17-18 травня 2023 року на економічному відділені ВСП «Горохівський фаховий коледж ЛНУП», здобувачами освіти 2 курсу, заочної форми навчання (спеціальності 071 «Облік і оподаткування» за освітнім професійним ступенем – фаховий молодший бакалавр) успішно відбувся захист Звітів – щоденників з виробничої практики та курсових робіт.
Упродовж чотирьох тижнів студенти відділення проходили виробничу практику на базових сільськогосподарських підприємствах, серед яких – СФГ «Агро-Тех», СФГ «Зоря», ПОСП ім. Шевченка, СФГ «Лаценка К. М.» та ін. Студентство ознайомилося з роботою бухгалтерії підприємств та їх підрозділів. Особливу увагу приділили вивченню облікової політики та організації документообігу на підприємствах, з веденням синтетичного та аналітичного обліку основного та допоміжного виробництв, фінансової звітності.
Здобувачі фахової перед вищої освіти впоралися з поставленими перед ними завданнями в повному обсязі. Керівник практики Станіслава Шелін під час захисту відзначила актуальність і практичну значущість завдань, які вирішувалися здобувачами освіти. Вони розширили та водночас поглибили свої знання, а також – удосконалили вміння і, як результат, змогли запропонувати цікаві пропозиції, щодо вдосконалення ведення бухгалтерського обліку.
Комісія у складі: Шелін С. В. (керівника практики), Воляник О. М. (завідувачка економічного відділення), Мурахевич О. Я. (в. о. методиста економічного відділення) заслухала всіх здобувачів освіти, які захищаючи звіт, ділилися своїми знаннями та враженнями від проходження практики. Провели детальний аналіз виробничо-фінансових показників діяльності підприємства. Студенти-заочники старанно готувалися до захисту, оформили Звіти - щоденники згідно діючих вимог та отримали позитивні оцінки.
Вагомим результатом проходження виробничої практики стало оволодіння методикою роботи та ведення фінансового обліку журнально-ордерної форми із використанням сучасних комп'ютерних програм в бухгалтерському обліку; поглиблення й удосконалення їхніх професійних умінь і навичок, необхідних для ухвалення самостійних рішень за виконання визначених практико-орієнтованих завдань у реальних умовах; усвідомлення потреби систематичного оновлення знань і творчого їх застосування в практичній діяльності.
За підсумками практики здобувачі освіти виконали курсові роботи та успішно захистили свої проєкти.
Виклики сьогодення стали поштовхом для студентського театру «Гармидер» та його керівника М.П.Наглюк щодо пошуку цікавого твору для постановки. Виникло питання, що запропонувати з репертуару: комедію, коли стільки горя і бід; чи трагедію, коли можна ще більше посилити біль. Тому вирішили поставити легку, романтичну казку з оптимістичним і добрим фіналом. І театральний експеримент вдався.
Казка «Попелюшка» подарувала глядачам справжні емоціі і насолоду. Дозволила усім хоч на деякий час повернутися до нормального життя і відволіктись від поганих думок. Вона заставила відчути те диво, яке ми втрачаємо за щоденними турботами. Історія про дівчину, злих сестер, мачуху з черствим серцем і прекрасного принца, який покохав чарівну незнайомку потрапила в саму душу.
Актори студентського театру з легкістю перенесли глядачів до казкового світу і подарували відчуття щастя. Був і бал, і розкішні вбрання, і прекрасна фея, і чарівний кришталевий черевичок. Особливих барв виставі надали яскраві костюми, які самі створили у відповідності з вимогами тієї епохи. Вони відобразили соціальний статус, характер і зовнішність героів. Продемонстрували свою майстерність студенти і у прекрасному танці. Найзворушливішим моментом став прекрасний вальс Попелюшки та принца.
Казка «Попелюшка» - це історія про вічні цінності, які так потрібні нам сьогодні. Вона зуміла доказати усім, що добро завжди перемагає зло. Тому попри різні труднощі та негаразди ніколи не потрібно втрачати віру і надію на краще. Адже світло обов’язково переможе темряву. Так було, так є і так буде.
Український народ має свій генетичний код – вишиванку, який ми зберігаємо і передаємо від покоління до покоління. 18 травня, у День вишиванки, у Горохівському фаховому коледжі ЛНУП відбувся традиційний флешмоб «Вишиванка – символ єдності». З вітальним словом звернувся в.о. директора Олег Жельчик, який сказав, що вишиванка є не лише оберегом, але й символом нескореності, боротьби та сили духу українського народу і сьогодні ми повинні дякувати нашим збройним силам за можливість зібратися на подвір’ї коледжу і святкувати День вишиванки.
Гарним доповненням свята стали поетичні та музичні виступи студентів.
18 травня у музеї «Берегиня» Горохівського фахового коледжу ЛНУП відбулося відкрите засідання гуртка «Пошук», присвячене Дню вишиванки. Про глибоке значення української вишитої сорочки та її роль в історичній та сучасній боротьбі проти агресора – це основне питання, яке досліджували учасники гуртка з його керівником Лілією Клембою, викладачем української мови та літератури.
У роботі засідання взяли участь студенти та викладачі коледжу. Студенти підготували змістовні доповіді про роль вишиванки в українській культурі, переглянули відеофільм про історію її виникнення, декламували вірші та виконували пісні, показували презентації.
Про своє захоплення вишиванням розповіла викладачка економічних дисциплін Наталія Рибка, яка також представила свій вишитий рушник.
Вишиванка – це наш раритет, з якої почалася наша історія. А в час війни - це наша духовна броня. Це предмет гордості українців, традиція, яка передавалася з покоління з покоління попри численні утиски української культури
Нехай нас усіх оберігає вишиванка! А у день нашої перемоги усі одягнімо святкову вишиванку і нехай вся Україна замайорить усіма кольорами!
Навчальні екскурсії під час ознайомлюючої практики наближають зміст навчальних дисциплін до реального життя, формування у здобувачів освіти життєво необхідних компетенцій, посилення практичної спрямованості освітнього процесу. Викладач Долінська М.О. та студенти групи П-21 спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» відвідали відділ проєктного менеджменту і цифровізації Горохівської міської Ради. Начальник відділу Янюк Тетяна, головний спеціаліст Братчун Володимир та спеціаліст Ковальчук Юрій ознайомили студентів із основними напрямками діяльності відділу, а саме забезпечення збалансованого економічного та соціального розвитку громади через написання та реалізацію проектів; налагодження взаємодії з громадськістю, залучення громадян до прийняття рішень; участь у написанні та реалізації проектів, в тому числі міжнародних; залучення інвестицій для розвитку та підвищення рівня життя мешканців громади; забезпечення інформаційної та комунікаційної діяльності, цифрової трансформації у всіх сферах життєдіяльності громади; реалізація діяльності у формі співробітництва громад, в т.ч. через написання та реалізацію спільних проєктів тощо.
Студенти також були активними учасниками на цій зустрічі. Вони поділилися своїми планами на майбутнє. Спробували розробити проєкт своєї майбутньої підприємницької діяльності. Здобувачі освіти задоволені зустріччю, щиро дякують працівникам відділу проєктного менеджменту і цифровізації за настанови та поради щодо ведення власного бізнесу та складання і реалізації бізнесових проектів.
В рамках співпраці із зовнішніми стейкхолдерами 10 травня відбулася зустріч студентів другого курсу ВСП «Горохівський фаховий коледж Львівського НУП» спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» та директором регіонального центру Волинської обласної дирекції ПрАТ «УСК «КНЯЖА ВІЄННА ІНШУРАНС ГРУП» Юрієм Левосюком. Заняття на виробництві під час проходження ознайомлюючої практики є важливим елементом виконання освітньо-професійної програми «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність». Здобувачі освіти мали можливість отримати інформацію про можливі ризики та шляхи їх зменшення за допомогою страхових кампаній. Керівник страхової компанії «Княжа» велику увагу звернув на сучасні вимоги до підприємницької діяльності, на знання нормативних законодавчих актів та вимоги до сучасного фахівця. В майбутньому підприємці можуть довірити частину своїх ризиків страховим компаніям, що дозволить не відволікатися на врегулювання поточних ситуацій, а головну увагу зосередити на розвиток власного бізнесу. Співпраця із страховими компаніями заощаджує ресурси і впевненість у завтрашньому дні. Левосюк Юрій побажав студентам після закінчення навчального закладу започаткувати власну справу, отримати комплекс страхового захисту,а також запросив працювати агентами страхової компанії. Ми вдячні директору регіонального центру Волинської обласної дирекції ПрАТ «УСК «КНЯЖА ВІЄННА ІНШУРАНС ГРУП» Юрію Левосюку за співпрацю і участь в освітньому процесі коледжу.
11 травня 2023 року заступник начальника управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Людмила Петриканин, фахівці Державної установи "Волинська фітосанітарна лабораторія" на чолі з її директором Євгенією Лихач спільно з державними фітосанітарними інспекторами ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області Олегом Починюком та Олесею Корнейко у рамках проекту ООН, FAO та МКЗР з нагоди Міжнародного дня здоров’я рослин провели семінар для студентів та викладачів Горохівського фахового коледжу Львівського національного університету природокористування.
Основною метою заходу було підвищення обізнаності серед молоді про захист здоров’я рослин і довкілля. Слухачі здобули знання про роботу Державної установи "Волинська фітосанітарна лабораторія", Управління фітосанітарної безпеки, мали можливість ознайомитися з колекціями насіння, розглянути в мікроскопи ознаки і збудники окремих хвороб рослин, взяти участь у пізнавальній вікторині на визначення рослин.
☘️ Заступник начальника управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Людмила Петриканин поінформувала студентів та викладачів коледжу із станом та перспективами розвитку аграрної галузі області, потребами у висококваліфікованих фахівцях, підготовку яких забезпечував і надалі забезпечує Горохівський коледж.
☘️ Директор Волинської фітосанітарної лабораторії Євгенія Лихач, вона ж член Наглядової ради і випускниця Горохівського коледжу, прочитала лекцію на тему "Здоров'я рослин для збереження довкілля".
В свою чергу, студенти та викладачі відділення технологій в агрономії та тваринництві, в День здоров’я рослин організували виставки:
фотографій "Я і мій рослинний світ"
"Вертикальна міні-грядка"
Пасхальні композиції, виготовлені та оздоблені насінням рослин
Рослинний акваріум.
В. о. директора коледжу Олег Жельчик подякував усім за змістовну зустріч зацікавлених сторін, наголосивши на тому, що надзвичайно важливо підвищити глобальну обізнаність про те, як захист здоров’я рослин може допомогти ліквідувати голод, зменшити бідність, захистити біорізноманіття та стимулювати економічний розвиток.
У рамках проходження ознайомлювальної практики з фаху 11 травня 2023 року здобувачі освіти Горохівського фахового коледжу ЛНУП, які навчаються за спеціальностями 071 “Облік і оподаткування” та 072 “Фінанси, банківська справа та страхування” разом з керівником практики Тетяною Галтман відвідали Центр продажів Страхової групи "ТАС" у м. Горохів.
Керуюча продажами Галина Павлік ознайомила студентів з історією розвитку, організаційною структурою АТ “Страхова група "ТАС", напрямками діяльності та структурними підрозділами Центру продажів. Вона дала характеристику основним програмам обов’язкового та добровільного страхування і пояснила, як відбувається співпраця з клієнтами щодо вибору оптимальної програми. Майбутні фахівці цікавилися умовами страхування від нещасних випадків, автотранспортного страхування, а також, як відбувається врегулювання збитків у разі настання страхового випадку. Галина Василівна детально зупинилася на особливостях заповнення Європротоколу у разі настання дорожньо-транспортної пригоди.
Під час зустрічі здобувачі освіти ознайомилися із особливостями роботи страхових агентів, можливостями навчання та професійного розвитку в страховій групі.
Щиро дякуємо керуючій продажами Центру продажів Страхової групи "ТАС" у м. Горохів Галині Павлік за співпрацю і надану можливість ознайомити здобувачів освіти з практичною стороною майбутньої професійної діяльності.
10 травня 2023 р. студенти та викладачіГорохівського фахового коледжу ЛНУП взяли участь у Всеукраїнській студентській науковій конференції "Українознавчі студії у контексті сучасної доби: філософський, історичний та філологічний аспекти", яку організувала та успішно провела кафедра гуманітарної освіти Львівського національного університету природокористування.
Тематика досліджень, які були представлені на конференцію студентами Горохівського коледжу наступні:
ВИПУСКНИКИ КОЛЕДЖУ – ГЕРОЇ-ТВОРЦІ СУЧАСНОЇ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ
Доповідач: Мікульська Діана, студентка І курсу економічного відділення
Наукові керівники: Пундик Ірина, викладач Гончарук Світлана, завідувач бібліотеки; Дуб’юк Катерина, бібліотекар.
2. ПУБЛІЦИСТИКА ЄВГЕНА СВЕРСТЮКА У РЕЦЕПЦІЇ ЙОГО СУЧАСНИКІВ
Доповідач: Польчик Тетяна, студентка ІІ курсу економічного відділення, спеціальність «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність»
Науковий керівник: Здинюк Марія, викладач.
3. ВЛАСНИКИ ГОРОХОВА ВЕЛЬГОРСЬКІ – ФУНДАТОРИ І ПОКРОВИТЕЛІ ОРДЕНУ ТРИНІТАРІЇВ У ЛЬВОВІ
Доповідач: Дзіндзя Ілля, студент ІІ курсу, спеціальність «Облік і оподаткування»
Науковий керівник: Жельчик Олег, в. о. директора.
4. МУЗЕЙ «БЕРЕГИНЯ» - СКАРБНИЦЯ НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНИХ ЦІННОСТЕЙ У ВИХОВАННІ МОЛОДОГО ПОКОЛІННЯ
Доповідач: Фокіна Оксана, студентка ІІ курсу економічного відділення
З перших днів повномасштабної війни у гуртожитку Горохівського фахового коледжу ЛНУП знайшли прихисток понад 40 внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованих територій.
11 травня 2023 р. вони отримали благодійну допомогу від чеської гуманітарної організації «Людина в біді». У пакунках – найнеобхідніші речі: електротовари, прасувальні дошки, побутова хімія, рушники, посуд, двоярусні ліжка. Приємно усвідомлювати, що люди, які опинилися в скрутному становищі, не байдужі як своїм землякам, так і іноземцям, адже чужої біди не буває...