Галузь тваринництва є невід’ємною складовою розвитку аграрного сектору економіки України. Основними пріоритетами розвитку галузі тваринництва є створення умов для виробництва продукції тваринництва з використанням сучасних технологій і обладнання, сприяння впровадженню нових інструментів для розвитку сільськогосподарських підприємств. З цією метою на ринку праці сьогодні затребувані висококваліфіковані спеціалісти з виробництва і переробки продукції тваринництва. Тому, здійснення якісної підготовки кваліфікованих фахівців можливо лише при взаємодії викладачів коледжу, науковців вищих навчальних закладів, внутрішніх та зовнішніх стейкхолдерів.
З глибоким сумом повідомляємо, що жорстока війна забрала життя воїна-героя Дмитра Чижика, сина працівника Горохівського фахового коледжу ЛНУП. Командир відділення мінометного взводу, сержант Дмитро Чижик загинув під час виконання бойового завдання біля населеного пункту Дворічна Куп’янського району Харківської області.
Адміністрація, педагогічний та студентський колективи висловлюють щирі співчуття батькам Дмитра – Всеволоду і Тетяні Чижикам, рідним та побратимам відданого сина України, нашого Героя та захисника.
22 березня 2023 р. в актовій залі Горохівського фахового коледжу ЛНУП відбулась виховна година на тему «Безпечне освітнє середовище».
Розпочалась виховна година виступом в.о. директора коледжу Олега Жельчика, який повідомив сумну новину: під час виконання бойового завдання на Харківщині загинув наш захисник – Дмитро Чижик, командир відділення мінометного взводу, син працівника коледжу. Хвилиною мовчання вшанували його світлу пам’ять.
Заступник директора з виховної роботи Світлана Білик наголосила студентам на важливості профілактики шкідливих звичок в умовах воєнного стану, попередження скоєння правопорушень здобувачами освіти, протидії булінгу, домашньому насильству та торгівлі людьми.
Через повітряну тривогу спілкування зі студентами продовжилось в укритті коледжу. У заході взяли участь Тетяна Карпук, завідувачка сектору з питань опіки та піклування служби у справах дітей Горохівської міської ради; Сніжана Лапків, інспектор сектору ювенальної превенції Луцького РУП ГУНТ у Волинські області. Вони розповіли про відповідальність здобувачів освіти за прояви булінгу та відповідальність батьків за скоєння їх неповнолітніми дітьми правопорушень. Разом з тим, порушили проблематику загострення насильства та агресії в молодіжному середовищі, впливу соцмереж і нових субкультур на формування у молоді негативних звичок та рис характеру.
Студенти коледжу охоче брали участь в обговоренні даних питань, тож зустріч мала вигляд конструктивного діалогу. Задля попередження негативних проявів серед молоді, тим паче в розрізі подій сьогодення, дуже важливим є живе спілкування.
15 березня в Горохівській міській територіальній громаді відбулась зустріч виробників плодово-ягідної продукції. До зустрічі долучилися викладачі Даців В.П., Романюк О.С. та здобувачі освіти групи А-22 ВСП «Горохівський фаховий коледж ЛНУП».
Учасники заходу ознайомились з новинками ринку добрив та захисту рослин. Презентували власну продукцію директор регіонального розвитку компанії VITERA Сергій Миронець, представник ТОВ «Артахімгруп» Анатолій Вальчук, менеджер «Біохім-Агро» Артур Сіжук.
З керівником ТОВ «Ябко» Назаром Клімчуком обговорили тенденції ринку садівництва, посадкового матеріалу та його придбання.
З питанням зберігання і переробки плодоовочевої продукції виступив керівник «Джі Пі Агро» Еміль Винницький.
Під час зустрічі студенти мали можливість доповнити отримані знання в закладі освіти.
Дякуємо усім хто приймав участь, адже кому як не нашим студентам, майбутнім фахівцям, вдосконалювати та відбудовувати аграрну Україну. Бажаємо усім знайти себе в професії, творчих та професійних злетів.
17 березня 2023 року було проведене спільне засідання членів проєктної групи - розробників освітньо-професійної програми «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» спеціальності 076 Підприємництво та торгівля зі студентами та адміністрацією ВСП "Горохівський фаховий коледж ЛНУП". Зустріч відбулася у змішаному форматі. Були присутні Олег Жельчик, в.о. директора, Оксана Генсецька, заступник директора з навчальної роботи, Оксана Воляник, завідувач економічного відділення. В обговоренні проєкту освітньої програми взяв участь Володимир Крупа, кандидат економічних наук, доцент кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності Львівського національного університету природокористування. Він запропонував внести зміни в перелік дисциплін загальної та фахової підготовки, але в цілому охарактеризував представлений проєкт як позитивний та інноваційний.
15 березня 2023 року в Горохівському фаховому коледжі ЛНУП відбулося обговорення проєкту освітньо-професійної програми «Фінанси, банківська справа та страхування» участь у якому взяли науково-педагогічні працівники кафедри фінансів, банківської справи та страхування Львівського національного університету природокористування Оксана Грицина, доцент, кандидат економічних наук, завідувачка кафедрою, Оксана Агрес доцент, кандидат економічних наук та Андрій Колодій доцент, кандидат економічних наук, а також розробники програми та студенти коледжу.
В.о. директора коледжу Олег Жельчик, розпочинаючи зустріч, наголосив на актуальності підготовки фахових молодших бакалаврів за цією програмою та важливості спільної роботи зацікавлених осіб над її удосконаленням.
Модератор зустрічі Оксана Генсецька, заступник директора з навчальної роботи, голова групи забезпечення представила проєкт освітньо-професійної програми, ознайомила з переліком освітніх компонентів, фахових компетентностей та очікуваних результатів навчання фахівців у сфері фінансів, банківської справи та страхування.
В обговоренні проєкту програми взяли участь методист коледжу Світлана Савченко, викладач фінансових дисциплін, член робочої групи Тетяна Галтман, завідувач відділення Оксана Воляник, голова циклової комісії обліково-економічних дисциплін Марія Долінська, а також студенти першого, другого та третього років навчання.
В ході дискусії представники кафедри Львівського національного університету природокористування внесли ряд конструктивних пропозицій щодо формування індивідуальної освітньої траєкторії студента через розширення переліку вибіркових дисциплін, вивчення яких сприятиме вдосконаленню професійних знань та навичок майбутніх фахівців.
Студенти запропонували переглянути перелік навчальних дисциплін циклу загальної підготовки, які можливо вивчаються на першому (бакалаврському) рівні вищої освіти.
В цілому позитивні відгуки учасників круглого столу щодо проєкту освітньо-професійної програми «Фінанси, банківська справа та страхування», узгоджуються з оцінкою здобувачів освіти, які в ході опитування щодо змісту програми, переліку навчальних дисциплін і практик, можливості вільного вибору навчальних дисциплін внесли свої конкретні пропозиції.
За результатами обговорення було прийнято рішення рекомендувати групі забезпечення внести відповідні зміни при ухваленні освітньо-професійної програми та навчального плану із спеціальності.
Щиро вдячні учасникам заходу за конструктивні пропозиції щодо вдосконалення змісту освітньо-професійної програми, адже така співпраця сприятиме підвищенню якості освітнього процесу, мотивації здобувачів освіти до ефективного навчання.
14 березня відбулася творча зустріч з Оксаною Пилип’юк – поетесою, горохівчанкою, авторкою поетичних збірок «Не така», «Мелодія для скрипки».
Організаторами заходу були бібліотека Горохівського фахового коледжу ЛНУП спільно з літературною студією «Рідне слово».
Вже давно стало доброю традицією запрошувати письменників на гостину в поетичну вітальню. Ми радіємо з того, що список почесних гостей нашої бібліотеки, до якої завжди спішать небайдужі до українського слова люди, поповниться ще одним відомим та цікавим іменем.
Бажаючих поспілкуватися з митцем українського слова було дуже багато, поетична вітальня була переповнена.
На початку зустрічі з вітальним словом до присутніх звернулася бібліотекарка Катерина Дуб’юк. Продовжила зустріч викладач української мови та літератури Марія Здинюк, яка й представила присутнім поетесу Оксану Пилип’юк. Чуттєві доторки поетичного слова у виконанні Марії Здинюк, її щира розповідь про життєвий шлях Оксани Пилип’юк знайшли відгук в аудиторії.
Вірші декламували учасники літературної студії «Рідне слово» Софія Пиньковська, Тетяна Солтис, Надія Поліщук, Олександр Олійник, Владислав Петрук.
Надалі слово взяла Оксана Пилип’юк. Під час свого виступу авторка зачитала поетичні твори. Оксана Анатоліївна є прекрасним читцем власної поезії, що блискуче продемонструвала у ході зустрічі. Її розповіді зі свого життя та манера спілкування підкорила і не залишила байдужим кожного, хто був присутнім на зустрічі. Талановита поетеса зацікавила присутніх своїм баченням створення поетичних образів та зарядила своїм життєвим позитивом.
Душевності та ліричності заходу надала музична композиція, яка прозвучала у виконанні Валерія Окиса, який і написав музику до віршів авторки.
На завершення зустрічі Оксана Пилип’юк влаштувала автограф-сесію для всіх бажаючих. А також було фото на згадку.
Колектив бібліотеки коледжу і присутні щиро подякували гості за чудово проведений час і побажали Оксані Анатоліївні міцного здоров’я, довголіття і нових творчих досягнень.
В тривожних умовах сьогодення, коли ми переживаємо війну, розв’язану російськими окупантами проти нашого народу, найбільш актуальним питанням є збереження життя як захисників на полі бою, так і цивільних громадян.
15 березня 2023 р. у Горохівському коледжі ЛНУП відбулась довгоочікувана зустріч з Миколою Банірою, лікарем-хірургом Горохівської багатопрофільної лікарні, який на короткотривалу відпустку прибув додому з території бойових дій та погодився поспілкуватися зі студентами коледжу.
Справжній професіонал своєї справи, без перебільшення – лікар від Бога – Микола Іванович Баніра рятує життя нашим захисникам, будучи начальником медичної частини окремого батальйону, який дислокується у Запорізькому напрямку. Він розповів студентам і викладачам, а охочих побачити знаного на Горохівщині лікаря виявилось дуже багато, про воєнні будні, мужність та героїзм українських воїнів, про те, наскільки важливою є правильна і своєчасна долікарська медична допомога. Іноді життя йде на секунди і лише чіткі злагоджені дії можуть його врятувати.
Це була захоплююча лекція з практичними елементами. Студенти залюбки ставали «потерпілими», аби військовий лікар з позивним "Живчик" надавав їм кваліфіковану допомогу. Для цього використовувався турнікет, яким оптимально можна спинити кровотечу, ізраїльський кровоспинний бандаж, а також інші спеціальні медичні засоби.
У заході взяв участь Віталій Гладун, волонтер Горохівської районної спілки учасників АТО «Щит».
На завершення зустрічі в.о. директора коледжу Олег Жельчик подякував Миколі Банірі, а в його особі усім військовим Збройних сил України за захист нашої Батьківщини, за можливість навчатися і працювати, за ґрунтовні професійні навички, якими він поділився з учасниками освітнього процесу, а Віталію Гладуну – за постійну активну співпрацю з волонтерськими центрами коледжу.
Представники студентського волонтерського центру «В єдності сила» під гучні оплески присутніх подарували гостям свої творчі доробки.
Виробництво – це інтегрований процес. Отже, підвищити власну конкурентоспроможність, як фахівця, можливо лише поглиблюючи свої базові вміння та знання в різних дисциплінах. Щоб довести цю думку, викладачі Горохівського фахового коледжу ЛНУП Світлана Івашко - викладач Іноземної мови за професійним спрямуванням та Станіслава Шелін – викладач Фінансового обліку провели практичне бінарне заняття. Учасниками були студенти бухгалтерського відділення група О-31спеціальності 071 Облік та оподаткування та Ф-31 спеціальності 072 Фінанси, банківська справа та страхування. Заняття провели на базі ТОВ «Добротранс» (керівник Михайло Макаров), яке спеціалізується на міжнародних вантажоперевезеннях
В ході заняття студенти ознайомилися з роботою бухгалтерії, яка використовує міжнародний документообіг. Головний бухгалтер, Вавринюк Марія, наголосила, щоб перевезення вантажу відбулося без проблем, здійснення такої операції потрібно належним чином оформити, які основні документи потрібно мати при здійсненні перевезення, для чого вони потрібні і що буде за їх відсутність.
Облік ведуть на договірних умовах, за якими передбачені такі документи: заявка на перевезення вантажу, товарно-транспортна накладна (ТТН) або міжнародна транспортна накладна CMR, інвойс (рахунок-фактура), акт виконаних робіт. Всі документи оформлені двома мовами – державною та іноземною (англійською).
Студенти мали можливість зустрітися з працівниками логістичного відділу, які продемонстрували фахові знання англійської мови та вільне володіння нею. Цим ще раз підкреслили важливість вивчення іноземної мови не тільки в спілкуванні, а також при заповнені бухгалтерських документів.
Підведення підсумків проходило за круглим столом в теплій, дружній атмосфері за філіжанкою смачної та запашної кави. В обговоренні заняття приймав участь керівник ТОВ «Добротранс» - Михайло Макаров і працівники бухгалтерії.