Впродовж святкування в Україні Всесвітнього тижня грошей (Global Money Week 2023) студенти та викладачі економічного відділення Горохівського фахового коледжу ЛНУП активно долучалися до заходів на фінансові теми, які традиційно підготував Національний банк України спільно з Проєктом USAID "Реформування фінансового сектору":
24.03.2023 року відвідали вебінар «10 найпоширеніших схем платіжного шахрайства у воєнний час» від головного експерта управління зв’язків з громадськістю та фінансової обізнаності Департаменту комунікацій НБУ Тетяни Машлаковської та отримали актуальну інформацію про найпоширеніші сценарії шахрайства у воєнний час, правила безпеки в кіберпросторі, захист свого банківського рахунку і ґаджету та як вберегтися від фішингу.
Більшість молодих людей, які розмірковують про подальші освітні плани, дуже мало поінформовані про омріяні ними професії. З метою профорієнтації учнівської молоді 31 березня 2023 р. у Горохівському фаховому коледжі ЛНУП відбувся День відкритих дверей.
Знайомство з абітурієнтами та їх батьками відбулось у бібліотеці коледжу. З вітальним словом виступив в.о. директора Олег Жельчик. Він розповів про здобутки й традиції освітнього закладу, роботу волонтерських центрів «Твори добро» та «В єдності сила», побажавши учням ліцеїв обрати для навчання саме Горохівський фаховий коледж ЛНУП. З особливостями освітнього процесу, зокрема, під час воєнного стану, присутніх ознайомила Оксана Генсецька, заступник директора з навчальної роботи. Секретар приймальної комісії Надія Загоруйко розповіла про правила прийому до Горохівського фахового коледжу ЛНУП у 2023 р.
У Дні відкритих дверей взяв участь випускник технологічного відділення коледжу Микола Шеремета, який сьогодні є керівником аграрного підприємства. Він запевнив, що знання, які отримують студенти в коледжі, дають хороші можливості для працевлаштування, тому, кожен, хто обере Горохівський коледж для навчання, неодмінно зробить правильний вибір.
Студенти випускних курсів Павло Дмитрук, Соломія Безверха, Оксана Фокіна, Богдана Здига та Дмитро Марчук ознайомили абітурієнтів з перевагами навчання на спеціальностях, на яких вони навчаються, а також про можливості, які створені у коледжі для всебічного розвитку здобувачів освіти. У програмі заходу прозвучали пісні у виконання вокального гурту «Елегія» та Антона Шліхти. Приємним сюрпризом для усіх став виступ учасників театрального гуртка «Гармидер».
Краще зрозуміти почуту інформацію абітурієнтам допомогли тематичні відеосюжети про коледж та екскурсія.
В Горохівському фаховому коледжі Львівського національного університету природокористування 28.03.2023 р. відбулася зустріч студентів спеціальності 201 "Агрономія" із заступником міського голови міста Горохів Гайдуком Олексієм Вікторовичем та проектним менеджером Янюк Тетяною Василівною.
Вони ознайомили студентів з основними напрямками стратегічного розвитку Горохівської міської територіальної громади, перспективами подальшого виробництва і реалізації сільськогосподарської продукції, місцем і значенням проектного менеджменту в процесі розвитку малого і середнього бізнесу в аграрній сфері громади.
Майбутнім агрономам були надзвичайно корисні поради фахівців сфери проектного менеджменту та місцевого самоврядування. Студенти мали змогу порівняти свої бізнес-проекти та ідеї, які вони розробляли під час практичних занять з дисципліни «Основи підприємництва та маркетингу» під керівництвом викладача Галини Гайди, з тими підходами і практичними рекомендаціями до розроблення проектів, якими поділися представники Горохівської міської ради.
Всім було цікаво ознайомитись із інноваційним інструментарієм проектного менеджменту. Студенти побажали гостям подальших успішних проектів для розвитку громади та висловили сподівання на наступні зустрічі.
Щиро вдячні Олексію Гайдуку та Тетяні Янюк за співпрацю з коледжем, адже значна частина студентів закладу освіти є мешканцями Горохівської міської територіальної громади, які після завершення навчання долучаться до її соціально-економічного розвитку.
З ініціативи кафедри підприємництва, торгівлі та біржової діяльності Львівського національного університету природокористування 30 березня 2023 року відбувся навчально-методичний семінар за участю педагогічних і науково-педагогічних працівників – представників коледжів різних напрямків підготовки.
Метою семінару було ознайомлення учасників з основними компонентами освітніх програм «Підприємництво та торгівля», методикою та особливостями викладання окремих дисциплін, вдосконалення механізму координації між закладами вищої освіти та закладами фахової передвищої освіти при вивченні дисциплін підприємницького спрямування.
З вітальним словом до учасників практичного семінару звернулися декан факультету економіки та права ЛНУП Володимир Ковалів і завідувач кафедри підприємництва та торгівлі, професор Юрій Губені.
Участь у заході від Горохівського фахового коледжу ЛНУП взяла Світлана Савченко, викладач-методист, член робочої групи з розробки проєкту ОПП, викладач товарознавства, яка презентувала особливості та структуру освітньої програми «Підприємництво та торгівля» у коледжі, звернула увагу на додаткові компетентності, визначені закладом освіти, регіональні особливості та рецензії-відгуки стейкхолдерів і роботодавців, можливості працевлаштування випускників як у сфері підприємництва та торгівлі, так і в сфері постачання та збуту на сільськогосподарських і переробних підприємствах.
Підготовка висококваліфікованих кадрів для аграрного сектору України передбачає впровадження у навчальний процес різних форм організації професійного навчання, які базуються на узгодженій взаємодії освітньої і виробничої сфер підготовки висококваліфікованих фахівців. Одним з важливих місточків щодо поєднання навчального процесу ВСП «Горохівський фаховий коледж ЛНУП» з виробництвом є зустрічі фахівців із здобувачами освіти.
29.03.2023 року відбулася зустріч представників «МХП-Баффало» із студентами відділення «Технологій в агрономії та тваринництві». В роботі заходу взяли участь: методист відділення Надія Загоруйко, завідувач виробничою практикою Василь Луцюк, голова циклової комісії агротехнічних дисциплін Руслана Кондратюк. Бізнес-партнер з персоналу Наталія Стрижак та головний агроном Іван Дударчук ознайомили з підприємством, що входить до складу Агроіндустріального холдингу МХП, який є одним зі світових лідерів аграрного ринку у сфері сільського господарства. Підприємство вирощує, відгодовує та продає ВРХ м’ясних порід. Крім того, ТОВ «МХП-Баффало» займається рослинництвом, здебільшого для годівлі худоби. Потужності підприємства у Волинській області зосереджено: Луцький, Ковельський, Камінь-Каширський райони.
У кінці зустрічі Наталія Стрижук виділила час на запитання-відповіді. І тут студенти проявили свою активність, «засипаючи» запитаннями, у яких цікавилися сучасними технологіями відгодівлі м’ясної худоби та новітніми процесами вирощування кормів для даної галузі тваринництва.
Також студенти цікавились можливістю проходження виробничої практики у ТОВ «МХП-Баффало». На це Наталія Стрижук відповіла, що у їхньому господарстві, як і в цілому в МХП, постійно працюють над пошуком нових перспективних працівників. У контексті цього важливо відзначити, що підприємство зацікавлено не лише у досвідчених професіоналах, а й молодих фахівцях, які хочуть реалізуватись та досягати успіхів у своїй професії. З цією метою підприємство активно взаємодіє із профільними навчальними закладами та бере участь у різноманітних профорієнтаційних заходах.
Проведений захід підтверджує необхідність та високу цінність співпраці молоді з фахівцями-практиками. Щиро дякуємо представникам ТОВ «МХП-Баффало» Наталії Стрижук та Івану Дударчуку за змістовну та цікаву зустріч! Сподіваємося на подальшу співпрацю.
23 березня 2023 року в Горохівському фаховому коледжі ЛНУП відбулося засідання атестаційної комісії, на якому атестували 7 педагогічних працівників: викладачів Бродзяка В.Ф., Жельчик Г.М., Загоруйко Н.С., Ковтун Л.А., Коленду Н.О., Сальнікову Г.А., вихователя Наглюк М.П. Атестаційна комісія розглянула питання про відповідність займаним посадам педагогічних працівників, а також про підтвердження чи присвоєння їм кваліфікаційних категорій і педагогічних звань.
Атестація педагогічних працівників – це система заходів, спрямована на всебічне комплексне оцінювання їх педагогічної діяльності, за якою визначається відповідність педагогічного працівника займаній посаді, рівень його кваліфікації, присвоюється кваліфікаційна категорія, педагогічне звання.
21 березня 2023 року предствники ВСП «Горохівський фаховий коледж ЛНУП» в.о. директора Олег Жельчик, заступник директора з навчальної роботи Оксана Генсецька, методист Світлана Савченко взяли участь в роботі онлайн-семінару «Акредитація в сфері фахової передвищої освіти: перші здобутки та виклики».
Учасники і організатори семінару: представники Державної служби якості освіти України та її територіальних органів у Полтавській, Харківській, Волинській, Запорізькій, Херсонській областях, директори та заступники директорів закладів освіти, які здійснюють підготовку здобувачів у сфері фахової передвищої освіти.
З вітальним словом до учасників звернувся Олександр ЯКИМЕНКО, перший заступник Голови Державної служби якості освіти України, кандидат економічних наук.
Наталія ВІТРАНЮК, директор департаменту контролю у сфері вищої, фахової передвищої освіти і освіти дорослих Державної служби якості освіти України поділилася практичними рекомендаціями щодо приведення документів закладів освіти у відповідність до норм чинного законодавства.
Віктор МЕЛЬНИК, директор Державної освітньої установи «Навчально-методичний центр з питань якості освіти», доктор економічних наук, професор, розповів про акредитацію в сфері фахової передвищої освіти, її перші здобутки та виклики.
Директори та заступники директорів закладів освіти Полтавської області поділилися позитивним досвідом акредитації освітньо-професійних програм у сфері фахової передвищої та професійно-технічної освіти.
Представники коледжів отримали вичерпні відповіді на поставлені запитання.
На завершення учасники семінару подякували організаторам за актуальний, цікавий, ґрунтовний і професійний захід.
22 березня 2023 року в рамках відзначення Всесвітнього тижня грошей 2023 в Горохівському фаховому коледжі відбулося засідання студентського гуртка “Фінанси, банківська справа та страхування” за участю студентів 2 та 3 курсів спеціальності “Фінанси, банківська справа та страхування”, заступника директора з навчальної роботи Оксани Генсецької, методиста коледжу Світлани Савченко, завідувача економічного відділення Оксани Воляник, голови циклової комісії обліково-економічних дисциплін Марії Долінської та керівника гуртка, викладача фінансових дисциплін Тетяни Галтман.
В контексті офіційної теми Global Money Week у 2023 році "Плануйте свої гроші, плекайте своє майбутнє", студенти представили свої дослідження:
Юлія Лем обґрунтувала значення міжнародних резервів у забезпеченні стабільного функціонування фінансової системи України;
Перспективи впровадження цифрової гривні в Україні окреслила Соломія Зіновій;
Про кібербезпеку платежів в контексті українського онлайн-банкінгу розповіла Надія Смірнова;
Катерина Пугач охарактеризувала військові облігації як інвестиційний інструмент підтримки Державного бюджету України;
Особливості діяльності Національного банку України в умовах воєнного стану визначила Надія Самозван.
Доповіді студентів були змістовними та цікавими і викликали жваві дискусії серед учасників засідання. В процесі обговорення студенти та викладачі ділилися своїм досвідом платіжної безпеки, баченням майбутнього цифрових грошей, значення міжнародних резервів та військових облігацій у підтримці економіки країни.
Сподіваємося, що такий формат взаємодії зі здобувачами освіти сприятиме підвищенню рівня фінансової обізнаності молоді.
20.03.2023 року в Україні розпочався Global Money Week (Всесвітній тиждень грошей) – міжнародна інформаційна кампанія з фінансової обізнаності, офіційним координатором якої вдев’яте став Національний банк. Тема Global Money Week у 2023 році: "Плануйте свої гроші, плекайте своє майбутнє".
Кампанія Global Money Week в України триватиме два тижні – з 20 березня до 2 квітня і передбачає насичену програму заходів на фінансові теми, яку традиційно підготував Національний банк України спільно з Проєктом USAID "Реформування фінансового сектору".
Горохівський фаховий коледж Львівського національного університету природокористування активно долучається до заходів Global Money Week 2023. Так, 21 березня 2023 року команда коледжу у складі здобувачів освіти 1 року навчання Миколи Грибуна (спеціальність “Фінанси, банківська справа та страхування”) та Анастасії Баглай (спеціальність “Облік і оподаткування”) взяла участь в українському відборі до загальноєвропейських змагань з фінансової грамотності European Money Quiz. Координатором команди була викладач фінансових дисциплін Тетяна Галтман.
European Money Quiz (Європейська грошова вікторина) – це найбільше змагання Європи з фінансової грамотності серед підлітків віком 13–15 років.
Команди мали якнайшвидше надати правильні відповіді на 15 запитань на теми особистого бюджету, кредитів, депозитів, страхування, інвестицій, податків, платіжного шахрайства та захисту прав споживачів фінансових послуг.
Команда Горохівського фахового коледжу показала 9 результат з-поміж 1411 команд з усієї України та увійшла в десятку кращих команд.
Усі учасники отримають електронні сертифікати учасника національного відбору European Money Quiz 2023.
Підвищуймо рівень фінансової обізнаності, адже бути фінансово грамотним сьогодні - це вимога часу!
22 березня 2023 року було проведене спільне засідання членів проєктної групи - розробників освітньо-професійної програми «Облік і оподаткування» спеціальності 071 Облік і оподаткування зі здобувачами освіти та адміністрацією ВСП «Горохівський фаховий коледж ЛНУП». Зустріч відбулася у змішаному форматі. Були присутні Олег Жельчик, в. о. директора, Оксана Генсецька, заступник директора з навчальної роботи, Світлана Савченко, методист, Марія Долінська, голова циклової комісії обліково-економічних дисциплін та студенти економічного відділення, які прийняли участь в обговоренні актуальних проблем підготовки фахового молодшого бакалавра з обліку та оподаткування.
З проєктом освітньо-професійної програми ознайомила Станіслава Шелін, викладач облікових дисциплін, голова групи забезпечення. Члени робочої (проєктної групи) Оксана Воляник, завідувач економічного відділення та Інна Янчук, викладач бухгалтерських дисциплін, звернули увагу на перелік освітніх компонентів, фахових компетентностей та очікуваних результатів навчання фахівців у сфері обліку і оподаткування.
В обговоренні проєкту освітньої програми взяли участь науково-педагогічні працівники кафедри обліку та оподаткування Львівського національного університету природокористування Людмила Гнатишин – доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри обліку та оподаткування, Оксана Прокопишин - кандидат економічних наук, доцент кафедри обліку та оподаткування.