26 квітня 2023 р. виповнюється 37 років з часу аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала найбільшою техногенною катастрофою ХХ століття.
Цій трагічній події була присвячена виховна година «Чорнобиль: минуле і сьогодення», проведена куратором Наталією Колендою зі здобувачами освіти груп А-22 і А-32 спеціальності «Агрономія».
Перегляд документальних відеосюжетів допоміг студентам уявити масштаби катастрофи весни 1986 р. Сьогодні Чорнобильська зона є зоною відчуження, де дивовижним чином без втручання людини відновлюється флора і фауна. Викладач агрономічних дисциплін Василь Демчук зауважив, що на рослинність радіація має свій вплив. Саме в перший рік після вибуху на ЧАЕС спостерігалось підвищення урожайності с/г культур, але все не так однозначно: вчені досі дискутують з цього приводу. Студенти порушили питання про придатність землі у Чорнобилі для агровиробництва, а також для розвитку галузі зеленої енергетики.
На жаль, війна внесла свої корективи у життя нашої країни та її громадян. Питання радіаційної безпеки знову на часі, тому студенти наголосили на необхідності володіти певними знаннями та навиками поводження під час загрози використання російськими окупантами ядерної зброї.
З метою роз’яснення нормативних документів, які регулюють освітній процес, 26 квітня 2023 р. у Горохівському фаховому коледжі ЛНУП відбулись збори студентів усіх спеціальностей.
Розпочались вони з церемонії нагородження грамотами переможців та учасників предметних олімпіад і конкурсів, яку провели в.о. директора Олег Жельчик та заступник директора з навчальної роботи Оксана Генсецька.
Завідувачка економічного відділення Оксана Воляник поінформувала студентів про особливості цьогорічного зовнішнього незалежного оцінювання у формі національного мультипредметного тесту, а також нагадала про їх права та обов’язки згідно Положення про організацію освітнього процесу у ВСП «Горохівський фаховий коледж ЛНУП»
Про забезпечення надійності та об’єктивності оцінювання здобувачів освіти коледжу розповіла завідувачка відділення технологій в агрономії та тваринництві Наталія Крук.
Не менш важливим є питання академічної доброчесності учасників освітнього процесу коледжу, тому детально на ньому зупинилася заступник директора з виховної роботи Світлана Білик.
12 квітня 2023 року здобувачами освіти другого курсу ВСП Горохівського фахового коледжу ЛНУП спеціальності 071 Облік і оподаткування проведено обговорення Положення про організацію вибіркових дисциплін у навчальному закладі.
Під час зустріч Станіслава Шелін, голова групи забезпечення освітньо-професійної програми «Облік і оподаткування» наголосила, що здобувачі є повноцінними учасниками освітнього процесу, отже вони мають право впливати на його організацію, одним із аспектів якої мають стати вибіркові компоненти. Нині студентство має бути не лише пасивним споживачем, а й активно вимагати для себе вибірковості дисциплін з урахуванням власних потреб та інтересів, з метою побудови власної індивідуальної траєкторії навчання.
Інна Янчук, член групи забезпечення, ознайомила студентів з каталогом та презентувала силабуси усіх вибіркових компонентів у межах освітньої програми.
Оксана Воляник, завідувачка економічного відділення, член групи забезпечення звернула увагу на порядок здійснення вибору, терміни подання заяв та принципи формування навчальних груп. Зазначила, що кожний студент має пройти анкетування до 20 квітня поточного року.
Можливість вибору дисциплін із різних відділень є ефективним інструментом міждисциплінарності. Також навчання у змішаних групах дозволяє студентам отримати неформальний досвід від студентів з інших спеціальностей. У свою чергу, викладачі на вибіркових дисциплінах працюють із найбільш умотивованими студентами. Сам коледж загалом стає більш привабливими для абітурієнтів. Зрештою, фахові компетентності, якими може оволодіти студент, за рахунок гнучкості навчальних планів, краще відповідають потребам ринку праці.
14 квітня 2023 р. перестало битися серце студента І курсу групи А-12 спеціальності «Агрономія» Антона Шліхти. У нашій пам’яті він назавжди залишиться життєрадісним та цілеспрямованим, добрим і щирим хлопчиною, який тільки починав будувати своє життя, вдихав кожну мить на повні груди, тішив своїх батьків, любив працю на землі та чудово співав.
Адміністрація, студентський та педагогічний колективи Горохівського фахового коледжу ЛНУП глибоко сумують з приводу передчасної смерті Антона та висловлюють щирі співчуття його рідним. Схиляємо голови в скорботі за втраченим молодим життям.
Спочивай у мирі, Антоне. Відтепер ти будеш янголом дивитися на нас з небес…
12 квітня 2023 року здобувачам освіти другого курсу Горохівського фахового коледжу ЛНУП спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» презентували каталог навчальних дисциплін вільного вибору студента.
Під час зустрічі Оксана Генсецька, заступник директора з навчальної роботи, голова групи забезпечення освітньо-професійної програми «Фінанси, банківська справа та страхування» зазначила, що одним із інструментів забезпечення якості фахової передвищої освіти та вдосконалення студентоорієнтованого навчання є право здобувача освіти на вибір дисциплін за умов самостійного формування певної складової індивідуального навчального плану. Тетяна Галтман, викладач фінансових дисциплін, член групи забезпечення ознайомила студентів з каталогом та презентувала силабуси усіх вибіркових компонентів у межах освітньо-професійної програми.
Оксана Воляник, завідувачка економічного відділення, звернула увагу студентів на порядок здійснення вибору, терміни подання заяв та принципи формування навчальних груп. Зазначила, що кожний студент має пройти анкетування до 20 квітня поточного року.
Під час проведення зустрічі здобувачі освіти дискутували щодо задоволення професійних та особистісних потреб у процесі формування індивідуальної освітньої траєкторії. Очевидно, що за рахунок формування вдалої індивідуальної траєкторії навчання наші студенти набудуть конкурентних переваг і стануть затребуваними на сучасному ринку праці.
Розвиток творчого потенціалу та вдосконалення навчально-методичної роботи викладача у сучасних умовах обговорювали у режимі онлайн викладачі Горохівського фахового коледжу ЛНУП на засіданні педагогічного семінару.
Світлана Савченко, методист коледжу, спікер заходу, порушила та розкрила тему про творчу діяльність та особливості методичної роботи викладача, його можливості до саморозвитку і детально зупинилася на нормативних документах коледжу, які регулюють ці питання.
До участі в обговоренні долучилися в о. директора коледжу Олег Жельчик, заступник директора з навчальної роботи Оксана Генсецька, завідувачка відділення технологій в агрономії та тваринництві Наталія Крук, голова циклової комісії агротехнічних дисциплін Руслана Кондратюк.
Особливу увагу було приділено питанням академічної доброчесності в науково-дослідницькій та навчально-методичній роботі педагогічного працівника, розвитку інновацій в освітньому процесі.
Учасники зустрічі отримали практичні поради щодо вдосконалення якості навчально-методичного забезпечення освітньо-професійних програм, за якими здійснюється підготовка фахівців у коледжі, впровадження інновацій у педагогічну діяльність викладача.
Олег Жельчик наголосив на важливості обговорення питань практичного семінару, адже результат роботи педагогічного колективу залежить від ефективної участі кожного педагогічного працівника, його творчого потенціалу і здатності до інноваційної діяльності.
Великдень – одне з найбільших християнських свят в Україні. Для того, аби наші захисники теж змогли відчути радість свята і родинне тепло, 7 квітня 2023 р. у Горохівському фаховому коледжі ЛНУП провели благодійну акцію «Подаруй Великдень захисникам». Паски, крашанки, писанки, розписані напередодні студентами і викладачами, квашенина, печені м’ясні вироби та багато інших смаколиків – усе це відправили на лінію фронту нашим захисникам через місцевих волонтерів.
Хай Господь оберігає вас, дорогі наші захисники! Хай примножує ваше здоров’я, додає вам сили та наснаги! Спасибі, що захищаєте нас і Україну, адже завдяки вашій мужності та силі духу ми сьогодні зустрічаємо Великдень у рідних домівках. Разом до перемоги!
5 квітня у бібліотеці коледжу відбувся виховний захід: «У писанці життя і надія воскресає…», який був проведений працівниками бібліотеки, студентами груп О-31, П-31, Ф-31, Т-31 та викладачкою Оксаною Кузьмук.
Присутні на заході, запрошені гості, Раїса Іванівна Панасюк та Віра Миколаївна Швед, працівники коледжу, викладачі, внутрішньо переміщені особи із Східних областей України.
У нашому закладі освіти стало доброю традицією проводити майстер-клас з писанкарства, сьогодні його провела місцева майстриня-писанкарка, Панасюк Раїса Іванівна, жителька села Борочиче. Швед Віра Миколаївна - жителька з Краматорська, продемонструвала присутнім своє мистецтво: виготовлення різноманітних виробів з паперу. Бібліотекарка Катерина Дуб’юк підготувала презентації з історії писанкарства.
Метою заходу було, виховувати повагу у студентів до традицій українського народу, прививати любов до символу-оберегу, писанки, викликати інтерес до продовження традицій писанкарства та святкування Великодня, адже писанки написанні присутніми будуть передані волонтерам для наших Захисників!
Бібліотекарями була оформлена виставка пасхальних рушників та писанок «Великоднє диво», на якій були представлені роботи викладачів та працівників коледжу. представила виставку символічних виробів, Продемонстровано виготовлені власноруч вироби наших студентів-волонтерів: вербові гілочки, вироби з бісеру, патріотичні стрічки, композиції до Пасхальних свят.
Давайте будемо продовжувати тисячолітні традиції наших предків та не забувати, наскільки багатою є українська культура, адже у світі доти існуватиме любов, доки люди писатимуть писанки!
Ми щиро вітаємо всіх з наступаючим святом світлого Воскресіння Христового!!!
Сьогодні наше суспільство, як ніколи, потребує знань та навичок поводження з вибухонебезпечними предметами. Особливо це необхідно внутрішньо переміщеним особам, які сподіваються повернутися в рідні домівки після деокупації.
5 квітня 2023 р. у Горохівському фаховому коледжі ЛНУП відбулося тренінгове заняття на тему: «Попередження ризиків від мін та вибухонебезпечних предметів», організоване інструкторами з мінної небезпеки ГО «Асоціація саперів України» Сергієм Щербиною та Михайлом Ніньком.
У заході взяли участь студенти ІІІ-ІV курсів та внутрішньо переміщені особи, які тимчасово знайшли прихисток у гуртожитку коледжу.
Досвідчені лектори у цікавій формі розповіли учасникам тренінгу про загрози для життя через необізнаність у поводженні з вибухонебезпечними предметами. Під час жвавої дискусії присутні запам’ятали три найважливіші правила безпеки: не підходь, не чіпай, телефонуй 101 та отримали багато іншої необхідної інформації.
Наприкінці тренінгу в.о. директора коледжу Олег Жельчик подякував Сергію Щербині та Михайлу Ніньку за їх просвітницьку роботу, яка неодмінно допоможе зберегти не одне життя, адже коли ми попереджені – ми «озброєні».
Залучення стейкхолдерів до забезпечення якості освітнього процесу є важливою складовою вдосконалення та покращення якості підготовки майбутніх фахівців. З цією метою у ВСП «Горохівський фаховий коледж ЛНУП» в групі А-32 було проведено заняття з дисципліни «Технологія виробництва продукції рослинництва» на тему «Ярі культури. Яра пшениця» із залученням агронома господарства ТОВ «П'ятидні» Богдана Гуркача.
Викладач Василь Демчук під час лекції висвітлив такі питання: значення ярих зернових культур, ботанічна характеристика та біологічні особливості ярої пшениці, технологія вирощування культури.
Агроном Богдан Гуркач розповів здобувачам освіти про особливості технології вирощування ярої пшениці у ТОВ «П'ятидні». Студентам було надано інформацію про районовані сорти ярої пшениці, системи обробітку ґрунту, використання добрив, інтегрованого захисту рослин від шкідників, хвороб та бур’янів при вирощуванні культури.
Проведення занять із залученням стейкхолдерів у процесі навчання допомагає фаховим молодшим бакалаврам перейняти цінний досвід агрономів-практиків. Крім того, такий формат підвищує мотивацію здобувачів освіти та позитивно впливає на формування спеціальних компетентностей підготовки фахівців.