Щороку, 15 травня, ми відзначаємо Міжнародний день сім’ї. Сім'я як основний елемент суспільства була і залишається берегинею людських цінностей, культури та історичної спадкоємності поколінь, чинником стабільності і розвитку. Завдяки сім'ї міцніє і розвивається держава, зростає добробут народу.
З нагоди прийдешнього свята, а також Дня матері (цьогоріч – 14 травня) у Горохівському фаховому коледжі ЛНУП відбулась виховна година «Сім’я – основний осередок суспільства». Модератор заходу Світлана Білик, заступник директора з виховної роботи, у своєму виступі акцентувала увагу здобувачів освіти на важливості родинних цінностей, які завжди поза часом.
Студенти також поділились своїми роздумами, якою має бути сім’я, які почуття та взаємини повинні панувати в ній, а також в якому віці потрібно вступати у шлюб.
Важливі поради студентам дав настоятель Свято-Миколаївського храму м. Горохів митрофорний протоієрей о. Роман, адже в майбутньому вони створюватимуть свої сім’ї, тому повинні усвідомлювати, що міцна сім’я – це щоденна наполеглива праця. Щоб зберегти її, необхідно навчитися прощати, терпіти і любити.
У заході взяли участь головні спеціалісти служби у справах дітей Горохівської міської ради Ольга Шевчук та Світлана Чернящук. О.Шевчук зупинилась на правах та обов’язках батьків у вихованні дітей, а також на проблематиці неналежного виконання ними своїх обов’язків. Разом з тим, вони висловили подяку волонтерському центру коледжу за велику роботу, яка ведеться з перших днів війни, побажавши його учасникам мирного неба та щасливого майбутнього.
Ліричним доповненням виховної години стали поезія про жінку-матір, яку продекламувала Надія Загоруйко, куратор групи Т-21 та пісня про батьків у виконанні музичного керівника Валерія Окиса й культорганізатора Ольги Рендюк.
В.о. директора коледжу Олег Жельчик у своєму виступі порушив болючу та актуальну тему сьогодення: через війну не всі батьки зможуть отримати вітання, адже їх діти виконують надважливу місію – захищають свою країну від ворога. Тому дуже важливо кожному з нас цінувати родинне тепло й своїх батьків, які завжди поруч зі своїми дітьми й чекають у рідних домівках.
З нагоди Дня пам’яті та примирення 8 травня у Горохівському фаховому коледжі ЛНУП викладачами історії Оленою Полігас та іноземної мови Світланою Білик було проведено інтегроване заняття на тему «Європа починається в серці кожного».
Метою заняття було вшанування пам'яті жертв Другої світової війни та відзначення Дня Європи в Україні. Цього року Україна вдруге відзначає День пам’яті та примирення в умовах повномасштабної збройної агресії росії проти України, яка і сьогодні супроводжується воєнними злочинами з боку армії загарбників.
Студенти груп ОФ-21 та П-21 економічного відділення наголосили на важливості вшанування пам’яті жертв Другої світової війни, віддання гідної шани подвигу українського народу та його визначного внеску в перемогу над нацизмом. Відзначення цієї пам’ятної дати співпало із святкуванням Дня Європи, який є символом миру та єдності на континенті. Сьогодні Україна прагне доєднатися до європейських традицій відзначення цих дат. Під час заняття здобувачі освіти також продемонстрували знання англійської мови, розповідаючи про Україну як європейську державу та міжнародні відносини з країнами Європи й світу.
Професіоналізм, працьовитість та наполегливість у досягненні поставлених цілей дали змогу Вам, мудрому наставнику та керівнику Львівського національного університету природокористування, здобути шану і повагу серед колег та студентства.
Зичимо Вам міцного здоров’я на многії літа, радості та благополуччя! Хай під мирним українським небом реалізовуються всі Ваші задуми й плани!
Нехай Ваша професійна нива щедро колоситься трудовими здобутками, і вагомим буде урожай людської вдячності за посіяні Вами зерна науки, мудрості та добра.
3 травня 2023 р. відбулись змагання на кубок Горохівського фахового коледжу ЛНУП з міні-футболу серед збірних команд відділень.
Боротьба була цікавою та захоплюючою. За кількістю забитих та пропущених голів перехідний кубок здобула команда спеціальності «Технологія виробництва та переробки продукції тваринництва» відділення технологій в агрономії та тваринництві. Наші вітання!
В рамках проведення Всесвітнього тижня імунізації та з метою обговорення спільних заходів з виконання «Регіонального плану дій щодо готовності та реагування на спалах кору», 28 квітня 2023 р. медична сестра коледжу Марія Веремчук та заступник директора з виховної роботи Світлана Білик взяли участь в обласній нараді щодо заходів профілактики інфекційних захворювань, яким можна запобігти шляхом імунізації в закладах освіти.
Як результат, на виховних годинах 3 травня вони провели роз’яснювальну роботу про небезпеку від спалаху інфекційних захворювань таких, як кір, дифтерія, поліомієліт та коронавірус.
Метою заходу є попередження студентів та їх батьків про необхідність щеплень від цих хвороб.
Анкетування педагогічних працівників щодо використання цифрових інструментів у закладах освіти
Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» рекомендує взяти участь освітянам (науково-педагогічним та педагогічним працівникам) в анонімному опитуванні щодо використання цифрових інструментів у закладах освіти в умовах дистанційного навчання. Участь є добровільною. Просимо заповнити анкету «Використання цифрових інструментів у закладах освіти в умовах дистанційного навчання» до 20.05.2023 р. за покликанням:
02.05.2023 року студенти III-го курсу групи А-31, А-32 ВСП «Горохівський фаховий коледж ЛНУП» спеціальності 201 «Агрономія» під час проходження технологічної практики під керівництвом викладачів Демчука В.С. та Коленди В.О. ознайомились з технологічним процесом сівби сої на базі навчально – дослідного господарства коледжу. Під час заняття в польових умовах проводилася сівба ранньостиглого сорту сої – Апполон: площа – 5 га, сівалка СЗТ – 3,6, трактор МТЗ-82, спосіб сівби звичайний рядковий з міжряддям 15 см. Попередник – озима пшениця. Глибина сівби – 5 см. Кількісна норма висіву – 1,0 млн/га шт. схожих насінин, вагова - 130 кг/га.
Студенти ознайомилися з агротехнічними вимогами до сівби, вимогами безпеки та охорони праці під час проведення весняно-польових робіт і набули практичних навиків з сівби зернобобових культур.
27 квітня 2023 року відбулося чергове засідання педагогічної ради коледжу, на якому було обговорено наступні питання порядку денного:
1.Про стан підготовки до випускних кваліфікаційних іспитів студентів випускних курсів.
Доповідач: заступник директора з навчальної роботи О.М. Генсецька.
2. Про результати моніторингу навчально-методичного забезпечення освітніх компонентів ОПП.
Доповідач: методист коледжу С.О. Савченко
3. Про дотримання норм академічної доброчесності учасниками освітнього процесу (за результатами роботи Комісії з питань доброчесності).
Доповідачі: заступник директора з виховної роботи С.В Білик.
4. Про реалізацію права здобувачів освіти на вільний вибір навчальних дисциплін за обраною спеціальністю.
Доповідач: заступник директора з навчальної роботи О.М. Генсецька.
5. Про підсумки реєстрації здобувачів освіти на НМТ -2023.
Доповідач: завідувач економічного та заочного відділення О.М. Воляник.
6. Затвердження Правил прийому на навчання до ВСП «Горохівський фаховий коледж ЛНУП» та інших нормативних документів
Доповідачі: секретар приймальної комісії Н.С. Загоруйко.
7. Про заходи на виконання ухвали Вченої ради ЛНУП від 29.03.2023 р.
Доповідач: в.о. директора коледжу О.М. Жельчик.
8. Про визнання результатів підвищення кваліфікації педагогічних працівників.
Доповідач: методист коледжу С.О. Савченко
Заступник директора з навчальної роботи Оксана Генсецька проаналізувала результати анкетування здобувачів стосовно вільного вибору навчальних дисциплін.
Методист коледжу Світлана Савченко проінформувала про результати моніторингу якості навчально-методичного забезпечення освітньо-професійних програм.
Заступник директора з виховної роботи Світлана Білик повідомила про результати роботи Комісії академічної доброчесності.
Оксана Воляник, відповідальна за організацію підготовки до ДПА у формі НМТ у 2023 році, зазначила, що в коледжі успішно проводиться реєстрація здобувачів на НМТ.
Відповідальний секретар приймальної комісії Надія Загоруйко ознайомила з правилами прийому до Горохівського фахового коледжу ЛНУП у 2023 році.
У підсумку в.о. директора коледжу О.М. Жельчик окреслив заходи на виконання ухвали Вченої ради ЛНУП від 29.03.2023 р.
З обговорюваних питань порядку денного були прийняті відповідні рішення.
До Всесвітнього дня охорони праці, який щороку відзначають 28 квітня, для студентів груп Т-21, Т-22 викладачем Світланою Олексіївною Савченко 24 квітня 2023 року було проведено заняття з безпеки життєдіяльності та охорони праці на виробництві в навчально-дослідному господарстві коледжу за участю внутрішніх стейколдерів.
Леонід Леонідович Ляшенко, керівник навчально-дослідного господарства, детально ознайомив здобувачів з правилами безпеки праці в галузі тваринництва, на робочих місцях, інструкціями з охорони праці, веденням журналу первинного, повторного, позапланового та цільового інструктажів, умовами Колективного договору та компенсаціями працівникам галузі тваринництва за роботу в шкідливих умовах праці.
Ігор Андрійович Савченко, інженер з охорони праці, акцентував увагу молоді на організації безпечної та нешкідливої праці роботодавцем та важливості дотримання вимог безпеки праці кожним працівником, наголосив, що гасло Всесвітнього дня охорони праці у 2023 році – «Безпечне та здорове робоче середовище – основний принцип та право на роботі». Він підкреслив, що організація безпечних та нешкідливих умов праці є одним з першочергових завдань керівників всіх рівнів задля забезпечення прав працівників на безпечні та нешкідливі умови праці.
Світлана Олексівна Савченко підвела підсумки заняття і привернула увагу майбутніх технологів з виробництва і переробки продукції тваринництва до питання створення та просування культури охорони праці на робочому місці.
До проведення Тижня охорони праці в коледжі долучилися і студенти груп А-21, А-22 спеціальності 201 «Агрономія», групи П-21 спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», які підготували інформаційні повідомлення, проєкти, плакати, презентації з цьогорічної тематики, написали твір-роздум на тему: «Значення охорони праці в майбутній діяльності за фахом».
28 квітня, в День охорони праці, здобувачі долучилися до вшанування пам’яті працівників, які загинули на виробництві в мирний час та під час воєнного стану.