Яскравою намистиною у низанці весняних свят є День вишиванки – одне з найулюбленіших свят нашого народу, який з давніх давен вважає вишиванку своїм генетичним кодом.
Сьогодні українці одягають вишиванки на роботу, на уроки і на пари. Розмаїття орнаментів і кольорів вражає! Мабуть саме тому українські та світові дизайнери сміливо додають елементи вишивки у свій одяг, який користується неабиякою популярністю.
20 травня, у День вишиванки, студенти, викладачі та працівники Горохівського коледжу ЛНАУ взяли участь у флешмобі «Одягнімо, друзі, вишиванки!» Справжньою окрасою свята стали пісні у виконанні Кароліни Сегеди, Ігоря Шлапака та квінтету у складі Дарини і Катерини Мельників, Іванни Солтис, Діани Вавринюк та Аліни Караванської.
18 травня у коледжі відбулись змагання з волейболу на кубок Горохівського коледжу ЛНАУ серед збірних команд дівчат.
Перемогу і кубок виборола команда технологічного відділення, ІІ місце – команда бухгалтерського відділення, ІІІ місце – команда агрономічного відділення.
15 травня – Міжнародний день сім’ї. З цієї нагоди у Горохівському коледжі Львівського національного аграрного університету студенти І курсу спеціальності «Агрономія», навчаючись на відділенні технологій в агрономії і тваринництві, спільно з куратором Кондратюк Р.Р. ініціювали і провели виховну годину на тему: «З родини починається життя людини». Під час заходу студенти активно висловлювали свої думки щодо сімейних цінностей, ділились традиціями своїх родин, виконували творчі завдання, демонстрували світлини з власних фотоархівів. В ході дискусії порушувались і найбільш актуальні проблеми сучасних сімей та способи їх вирішення.
Куратор Руслана Ростиславівна наголосила, що студентська група є також своєрідною сім’єю, де мають панувати взаємоповага, підтримка та дружні відносини, адже для кожного з нас сім’я є пристанню, з якої ми виходимо в простори нашого життя.
Незабаром стартує основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року. Особливістю цього навчального року є те, що у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), здобувачі освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти мають право пройти державну підсумкову атестацію, у тому числі у формі ЗНО, за бажанням.
Тож з метою роз’яснення особливостей державної підсумкової атестації, заступник директора з навчальної роботи, відповідальна за організацію ЗНО в закладі освіти Оксана Генсецька, під час семінару, який відбувся 12 квітня, детально зупинилась на окремих питаннях завершення 2020/2021 навчального року. Зокрема, про права здобувачів освіти, які виявлять або не виявлять бажання проходити ДПА у формі ЗНО, механізм внесення (за бажанням) результатів ДПА у додаток до свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти, процедурі проведення тестування. Звернула увагу, що Закон не звільняє від проходження ЗНО здобувачів освіти, які планують вступати до закладів вищої освіти.
З метою активізації творчої діяльності, поширення та впровадження інноваційних досягнень педагогічних працівників закладів фахової передвищої освіти Волинської області у Горохівському коледжі Львівського НАУ в квітні 2021 року було проведено І етап ХХVІ обласної виставки дидактичних і методичних матеріалів «Творчі сходинки педагогів Волині».
Приємно відзначити, що методичні роботи представили 17 викладачів коледжу і 6 творчих груп: загалом 28 педагогів, що становить 65% від складу педагогічного колективу.
Відповідно до Положення про обласну виставку дидактичних і методичних матеріалів «Творчі сходинки педагогів Волині» на заключний етап виставки конкурсною комісією відібрано 21 методичну розробку у наступних номінаціях:
«Загальноосвітня підготовка» - 1 робота;
«Професійна підготовка» - 16;
«Наукова робота» - 1;
«Виховна робота» – 3.
З 17 по 28 травня у Комунальному закладі вищої освіти «Луцький педагогічний коледж» Волинської обласної ради відбудеться другий етап обласної виставки методичних доробок педагогів закладів фахової передвищої освіти.
Зичимо викладачам коледжу творчих успіхів, а також запрошуємо оглянути експозицію обласної виставки з метою вивчення передового досвіду, розвитку та впровадження інновацій, пошуку нових педагогічних ідей, використання в освітньому процесі нових сучасних технологій.
28 квітня у читальні залі Горохівського коледжу Львівського НАУ було проведено свято мистецтва та майстер-клас з виготовлення писанки, приуроченого до найголовнішого свята християн - світлого Воскресіння Христа. Метою виховного заходу було розкрити зміст святкування Великодня і пов’язані з цим святом традиції та звичаї українського народу, зацікавити студентів, пробудити інтерес до продовження традицій писанкарства. Адже писанка - символ життя, оберіг, кожний малюнок якого має у собі молитву-звернення до Бога, розповідає про вічні закони мудрості та любові. Традиційно майстер-клас з розпису великодньої писанки було проведено викладачкою мистецтва Оксаною Кузьмук.
У сучасному світі неабияке значення має знання іноземної мови. По-перше, це додаткові знання, по-друге, фахівця, який володіє іноземною мовою, роботодавці беруть охоче на відповідальні посади. Саме тому, вивченню іноземної мови в Горохівському коледжі Львівського НАУ приділяється належна увага і, крім основних фахових предметів, студенти-старшокурсники вивчають курс дисципліни «Іноземна мова за професійним спрямуванням».
28 квітня викладачем іноземної мови Білик С.В. було проведено відкрите підсумкове заняття з дисципліни «Іноземна мова за професійним спрямуванням» у групі А-31. В ході заняття студенти спілкувались англійською мовою на професійну тематику: про важливість сільського господарства в економіці України, класифікацію сільськогосподарських рослин, ґрунтознавство, екологію, сівозміни та інше. На занятті були використані навчальні фільми «My future profession», «Seed germination», а також презентація «World agriculture».
Студенти групи П-21 спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» Горохівського коледжу Львівського національного аграрного університету не тільки активні у громадському житті коледжу, а й креативні і творчі здобувачі освіти. До Всесвітнього Дня охорони праці, який відзначають 28 квітня, Діана Вавринюк, Іванна Солтис, Марія Корень, Катерина і Дарина Мельник, Руслан Янюк підготували відеоролик на тему «День охорони праці. Пам’ятай про безпеку», який можна переглянути за посиланням.
Чорною плямою стала на нашій блакитній планеті Чорнобильська катастрофа. Горем і болем увійшов 35 років тому в наше життя Чорнобиль, що розділив людей на «до» і «після». Безлюдні вулиці Прип’яті, покинуті школи, будинки, дитячі гойдалки, що застигли, колючий дріт зони відчуження.. Але пам’ять людська знову і знову повертає нас до тієї страшної події – 26 квітня 1986 р.
«Гірчить Чорнобиль крізь біль і рани» - так назвали годину-спомин студенти ІІ курсу агрономічного відділення, яку вони підготували з куратором В.С. Демчуком 26 квітня. У заході було поєднано перегляд документальних відеосюжетів, читання поезій українських авторів про події Чорнобиля, розповіді про подвиги ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Студенти переконані: коли вмирає пам’ять про минуле – воно може повторитися. Тож єдине, що лишається сьогоднішньому та прийдешньому поколінням, це молити Бога, аби дав нам розуму та мудрості, щоб ніколи більше не повторилась таке лихо на нашій землі…