого фахівця, формування якого в Горохівському фаховому коледжі ЛНУП вирішується в органічній єдності теорії   та практики. Це відбувається завдяки  створенню в освітньому процесі умов, близьких до майбутньої професійної діяльності, що дає змогу студентам реалізувати свій творчий потенціал. Протягом понад 65-ти років викладачі коледжу особливу  увагу приділяли  практичному навчанню та науково-дослідницькій діяльності, а саме  такі  як  Денисюк М.І, Кучмай М.Г., Куленко В.П., Іващук Б.І., Бондалетов В.Т.,  Іглінтович Г.А. , Левандовська С.В., Мараховська Г.А, Бородій Л,Ю., Супрун Р.І., Іщук Г.Ф., Даців Г.Д., , Сидорчук П.І., Мельник М.І., Богословець Д.П., Тетеренко М .І.,  Бурба М.Д., Проценко І.М, Веріго С.І, Карп’як Ф.Ф., Кощій Г.К., Ковтун В.М., Мельник Б.С., Бойко І.Я., Сергеєва О.М., Повідзьон М.В., Сергеєв М.О., Косаківська Є.Л., Василечко І.Д., Мурахевич О.Д., Недопольська В.І., Вовк Р.Й., Гальчук І.В., Вовк Г.І., Іщук П.О., Нарихнюк М.І.,  Дзецько В.І., Климчук Г.П., Сасовець Р.Н., Янчук В.І.,  та ін..

З повагою сьогодні ми згадуємо наших керівників  з практичної підготовки в коледжі, які творили нашу історію  до 1975 року Денисюка М.І., Клименка Д.Д., Макаренко Н.І. З 1975 року по 2005 рік цю ділянку роботи очолювала Кучмай Марія Григорівна. Її наступником став Вовк Роман Йосипович (2005-2013 рр.) та Савченко Світлана Олексіївна (2014-2015 н.р.), Долінська Марія Олександрівна (2015- 2021 рр.).

В даний час колектив ВСП “Горохівський фаховий коледж Львівського національного університету природокористування” продовжує славні традиції попередників, працює над над проблемою  працевлаштування  своїх випускників, обговорює  питання вдосконалення практичного навчання на своїх засіданнях, проводить аналіз, шукає все нові підходи до вирішення проблем, які ставить сьогодення.

Обов’язковим компонентом ознайомлення з  майбутньою професією є проведення екскурсій на виробничі, переробні підприємства, фермерські господарства, організації та установи різних форм власності – ФГ «Маглай», ФГ «Увин», ПОСП ім..Шевченка, ПОСП ім..Франка, ТзОВ «Агропродукт» та ін.  Екскурсії на виробництво  надовго залишаються в пам’яті студентів,  адже будь-яке виробництво вражає своєю новизною та має свою специфіку. Для цього укладені  довгострокові договори на проведення спільної навчально-виробничої діяльності з  25 підприємствами Волинської та  Львівської областей,  які надалі стають партнерами з проведення виробничих практик – ТзОВ «Городище», ТзОВ «Старий Порицьк»,  ПП «Макс-Ком», СФГ «Зоря»,ФГ «Волиньагроком», ТзОВ «Волинь-Нова», ПАФ «Білий Стік», ПП «Західний Буг» ФГ «Маглай», ПОСП ім..Шевченка, ПОСП ім..Франка, ТзОВ «Агропродукт», СГПП «Рать», ПОСП «Україна», ТзОВ «Волинь Захід» , СГПП «Несвіч», Волинський обласний центр експертизи сортів рослин, ТзОВ «Агросвіт-Волинь», ТзОВ «Агро ЛВ Лімітед”,ФГ «Галстедан»,  відділенням ПАТ КБ «Приватбанку»  ПОСП «Русь», ПП «Злагода».   ФК «Галичани АГРО», ТзОВ «Бистровиця», ПОА «Колос», ПСГП «Озірці»,   ТзОВ «Агропродукт-Горохів»,  СГПП «Несвіч», ФГ «Галстедан», ПП «Західна аграрна Компанія» та ін.

Над покращенням практичного навчання працюють викладачі Демчук В.С., Крисюк Л.Я., Савченко С.О., Крук Н.Й., Коленда О.В. , Шелін С.В., Долінська М.О., Янчук І.М., Загоруйко Н.С., Сальнікова Г.А., Воляник О.М., Рибка Н.В., Лотоцький І.О., Луцюк В.С., Даців В.І., Швед В.О., Генсецька О.М., Гайда Г.М., Галтман Т.В., Кондратюк Р.Р., Нечипорук М.С., Даців В.П. та ін. Незамінними елементами їх навчального процесу є навчально-виробничі екскурсії, гостьові лекції і практичні заняття на виробництві, заняття з участю спеціалістів виробництва, які проводились на базі  Компанії «Контінентал Фармерз Груп» с. Вирів та с. Колодно Кам’янка-Бузького району, ТзОВ «Городище» Луцького району Волинської області; ПП «Агро-експрес-сервіс» с. Башарівка, Радивилівського району Рівненської області; банківських та фінансових установ м. Горохів.

Завершальним етапом підготовки майбутнього фахівця є виробнича практика,  де керівники практик  коледжу і виробництва формують у випускників готовність до самостійної професійної діяльності та дають підгрунття для професійного їх зростання. Особлива увага в коледжі звертається  на організацію підсумків проходження виробничої практики за участю випускників і роботодавців  у вигляді конференцій та  семінарів-тренінгів «Перспективи розвитку сільськогосподарського виробництва», круглих столів.

Радує той факт, що наші студенти після проходження виробничих практик залишаються працювати у цих же господарствах: Шеремета Микола – ПП «Агро-експрес-сервіс», Сергій Пельц – ТзОВ «Волинь  Нова», Вадим Луцків – ТзОВ «Бистровиця» Горохівського району, Петро Чумак – ТзОВ «В.Прометей» Ковельського району, Юрій Чоп у ДП «Дослідне господарство «Радехівське» Інституту сільського господарства Карпатського регіону Національної академії аграрних наук України”, Зінчук Галина – ФОП «Поліщук С.М.» Шацького району, Бачко Олександра у ТзОВ «Птахокомплекс» с.Губин , Гаць Роман та Дмитрук Тарас – СГПП «Дружба» Луцького району та інші.

Студенти коледжу беруть участь у конференціях,  професійних конкурсах, дослідженнях у навчально-дослідному господарстві, тваринницькій фермі, пасіці.

СТУДЕНТСЬКИЙ ЦЕНТР АГРОБІЗНЕСУ

Важливу роль  в адаптації студентів до сучасних вимог ринку праці, набуття фахових знань та практичних навичок, формування психологічної готовності до активного самостійного пошуку роботи  та сприяння працевлаштуванню відіграє  Студентський центр  агробізнесу,  створений  у Горохівському коледжі  21.01.2011 року.

Основними напрямками діяльності центру є: консультаційна робота з студентами; інформаційна діяльність; співпраця з роботодавцями; партнерство з бізнесом, владою , громадськими організаціями. Студентський центр агробізнесу Горохівського фахового коледжу ЛНУП постійно співпрацює із Горохівською  районною філією Волинського обласного центру зайнятості та з Волинським обласним центром зайнятості.

В рамках діяльності Студентського центру агробізнесу було проведено:

круглі столи «Перспективи розвитку АПК та працевлаштування випускників. Ярмарок кар’єри» за участю представників влади, районного і обласного центру зайнятості, роботодавців, викладачів та випускників коледжу;

проведено квест «Зроби себе сам або Твій шлях до успіху»; семінар – навчання «Професійний старт молоді: підготуйся і дій!»; 

квест “Маркетингове дослідження “Знайди свого роботодавця”;

зустрічі з роботодавцями”Перший крок до роботи”;

діалог «Мій перший крок до професійного старту»;

семінар-тренінг «Зроби свій перший крок»;

подіумна дискусія на тему: «Фахова освіта та вимоги підприємств  до кваліфікованих випускників» та інші заходи.

Невпинно зростає попит на працівників із багатофункціональними вміннями, які на належному рівні реалізують інтегровані виробничі завдання, виконують додаткові організаційно-експлуатаційні, управлінські функції, відповідають за роботу складних технологічних систем і забезпечують культуру виробництва. Робітничі професії тракторист-машиніст категорія “А”, водій автотранспортних засобів (категорія «В»), садівник, оператор із штучного осіменіння тварин та птиці, бджоляр, які проатестовано у 2019 році, доповнюють знання та навички фахового молодшого бакалавра.

 В коледжі є позитивний досвід співпраці із зарубіжними партнерами Польщі та Данії, спілкою сільськогосподарських шкіл імені Красіцького в м.Смоляйнах  Польської республіки і ТзОВ «АГРО-ПРАКТИКА» (Данія).

Форма входу
Календар
«  Листопад 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Погода
Корисні посилання



 


Copyright MyCorp © 2024

Зробити безкоштовний сайт з uCoz