Надання якісних освітніх послуг в значній мірі залежить від взаємодії закладу освіти і стейкхолдерів.
В рамках процесу обговорення освітніх програм, 8 березня 2023 року, відбулась робоча зустріч представників коледжу, які забезпечують освітньо-професійну програму «Фінанси, банківська справа та страхування», з керівником Горохівського територіально-відокремленого безбалансового відділення 10002/028 АТ «Ощадбанк» Юрієм Панчуком .
Проєкт освітньо-професійної програми, її освітні компоненти, фахові компетентності та очікувані результати навчання представила Оксана Генсецька, заступник директора з навчальної роботи, голова групи забезпечення. В обговоренні взяли участь викладач фінансових дисциплін Тетяна Галтман та здобувачі освіти Катерина Пугач, Юлія Лем, Надія Смірнова, Соломія Безверха, Тетяна Телеглова, Соломія Зіновій, Софія Омарова.
У ході діалогу досвідчений практик Юрій Валентинович вніс ряд конструктивних пропозицій щодо вдосконалення освітньо-професійної програми, що сприятиме формуванню якісних професійних знань, вмінь та навичок майбутніх фахових молодших бакалаврів з фінансів, банківської справи та страхування.
Адміністрація коледжу щиро дякує Юрію Панчуку за участь в обговоренні освітньо-професійної програми, адже така співпраця сприятиме підвищенню якості освітнього процесу, мотивації здобувачів освіти до ефективного навчання.
9 березня 2023 р. у Горохівському фаховому коледжі ЛНУП відбулися змагання на першість з армспорту серед здобувачів освіти ІІІ-ІV курсів.
Для цього найбільш демократичного та «мирного» виду єдиноборств потрібно найголовніше: сила, спритність та витривалість. Не менш важлива й психологічна підготовка учасників, адже боротьба іноді триває кілька секунд. Тому важливо не проґавити команду «старт» і блискавично побороти суперника, що, власне, й продемонстрували у змаганнях наші юнаки.
І місце виборов Максим Пасєка (група А-31)
ІІ місце – Віталій Цимбал (Т-31)
ІІІ місце – Дмитро Корпач (А-32)
Загальнокомандні місця розподілилися так:
І місце – група А-31
ІІ місце – група Т-31
ІІІ місце – група А-32.
Щиро вітаємо та бажаємо підкорити нові спортивні вершини!
10 березня 2023 р. з метою налагодження взаємодії освіти і ринку праці відбулася зустріч здобувачів фахової передвищої освіти спеціальності 071 Облік і оподаткування ВСП «Горохівського фахового коледжу ЛНУП» зі стейкхолдером – Михайлом Макаровим, керівником ТОВ «Добротранс», яке спеціалізується на міжнародних вантажоперевезеннях.
Михайло Володимирович ознайомив студентів з діяльністю компанії, яка є однією з провідних на ринку логістики України. Основним завданням є співпраця та допомога бізнесу в експортних та імпортних перевезеннях. Завдяки власному автопарку, а також угодам про партнерство з перевізниками, ТОВ «Добротранс» організовує транспортування будь-якого вантажу незалежно від його розміру та ваги і займається впровадженням комп’ютерних інформаційних технологій у сфері документообігу та логістики.
Акцентував увагу на новій стратегії розвитку компанії та інноваційному підході до ведення бізнесу. Під час розмови він наголосив на основних компетентностях, якими повинен володіти сучасний спеціаліст з обліку та оподаткування.
Неабиякий інтерес у студентів викликала розповідь Михайла про свій шлях у бізнесі. Здобувачі освіти ставили запитання стейкхолдеру про проблеми та перспективи розвитку логістичного бізнесу в Україні, на які він із задоволенням відповідав. Після зустрічі студенти отримали позитивні враження від спілкування та мотивацію до навчання.
Пропозиції з удосконалення компонентів освітньо-професійної програми цього стейкхолдера стосувалися уведення дисципліни, яка б розкривала специфіку облікової діяльності суб’єктів малого бізнесу , а зокрема облік та аналіз зовнішньоекономічної діяльності.
Дякуємо Михайлу Володимировичу за цікаву розповідь, сподіваємося на подальшу плідну співпрацю та обмін досвідом і його подальші рекомендації щодо вдосконалення освітньої програми 071 Облік та оподаткування у відповідності до вимог ринку.
У ВСП «Горохівський фаховий коледж ЛНУП» відбувся перший етап Всеукраїнського конкурсу на написання есе «Мій Шевченко» серед здобувачів освіти 1-2 курсів. У конкурсі взяли участь шанувальники великого поета, мислителя, національного пророка.
Метою конкурсу є популяризація творчої спадщини Т. Г. Шевченка, актуалізація пам’яті про Кобзаря та його ролі у закладанні духовних основ української нації, утвердження морально-етичних заповідей митця як важливого чинника консолідації суспільства, національно-патріотичне виховання, збереження і розвиток інтелектуального потенціалу України.
Щиро пишаємося нашими талановитими студентами і вітаємо переможців:
Польчик Тетяну, студентку групи П-21 за зайняте I місце серед студентів других курсів, керівник Марія Здинюк;
Мікульську Діану, студентку групи ОФП-11 за зайняте I місце серед студентів перших курсів, керівник Лілія Клемба.
Сьогодні з впевненістю можна сказати, що молодь читає Шевченка, навчається в нього мудрості і сили духу.
Бажаємо невичерпної наснаги, творчого натхнення та успіхів у фінальному етапі конкурсу!
Функціонування економіки країни в умовах воєнного стану неможливо уявити без стабільної роботи банківської системи. Завдяки фінансовій підтримці міжнародних партнерів та впровадженню регулятором обмежень, зокрема валютних, вдалося стабілізувати фінансову систему. З огляду на це, актуальним є дослідження операцій банків з іноземною валютою.
З метою практичного опрацювання зазначеної теми 08 березня 2023 року для здобувачів освіти ОПП “Фінанси, банківська справа та страхування” на базі Горохівського територіально-відокремленого безбалансового відділення 10002/028 АТ «Ощадбанк» було проведено практичне заняття з дисципліни “Банківська справа та банківські операції” за участю керівника відділення Юрія Панчука, викладача фінансових дисциплін Тетяни Галтман та заступника директора з навчальної роботи Оксани Генсецької.
Під час заняття студенти ознайомилися з документами, які використовуються для оформлення готівкових операцій з іноземною валютою, особливостями купівлі-продажу валюти на міжбанківському валютному ринку для клієнтів-юридичних осіб, умовами оформлення депозитів в іноземній валюті та валютними обмеженнями, які діють на сьогодні.
Керівник відділення професійно та змістовно окреслив складові валютного обслуговування клієнтів АТ «Ощадбанк», провів майстер-клас щодо визначення справжності банкнот іноземних валют та звернув увагу на елементи їх захисту.
Студенти цікавилися порядком здійснення переказів в іноземній валюті, запитували про сучасні тенденції на валютному ринку України та дізналися багато корисної інформації про один із важливих напрямків діяльності банківської установи.
Щиро дякуємо керівнику відділення Юрію Панчуку за фахову допомогу у формуванні професійних компетентностей здобувачів освіти та надану можливість практично ознайомити їх з майбутньою професійною діяльністю.
8 березня, напередодні 209-ої річниці від дня народження Тараса Шевченка, у бібліотеці Горохівського фахового коледжу ЛНУП відбулась виховна година-роздум «Пророче слово Кобзаря».
Вивчаючи творчість Тараса Шевченка, читаючи його поезію, ми розуміємо, що кожне його пророче слово, його вічна думка відображає сьогоднішні дні, події в Україні. Сьогодні ми розуміємо Великого Кобзаря настільки, наскільки розуміємо себе – свій час і Україну в ньому.
У заході взяли участь студенти ІІІ курсу бухгалтерського відділення (групи О-31 і Ф-31, куратор Богдана Проценко), ІV курсу технологічного відділення (група Т-41, куратор Віталій Швед). У своїх виступах студенти трепетно декламували поезії Тараса Шевченка, на яких виросло не одне покоління українців і які вчать нас, як треба любити Україну. Прозвучали пісні у виконанні Аліни Караванської, студентки групи П-31 та вокального гурту «Елегія». Нагадати важливі етапи життя Кобзаря студентам допомогли відеопрезентації. Працівники бібліотеки підготували літературну виставку на тему: «Твій голос пророчий звучить крізь віки».
В.о. директора коледжу Олег Жельчик у своєму виступі сказав, що Шевченкова поезія – жива і вічна, а його слова «Борітеся – поборете!» звучать сьогодні як заповіт українському народу.
Заступник директора з навчальної роботи Оксана Генсецька наголосила, що творчість Великого Кобзаря була, є і завжди буде дороговказом для кожного з нас і майбутніх нащадків.
Заступник директора з виховної роботи Світлана Білик, підсумовуючи виховну годину, побажала її учасникам і глядачам, щоб сьогодні і в наступні роки розбудови української держави наші серця зігрівав словесний вогонь Тараса Шевченка, Пророка нашого народу.
Так хочеться, щоб в Україні був мир, щоб навесні у кожного зацвів кущ калини, щоб кожен з нас із гордістю сказав: «Я пишаюся тим, що я - українець».
Неординарний захід відбувся 3 березня 2023 року у дистанційному форматі за допомогою платформи «Google Meet». У ньому взяли участь здобувачі освіти другого і третього курсів спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», комерційний директор ТзОВ «Атлант плюс» Ващук М.Є., керівник ТзОВ «Либідь» (спільного українсько-польського підприємства) Балик В.Ф., директор коледжу Жельчик О.М., заступник директора з навчальної роботи Генсецька О.М., розробники ОПП «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» Савченко С.О., Долінська М.О., Гайда Г.М., завідувач бухгалтерського відділення Воляник О.М. Захід було проведено з метою забезпечення якості підготовки фахового молодшого бакалавра, внесення необхідних коректив у програмні результати навчання та реагування на потреби ринку праці. Адміністрація коледжу відмітила, що така співпраця відбувається у рамках організації освітнього процесу, зокрема участі практиків в освітньому процесі підготовки здобувачів, систематичному обговоренні діючих та розробленні нових освітніх програм, врахуванні пропозицій стейкхолдерів, щодо покращення якості підготовки майбутніх фахівців. Вважаємо зустріч була корисною і ефективною, адже Ващук Марина Євгенівна та Балик Віктор Фролович випускники нашого коледжу, своїм прикладом і здобутками змогли донести нашим студентам як досягти кар’єрного росту і фінансового успіху у власній справі.
Робочізустрічі з роботодавцями– це одна з форм співпраці, яку активно застосовують викладачі обліково-економічних дисциплін Гайда Г.М. та Долінська М.О. в освітньому процесі. 03 березня 2023 року відбулася бінарна гостьова лекція із дисциплін «Комунікаційна діяльність» і «Організація закупівлі та продажу» для студентів групи П-31 спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» на тему «Роль стимулювання продажу у збутовій політиці підприємства». На заняття було запрошено керівника ТзОВ «Либідь» (спільного українсько-польського підприємства) Балика Віктора Фроловича. Вивчаючи досвід сучаснихпідприємств, учасники освітнього процесу намагалися розширити науковий підхід, підприємницьке мислення, комерційний хист, комунікаційні компетентності майбутнього фахівця. Дякуємо за співпрацю нашим зовнішнім стейкхолдерам.
1 березня 2023 року відбулося семінарське заняття «Новітні технології в маркетинговій діяльності» за участю комерційного директора ТзОВ «Атлант плюс» Ващук Марина Євгенівна з дисципліни «Комунікаційна діяльність».
Під час заняття Ващук М. Є. ознайомила студентів із маркетинговою діяльністю підприємства «Атлант плюс», особливу увагу звернула на роль сайту в просуванні товарів на ринку.
Студенти групи П-31 спеціальністі 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», викладач дисципліни «Комукаційна діяльність» Гайда Г.М., голова ЦК Долінська М.О. та комерційний директор, випускниця коледжу Ващук М.Є. провели заняття з елементами дискусії, визначаючи переваги і недоліки маркетингових технологій в просуванні товарів на ринку.
Ми щиро дякуємо Ващук Марині, нашій випускниці коледжу спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» за співпрацю.
З метою сприяння утвердженню державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання пошани до культури і традицій українського народу щорічно організовується олімпіада з української мови.
2 березня 2023 року у ВСП «Горохівський фаховий коледж Львівського національного університету природокористування» проведено олімпіаду з української мови. Її учасниками стали здобувачі освіти других курсів спеціальностей «Облік та оподаткування», «Фінанси. Банківська справа та страхування», «Підприємство. Торгівля та біржова діяльність», «Агрономія», «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва».
Учасників олімпіади привітали: заступник директора з навчальної роботи Оксана Генсецька, заступник директора з виховної роботи Світлана Білик, викладачі української мови та літератури Марія Здинюк, Лілія Клемба.
Учасникам олімпіади були запропоновані завдання з української мови, більша частина яких була творчого спрямування, вимагала від здобувачів освіти креативного, критичного, аналітичного мислення. Значну увагу приділено питанням культури мовлення, нормативної сполучуваності слів. Обов’язковою складовою є завдання на визначення рівня сформованості орфографічної й пунктуаційної грамотності. Над завданнями учасники працювали 3 години. Учасники олімпіади мали можливість продемонструвати й підтвердити свою мовну вправність, глибокі знання з мови, творчість.
Вітаємо переможців олімпіади:
I місце – Польчик Тетяну ( група П-21);
II місце – Зелюка Максима (група П-21) та Савчук Камілу (група А-21);
III місце – Солтис Тетяну ( група П-21), Фокіну Оксану ( група ОФ-21), Машкару Богдану (група ОФ-21).