Меню сайту
Географія сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
В контакте

Найкращі мислителі всіх часів та народів закликали до вирішення всіх суспільних проблем шляхом просвітництва, виховання, бо лише воно є тією силою, що безкровно змінює людей.

Ставлячи перед собою завдання виховувати особистість варто пам’ятати слова В.О.Сухомлинського: «Ми маємо справу з найскладнішим, найбезціннішим, найдорожчим, що є в житті – з людиною. Від нас, від нашого вміння, майстерності, мистецтва, мудрості залежить її життя, здоров’я, розум, характер, воля, її щастя… Об’єкт нашої праці – найтонші сфери духовного життя особистості – розум, почуття, воля, переконаність, самосвідомість. Впливати на ці сфери можна лише тим же розумом, почуттям, волею, переконаністю, свідомістю». До цього можна ще додати: треба не лише поважати студента, а й любити його, яким би нестерпним він нам часом не здавався.

Під час організації виховної роботи у вищому навчальному закладі особливу увагу звертаємо на створення чіткої виховної системи, яка б забезпечувала безперервність виховання, створення і збагачення традицій закладу, різнобічну соціально значиму діяльність, організацію змістовного дозвілля, індивідуальний підхід до роботи зі студентами, ранню профілактичну роботу щодо попередження асоціальної поведінки студентської молоді, сучасну психолого-педагогічну та методичну підготовку педагогічних працівників, викладацького складу до здійснення виховної роботи.

«Зневага до виховання є загибеллю людей, родин, держав і всього світу», – говорив Ян Амос Коменський.

Основними напрямами виховання у Горохівському коледжі є:

 • національно-патріотичне;
 • художньо-естетичне;
 • морально-правове;
 • трудове;
 • фізичне виховання і спорт;
 • екологічне;
 • превентивне.
 • охорона життя;
 • робота з батьками;
 • ґендерне.

Щоб ефективно реалізувати ці завдання щодо виховання особистості, педколектив коледжу творчо підходить до вибору виховних заходів, дбає про їх різноманітність, якість, ефективність і актуальність. За останні роки в коледжі прижились такі форми виховних заходів: тематичні виховні години, диспути, бесіди, лекції, розважальні вечори, інтелектуальні ігри, тематичні вечори, тижні циклових комісій, конкурси, олімпіади, інсценізація народних свят, концертні програми, спортивні змагання, спортивно-розважальні вечори.

Основними завданнями виховної системи є:

 • різнобічний розвиток індивідуальності студента на основі виявлення його задатків і здібностей, формування ціннісних орієнтацій, задоволення інтересів і потреб;
 • збереження й зміцнення морального, фізичного і психічного здоров’я вихованців;
 • виховання студента як громадянина країни, національно свідомої, вільної, демократичної, життєво і соціально компетентної особистості, здатної здійснювати самостійний вибір і приймати відповідні рішення у різних життєвих ситуаціях;
 • пошук, розвиток і підтримка здібних, обдарованих і талановитих вихованців;
 • формування здорового способу життя вихованців;
 • організація дозвілля вихованців, пошук нових його форм;
 • розвиток студентського самоврядування як осередків самореалізації громадянського виховання, державно-громадського управління закладом.

У коледжі працює методичне об'єднання кураторів груп, яке нараховує 27 викладачів. У методоб'єднання входять також 2 вихователі гуртожитків, практичний психолог, організатор студентської молоді. Засідання методичного об'єднання сплановані відповідно до річного плану і вимог сьогодення.

З метою ефективного виконання плану виховної роботи, колектив творчо підходить до вибору форм виховних заходів, дбає про їх різноманітність, якість та ефективність, цікавість та актуальність; застосовуються різноманітні форми виховної роботи: планові заходи циклових комісій, тематичні вечори, концертні програми, інтелектуальні ігри, конкурси декламаторів, зустрічі з ветеранами війни і праці, змагання, дні здоров'я. Вже стало традицією проведення заходів: «Покажи свої таланти», «День студента», «День працівників сільського господарства», «Міс Коледж», «Свято Рідної мови», фестиваль «Софіївські зорі», «День Матері», родинні свята. Щосереди – тематичні виховні години в групах.

    

 Пріоритетними напрямками виховної роботи в коледжі є формування загальнолюдських цінностей, художньо-естетичної освіченості, виховання здорового способу життя. Цій виховній меті служить робота гуртків художньої самодіяльності, участь в яких допомагає формувати в студентів почуття національної свідомості, людської гідності, любові до рідної землі. В навчальному закладі діють гуртки художньої самодіяльності, а саме: естрадний, вокальний, танцювальний, драматичний, народознавства. У гуртожитку діє гурток «Господарочка», де студенти набувають навики по приготуванню страв. Також діє клуб «Право» та «Молодь за здоровий спосіб життя», метою яких є формування морально-правової культури, профілактика правопорушень та залучення до здорового способу життя.

Учасники художньої самодіяльності готують концерти до всіх урочистих подій в коледжі, виступають перед батьками, на міській сцені. Кожного року наші студенти беруть участь у Всеукраїнському фестивалі серед колективів ВНЗ Мінагрополітики «Софіївські зорі», займають призові місця і стають його лауреатами.

    

Формуванню активної життєвої позиції студентів сприяє робота в органах студентського самоврядування – студентської Ради. У своїй роботі студентська Рада керується Положенням про студентське самоврядування у Горохівському коледжі ЛНАУ та Законом України «Про студентське самоврядування в Україні». У складі Ради працюють навчально-виховний, санітарно-побутовий та культурно-масовий сектори. Члени студради залучаються до участі у формуванні керівних органів і призначення стипендій, планування роботи, беруть активну участь у підготовці й проведенні культурно-масових заходів, здійснюють постійний контроль за роботою їдальні, організовують чергування у коледжі. Представники студради систематично беруть участь у засіданнях Волинської обласної та регіональної студентських рад.

Однією з форм по збагаченню духовної культури студентів – є музейна справа. Музей – один з важливих засобів виховання, джерело розширення та поглиблення знань. Уміння берегти – стає найціннішим велінням часу. Студенти коледжу не стоять осторонь. Саме прагнення відродити, зберегти національні традиції і святині свого народу спонукали до створення краєзнавчої кімнати-музею у навчальному закладі. У коледжі у 1997 році було створено історико-краєзнавчий музей «Берегиня», який став центром формування національної гідності та духовної культури наших студентів.

Основними завданнями виховної системи є:

 • різнобічний розвиток індивідуальності студента на основі виявлення його задатків і здібностей, формування ціннісних орієнтацій, задоволення інтересів і потреб;
 • збереження й зміцнення морального, фізичного і психічного здоров’я вихованців;
 • виховання студента як громадянина країни, національно свідомої, вільної, демократичної, життєво і соціально компетентної особистості, здатної здійснювати самостійний вибір і приймати відповідні рішення у різних життєвих ситуаціях;
 • пошук, розвиток і підтримка здібних, обдарованих і талановитих вихованців;
 • формування здорового способу життя вихованців;
 • організація дозвілля вихованців, пошук нових його форм;
 • розвиток студентського самоврядування як осередків самореалізації громадянського виховання, державно-громадського управління закладом.


Фізичне здоров'я

та фізична підготовка молоді

 

Майбутнє України тісно пов'язане зі сучасною молоддю. Вона сьогодні вирішує багато проблем, і тому повинна бути здоровою та фізично загартованою.

Велика увага приділяється фізичному розвиткові студентів. Для цього в навчальному закладі є всі можливості: два спортивні зали, стрілецький тир, стадіон. Вся спортивно-масова робота здійснюється згідно плану. Проводяться літні і зимові ігри із таких видів спорту, як легка атлетика, міні-футбол, футбол волейбол, гирьовий спорт, настільний теніс, в яких бере участь понад 85% студентів. Студенти підвищують свою спортивну майстерність у спортивних секціях. Це дає можливість під час районної спартакіади міста постійно завойовувати призові місця серед навчальних закладів.

Зокрема, у грудні 2007 р. збірна команда з настільного тенісу та гирьового спорту стали переможцями обласних змагань серед вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації. У лютому 2008 р. чемпіоном області серед навчальних закладів стала команда з армреслінгу, ІІ місце виборола команда з шашок. На районних злетах з волейболу команда нашого коледжу виборола чемпіонські звання. Першою в районних змаганнях була команда з настільного тенісу. У 2006-2007 рр. спортсмени коледжу були двічі переможцями обласної спартакіади серед ВНЗ І-ІІ р.а., які входять в обласне ФСТ «Колос» (9 видів спорту).


Форма входу
Календар
«  Квітень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Погода
Корисні посилання 


Copyright MyCorp © 2018

Зробити безкоштовний сайт з uCoz