Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років.
Голодомор – акт геноциду українського народу, здійснений шляхом організації штучного масового голоду, що спричинив загибель мільйонів українців Це був розбій, свідомо спрямований на фізичне винищення селян. Масове голодування почалося ще у грудні 1931 року, тривало до вересня 1933 року. 22 місяці народ страждав, мучився, вмирав.
До цієї події у ВСП «Горохівський фаховий коледж ЛНУП» студенти групи А-12 спеціальності 201 «Агрономія» разом з куратором Світланою Івашко провели відкриту виховну годину «Пам’ять голоду – пам’ять серця».
Участь у виховній годині взяли: в. о. директора коледжу Олег Жельчик, викладач історії Олена Полігас, методист коледжу Світлана Савченко та заступник директора з навчальної роботи Оксана Генсецька. У своїх виступах вони наголосили на важливості пам’ятати про цю гірку подію у нашій країні, адже дорога у майбутнє пролягає через минуле. Необхідно осмислити його, зрозуміти, тому що історія повторюється. І коли люди не зроблять сьогодні висновків, то вони ходитимуть по колу. Це наша історія, і ми повинні знати і пам'ятати її. Пройдуть роки, минуть десятиліття, а трагедія 1933 року все однохвилюватиме серця людей. І тих, кого вона зачепила своїм чорним крилом, і тих, хто народився після тих страшних років. Вона завжди буде об'єднувати всіх живих одним спогадом, одним сумом, однією надією.
Здобувачі освіти продекламували зворушливу поезію про Голодомор, а відеосюжети «Німа правда. Свідчення загублені в стерні» та «Який на смак хліб, що його їли у Голодомор» допомогли студентам зануритись у події того часу. Присутні вшанували світлу пам’ять тих, хто загинув, запаливши свічки під зворушливу пісню у виконанні О. Білозір «Свіча».
22 листопада 2022 року відбулася зустріч робочої групи (в складі: голови – Шелін С. В., Воляник О. М., Янчук І. М.), здобувачів освіти ОПП Облік і оподаткування зі стейкхолдером – керівником управління Державної казначейської служби України у Горохівському районі Волинської області Бєкєтовою Оленою Михайлівною.
Під час зустрічі Бєкєтова О. М. ознайомила учасників з основними завданнями та функціями Державної казначейської служби України, роль казначейства у виконанні бюджету.
Обговорили сучасний стан підготовки здобувачів освіти ОПП Облік і оподаткування; проаналізували зміст освітніх компонентів і фахових компетентностей, потрібних для підготовки фахівців у сфері обліку і оподаткування.
Приділили особливу увагу обґрунтованості розробленої освітньо-професійної програми, її структурній та логічній побудові, що сприятиме наданню системних та якісних професійних навичок і забезпечить отримання здобувачами освіти поглиблених знань з обліку і оподаткування.
На завершення зустрічі Олена Михайлівна підкреслила важливість забезпечення відповідності програмних результатів навчання запитам роботодавців та підготовки фахівців з обліку і оподаткування конкурентоспроможних на ринку праці.
Зустріч виявилася цікавою та стала корисною і для здобувачів освіти, і для викладачів, і для стейкхолдера.
Робота зі стуйкхолдерами спеціальності – важливий елемент забезпечення якісного освітнього процесу.
Сьогодні ми говоримо слова вдячності Героям Небесної Сотні, всім захисникам української державності, всім воїнам, які хоробро захищають нашу країну від російських загарбників.
Ми, українці, маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій можемо досягти величної мети – перемоги над ворогом, побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки.
Нехай Господь береже нашу Батьківщину і кожного з нас!
З нагоди професійного свята працівників сільського господарства адміністрація та профспілковий комітет закладу освіти вітають працівників навчально-дослідного господарства коледжу, які здійснюють виробництво продукції тваринництва і рослинництва, забезпечують функціонування цього підрозділу як бази практичної підготовки майбутніх фахівців аграрної галузі.
Подяками і пам'ятними подарунками за сумлінну працю нагороджено працівників тваринницької ферми Соловей Марію, Добриднюк Надію, Крам Наталію, Засядька Миколу, Бондарука Дмитра, Вітовщика Івана.
За поданням адміністрації закладу освіти грамотами і преміями Горохівської профспілкової організації працівників АПК нагороджені Крам Наталія та студентка спеціальності "Фінанси, банківська справа та страхування" Безверха Соломія.
За вагомий внесок у виробництво сільськогосподарської продукції, підготовку фахівців для агропромислового комплексу області Подякою Горохівської міської ради нагороджено завідувача навчально-дослідного господарства Горохівського фахового коледжу Львівського національного університету природокористування Ляшенка Леоніда, а за успіхи в навчанні - студента відділення технологій в агрономії і тваринництві Данилюка Назарія.
З нагоди професійного свята працівників сільського господарства, за вагомий внесок у підготовку фахівців аграрного сектору економіки Подякою Луцької районної цивільно-військової адміністрації нагороджено колектив Горохівського фахового коледжу Львівського національного університету природокористування.
Щирі вітання з професійним святом працівників сільського господарства!
Для забезпечення ефективної професійної складової здобувачам освіти спеціальності 201 Агрономія групи А-31 була проведена зустріч з агрономом ТОВ «П’ятидні» Богданом Гуркачем, випускником 2014 року спеціальності «Організація і технологія ведення фермерського господарства».
Богдан Гуркач розповів про сучасні технології вирощування сільськогосподарських культур в господарстві. Також наголосив те, що техніка, яку використовують забезпечує сучасні технології агровиробництва на високому технологічному рівні, проте спеціалісти повинні бути готовими до грамотного впровадження таких технологій. І навчання – єдиний шлях до цього, а фаховий молодший бакалавр з агрономії може збудувати сталу кар’єру і в Україні.
В проведеному заході взяли участь в. о. директора коледжу Олег Жельчик, завідувачка відділення технології в агрономії та тваринництві Наталія Крук, голова циклової комісії агротехнічних дисциплін Руслана Кондратюк, викладач агрономічних дисциплін Василь Демчук.
В умовах війни важливим завданням Горохівського фахового коледжу ЛНУП залишається підготовка кваліфікованих фахівців. Надання освітніх послуг належної якості, взаємодія з роботодавцями, іншими соціальними партнерами та професійними об’єднаннями є важливою для педагогічного колективу коледжу. Дотримання високих стандартів у викладанні та професійній діяльності за спеціальністю 204 Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва у ВСП «Горохівський фаховий коледж ЛНУП» неможлива без залучення зовнішніх стейкхолдерів до участі в обговоренні освітніх програм та їх рецензуванні. Адже основною метою підвищення якості освітнього процесу є забезпечення його неперервності з врахуванням вимог національних стандартів фахової передвищої освіти та інтересів роботодавців. Тому 17 листопада 2022 року викладачі технологічних дисциплін у складі робочої групи забезпечення освітньо-професійної програми: Надії Загоруйко, Галини Сальнікової, Віталія Шведа та методиста коледжу Світлани Савченко відвідали базу практики - СПГ «Зоря», розташоване в с. Мирків Луцького району, яке займається розведенням великої рогатої худоби молочних порід і поспілкувалися з керівником господарства Степаном Адамовичем Сайкевичем.
З метою оновлення навчального плану і програм дисциплін, підвищення якості підготовки фахівців викладачі представили проєкт освітньо-професійної програми «Виробництво і переробка продукції тваринництва» на наступний навчальний рік, обговорили практичні компоненти, а також орієнтацію програми на виховання у здобувачів фахової передвищої освіти соціальної активності, громадянської позиції та відповідальності, формування національної самосвідомості, правової та екологічної культури, моральних цінностей, здорового способу життя, здатності критично мислити та самоорганізовуватися в сучасних умовах. Як фахівець-практик, Степан Адамович звернув особливу увагу на формування загальних компетентностей майбутніх фахівців і вміння нести відповідальність за результати своєї діяльності.
Під час зустрічі викладачі коледжу зібрали необхідну інформацію з метою врахування пропозицій від роботодавця для підвищення якості освітньо-професійної програми, намітили шляхи залучення керівника господарства «Зоря» Сайкевича С.А. як партнера до моніторингу та процедур забезпечення якості освітньо-професійної програми підготовки фахових молодших бакалаврів з виробництва і переробки продукції тваринництва.
21 листопада українці відзначають День Гідності та Свободи як символ нескореності та волелюбності нашого народу, його прагнення жити у вільній, демократичній та суверенній державі.
До цієї знакової дати у Горохівському фаховому коледжі ЛНУП студенти групи Т-31 спеціальності 204 «Технологія виробництва та переробки продукції тваринництва» з куратором Валентиною Здрилюк провели виховний захід «Народ мій є! Народ мій завжди буде! Ніхто не перекреслить мій народ!».
Участь у заході взяли в.о. директора коледжу Олег Жельчик та секретар Горохівської міської ради Наталія Ковальчук. У своїх виступах вони наголосили на важливості Помаранчевої революції та Революції Гідності, які змінили хід історії України, висловили шану і вдячність Героям Небесної Сотні, всім захисникам української державності, всім воїнам, які хоробро захищають нашу країну від російських загарбників.
У виконані Ілони Лавринюк зворушливо прозвучала пісня «Запах війни», а тематичні відеосюжети допомогли студентам зануритись у події Майданів 2004 та 2013 років, які назавжди змінили хід історії нашої держави, а його учасники стали гордістю й прикладом боротьби за свободу і демократію.
Щиро вітаю вас з Днем працівників сільського господарства!
Це свято тих, чиї невтомні руки вирощують хліб і збирають високі врожаї задля добробуту і процвітання нашої України.
За роки своєї діяльності Горохівський фаховий коледж ЛНУП підготував понад 20 тисяч фахівців, якими пишається. Чимало з них сьогодні є справжніми менеджерами агробізнесу, які, здобувши знання у коледжі, зуміли заснувати фермерські господарства, очолити аграрні підприємства, чим відродили не одне село й забезпечили робочими місцями його жителів.
Праця аграріїв завжди була нелегкою, а сьогодні, у воєнний час, є особливо складною і важливою. Тож зичу вам міцного здоров’я, невичерпних життєвих сил і нових здобутків! Хай щедро родять ниви під мирним українським небом, а в кожному домі панують злагода і достаток!
З повагою та від імені колективу –
в.о. директора Горохівського фахового коледжу ЛНУП Олег ЖЕЛЬЧИК
Щиро вітаю вас із Міжнародним днем студента! Ви здобуваєте освіту в нелегкий для нашої країни період, в час боротьби українського народу з російськими загарбниками за свободу і незалежність України. Сьогодні Батьківщина чекає від вас не лише якісного навчання, а й активної громадянської позиції, креативного мислення і нових ідей, підтримки Збройних Сил України, участі у волонтерському русі та студентському самоврядуванні.
Студенти - авангард української молоді, вам належить майбутнє. Студенство завжди було і залишається найбільш волелюбною частиною нашого суспільства.
Нехай у ваших серцях завжди буде місце для теплих спогадів про роки, проведені у нашому коледжі.
Бажаю вам успіхів у навчанні, нових творчих досягнень, гармонійного духовного та фізичного розвитку. Вірю у ваше щасливе майбутнє, у щасливе майбутнє рідної України.
З Міжнародним днем студента!
З повагою,
в. о. директора Горохівського фахового коледжу Львівського національного університету природокористування Олег ЖЕЛЬЧИК
Підготовка фахового молодшого бакалавра за спеціальністю 204 Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва у ВСП «Горохівський фаховий коледж ЛНУП» проходить в нерозривній єдності теоретичного та практичного навчання. Здобувачі освіти проходять навчальну практику в лабораторіях, оснащених необхідним сучасним обладнанням, приладами, реактивами.
Викладач Надія Сидорівна Загоруйко під час проведення навчальної практики з дисципліни «Технологія виробництва молока і яловичини» 15 листопада 2022 р. при вивченні теми «Санітарно-гігієнічна оцінка якості молока» разом із студентами групи Т-41 провели дослідження різних зразків молока, відібраних як з ферми навчально-дослідного господарства коледжу, так і з купленого на місцевому ринку та принесеного студентами з домашнього підсобного господарства. Це дало змогу вивчити і порівняти якість молока від різних товаровиробників. Студенти визначали жирність молока кислотним методом за Гербером (з допомогою жироміра, сірчаної кислоти і центрифуги), кислотність молока - методом титрування, визначали та розраховували густину молока за допомогою молочного ареометра, механічну забрудненість - приладом з фільтром «Рекорд» та визначили органолептичні показники, такі як: колір, запах, консистенція і смак у доброякісного молока. Здобувачі освіти для успішного вирішення нетипових виробничих завдань самостійно обирали зі свого «арсеналу знань» відповідні знання та уміння і в комплексі застосовували їх у конкретних умовах для набуття необхідних фахових навичок.