10 листопада 2020 року у Горохівському коледжі ЛНАУ в режимі дистанційного навчання відбувся І етап ХІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т.Г. Шевченка.
Конкурс започаткований як щорічний загальнонаціональний захід, і добре відомий не лише в Україні, а й за її межами. Мета конкурсу - вшанування творчої спадщини Т.Г. Шевченка, виявлення творчо-обдарованої молоді, розвитку її потенціалу.
У І етапі конкурсу взяли участь 16 учасників. З привітальним словом до конкурсантів звернулась заступник директора з виховної роботи Білик С.В., яка побажала всім творчого натхнення та перемог.
«Мова – втілення думки. Що багатша думка, то багатша мова. Любімо її, вивчаймо її, розвиваймо її!
Борімося за красу мови, за правильність мови, за багатство мови…»
Максим Рильський
Під таким гаслом у Горохівському коледжі ЛНАУ 9 листопада 2020 року відбувся І етап Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика.
Із здобуттям Україною незалежності одним із найважливіших завдань, що постало перед державою, було створення всебічних умов для розвитку і утвердження української мови як державної. Указом Президента України 1997 року було встановлено День української писемності та мови, який відзначається 9 листопада. Це свято спрямоване на підтримку рідної мови, привернення уваги світового українства до проблем української мови, її вивчення та розвитку, пропаганди і популяризації, та водночас демонстрацію її краси й багатства, літературної довершеності. Це свято гуртує усіх нас на шляху відродження духовності, зміцнення державності, формування громадянського світогляду. Адже кожен народ відбувся лише тоді, коли усвідомив себе у рідному слові.
Забезпечення якості дистанційного навчання – першочергове завдання для педагогічного колективу Горохівського коледжу ЛНАУ. Відповідно до внутрішньої системи забезпечення якості освіти заклад має необхідні ресурси, електронні системи, кадровий потенціал для забезпечення якості освіти в умовах карантину. Розклад занять розроблено з урахуванням можливості спілкуватися і обговорювати питання тем лекцій, проводити практичні вебінари зі здобувачами освіти в режимі відео занять за допомогою дистанційного відео зв’язкуGooglemeet.
Виконання освітніх програм в умовах дистанційної форми навчання здійснюється на освітніх платформах Moodle, Google Classroom, які є дієвим засобом взаємодії, а також самостійної роботи студента і контролю викладачем виконаних завдань.
21 жовтня, відповідно до плану методичної роботи, викладачі циклової комісії агротехнічних дисциплін Горохівського коледжу ЛНАУ стали учасниками практичного семінару «Дистанційне навчання: поради викладачам».
З дотриманням вимог щодо запобігання епідемії коронавірусної інфекції (соціальної дистанції та використанням засобів індивідуального захисту: захисних масок і дезінфікуючих засобів) було проведено навчання педагогічних працівників особливостям роботи в дистанційних платформах, роз’яснено, як забезпечити ефективну роботу викладача і студента в умовах карантину без стресу. Учасники мали можливість задати практичні питання до організаторів заходу, обговорити актуальні проблеми, що хвилюють педагога.
В.Ф. Киричук, викладач інформатики і С.О. Савченко, методист коледжу, за допомогою інформаційних технологій надали методичні поради присутнім, як удосконалити створений власний курс в дистанційній платформі і створити умови для успішної взаємодії викладача і студента.
12 жовтня 2020 року відбулося засідання атестаційної комісії І рівня, на якому було розглянуто заяви педагогічних працівників про проходження чергової або позачергової атестації, формування списків педагогічних працівників коледжу і керівних кадрів, які атестуються. Затверджено графік роботи атестаційної комісії на 2020-2021 н. р. та графік проведення атестації. Підготовлено список педагогічних працівників, які атестуються у 2021 році, рішення щодо яких приймає атестаційна комісія ІІІ рівня.
2 жовтня, напередодні Дня працівників освіти, в Горохівському коледжі ЛНАУ відбулась концертна програма «Нашим викладачам присвячується…»
З урахуванням вимог адаптивного карантину захід проходив не так масштабно і яскраво, як зазвичай. В актовій залі були присутні лише викладачі, але це зовсім не вплинуло на теплу святкову атмосферу свята.
28 вересня 2020 року відбулося чергове засідання методичної ради, на якому були розглянуті питання про оцінювання результатів навчання здобувачів освіти під час освітнього процесу за допомогою технологій дистанційного навчання та облік навчального навантаження, виконаного в дистанційному режимі, про основні вектори співпраці та налагодження системної комунікації циклових комісій коледжу та кафедр Львівського національного аграрного університету.
Під час засідання відбулося жваве обговорення стану забезпечення навчальних, технологічних і виробничих переддипломних практик, організації їх проведення в умовах адаптивного карантину та особливості організації співпраці циклових комісій з роботодавцями для забезпечення якості професійної підготовки.
Учасники методичної ради підвели підсумки щорічного рейтингового оцінювання діяльності педагогічних працівників коледжу за 2019-2020 н.р., виконання індивідуального плану роботи викладачів і додатку А та розглянули пропозиції щодо відзначення працівників з нагоди Дня працівника освіти.
Вже традицією стала участь студентів коледжу в роботі Міжнародного студентського наукового форуму «Студентська молодь і науковий прогрес в АПК», що проходить щороку восени у Львівському національному аграрному університеті.
22 вересня 2020 року студентка ІІІ курсу групи П-31 Ілона Михайлюк долучилась до роботи секційних засідань конференції «Економічні аспекти розвитку АПК», що проходила в рамках студентського форуму. Цьогоріч у зв'язку з епідеміологічною ситуацією конференція відбулася в онлайн-режимі на платформі Zoom. Під керівництвом викладача Наталії Василівни Рибки, як майбутній фахівець спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», Ілона Михайлюк гідно представила власне дослідження на тему: «Торговельні мережі як невід’ємний елемент споживчого ринку». Вітаємо учасницю і її наукового керівника!
21 вересня, у Міжнародний день миру, студенти Горохівського коледжу ЛНАУ організували флешмоб «Буде мир над Україною!» Тематика миру, є дуже актуальною для нашої держави, адже п’ятий рік поспіль на її сході триває боротьба за свободу та суверенітет.
У своєму виступі студенти читали поезії про важливість миру для людства, виконали пісню й танець.
Навчаючись в Горохівському коледжі ЛНАУ на відділенні технології в агрономії та тваринництві і опановуючи спеціальність з технології виробництва і переробки продукції тваринництва студенти одночасно здобувають робітничу професію «Бджоляр». Заняття з бджільництва проходять в спеціально обладнаних кабінетах та лабораторіях. Студенти мають можливість набути практичних навиків на студентській пасіці «Бджілка», яка знаходиться в мальовничому куточку території коледжу. Тут вивчають біологію бджолиної сім’ї, медоносну базу бджільництва, розведення та утримання бджіл, продукти бджільництва, хвороби, їх профілактику та лікування. Здобуті знання, вміння та навички в майбутньому відкриють молоді нові можливості для їх реалізації і впровадження у сільському господарстві.