01 лютого 2023 року завідувач бухгалтерського відділення разом із адміністрацією коледжу, кураторами провели організаційні збори для здобувачів освіти за ОПП Облік і оподаткування, ОПП Фінанси, банківська справа та страхування, ОПП Підприємництво, торгівля та біржова діяльність.
Куратори груп Проценко Б.М., Пундик І.О. провели аналіз навчальної і виховної роботи груп за підсумками І семестру.
В. о. директора коледжу Жельчик О.М., заступник директора з навчальної роботи Генсецька О.М. ознайомили здобувачів освіти з особливостями освітнього процесу в умовах воєнного стану. Білик С.В., заступник директора з виховної роботи, наголосила на необхідності дотримання академічної доброчесності здобувачами освіти.
З інформацією щодо організації навчального процесу перед здобувачами освіти виступила завідувачка бухгалтерського відділення Воляник О.М. Здобувачі освіти отримали всю необхідну інформацію з питань проведення навчальних занять у другому семестрі, підготовки до наступної сесії, дізналися про етапи написання й захисту курсових робіт, підготовки до атестації здобувачів освіти та обговорили багато інших нагальних питань.
Формат зборів забезпечив максимальне донесення до здобувачів освіти необхідної інформації.
Під час робочої наради за участю представників адміністрації закладу освіти підвели підсумки з окремих напрямків роботи, розглянули ряд важливих питань діяльності коледжу в умовах воєнного стану, а саме:
1. Про стан виконання кошторису за 2022 рік та фінансовий план закладу освіти на 2023 рік (доповідач - Бродзяк М.В., головний бухгалтер).
2. Про результати інвентаризації (Бродзяк М.В.).
3.Про заходи з енергозбереження (Жельчик О., в. о. директора).
4. Звіт про роботу бібліотеки (Гончарук С.В., завідувачка бібліотеки)
5. Звіт щодо ведення військового обліку (доповідач - Демчук Р.П., інспектор з кадрів).
З усіх питань були прийняти відповідні рішення щодо забезпечення освітнього процесу з метою виконання мобілізаційного завдання - підготовки фахівців для економіки України.
25 січня 2023 р. у коледжі відбулося засідання циклової комісії загальноосвітніх дисциплін. В ході засідання було проведено естафету пам’яті «Від героїв Крут до героїв сьогодення».
«Минуло 105 років від бою під Крутами, який відбувся 29 січня 1918 року, де молоді хлопці віддали життя заради незалежності України», - розпочала свій виступ викладач історії Олена Полігас. Вона розповіла колегам про цю трагічну сторінку в історії нашої держави, наголосивши, що пам’ятати своїх героїв дуже важливо, адже це найкращий цвіт нашої нації, взірець для наслідування нинішньому поколінню.
Викладач суспільних дисциплін Оксана Мурахевич зауважила, що історія не повторюється, але деякі події мають щось спільне. Зокрема, битва під Берестечком 1651 року – між поляками та козаками, які також відстоювали волю та незалежність України.
Щемливим моментом засідання став виступ Марії Здинюк, викладача української мови та літератури, яка прочитала поезію П. Тичини «На Аскольдовій могилі», розкривши суть материнської любові та відданості своїм синам, які йшли боронити рідну землю від ворога.
Заступник директор з виховної роботи Світлана Білик, підводячи підсумки естафети пам’яті, зазначила, що неможливо викреслити з людської пам’яті той великий та безсмертний подвиг юних студентів, які захищали українську державність. Минуло ціле століття, а ми знову змушені обороняти нашу незалежність ціною людських жертв. Сьогодні багато випускників коледжу стоять на захисті суверенітету України. Деяких уже нема з нами, і ми можемо лиш вшановувати їх світлу пам’ять та гордитися їх жертовністю та героїзмом.
Щороку, 22 січня, Україна відзначає День Соборності – день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.
105 років минуло відтоді, коли Українська Народна Республіка проголосила незалежність і боролася за право бути «самостійною, ні від кого незалежною, вільною, суверенною державою українського народу». Тому даремно сьогодні російська пропаганда стверджує, що Української держави не існувало, а її вигадали більшовики.
Це була визначна історична подія, яка, власне, й передувала відновленню незалежності нашої держави 24 серпня 1991року. Українці завжди були волелюбними та прагнули самі господарювати на своїй щедрій родючій землі.
Ідея соборності була й залишається базовою національною цінністю українців. А нині вона є передумовою успіху нашого спротиву зовнішній агресії.
Сьогодні, через трохи більше століття після проголошення Акта Злуки, ми знову об’єднані у відстоюванні своєї держави та її незалежності. А після перемоги над російським агресором відновимо й свою соборність, адже вона невіддільна від державності, суверенітету й незалежності народу, які є фундаментом для побудови демократичної держави, запорукою виживання й існування нації.
Всеукраїнський конкурс «Педагогічний ОСКАР – 2023» проводить Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти» за наукового супроводу Національної академії педагогічних наук України.
Цьогоріч участь у конкурсі поставила перед викладачами коледжу нові завдання: представити педагогічний колектив, який в умовах сучасних викликів, військової агресії росії тримає освітній фронт і, маючи інноваційний потенціал, швидко реагує на зміни в освіті, впроваджує освітні інновації та, водночас, активно займається волонтерською діяльністю, спрямовує виховну роботу на виховання патріотизму і вшанування пам’яті Героїв, які віддали своє життя за Україну, за кожного з нас. Тому тематика представлених робіт «Поспішайте творити добро» (Гайда Г.М., Кузьмук О.М., Дуб’юк К.П.), «Герої не вмирають» Демчук В.С.), «Освітній процес в умовах воєнного стану» (Крук Н.Й., Кондратюк Р.Р.), «Пріоритети виховної роботи в умовах воєнного стану» (Білик С.В., Клемба Л.П., Рендюк О.В.) відповідала меті та гнучкій роботі закладу освіти в умовах сьогодення і не залишила байдужим нікого з учасників журі відбіркового етапу.
22 грудня 2022 року відбулося чергове засідання педагогічної ради коледжу, на якому були розглянуті наступні питання:
Про результати контрольних вимірювань знань студентів за освітньо-професійними програмами та якісні показники загальноосвітньої та фахової підготовки студентів у І семестрі 2022-2023 н.р.
Про умови прийому до закладів фахової перед вищої освіти у 2023 році.
Про заходи з підготовки студентів до участі у зовнішньому незалежному оцінюванні знань у 2023 році.
Про визнання підвищення кваліфікації педагогічних працівників у 2022 році та про план підвищення кваліфікації у 2023 році.
Про підготовку конкурсних робіт для участі у Всеукраїнському конкурсі «Педагогічний ОСКАР – 2023».
Про стратегію розвитку кадрового потенціалу в Горохівському фаховому коледжі ЛНУП.
Про результати проведення опитувань учасників освітнього процесу.
Про затвердження ліміту стипендіатів на ІІ семестр 2022-2023 н.р.
Про основні напрями роботи педагогічного колективу в ІІ півріччі 2023 року.
З першого питання учасників засідання інформували завідувачі відділень Оксана Воляник і Наталія Крук. Відповідальний секретар приймальної комісії Надія Загоруйко ознайомила з проєктом порядку прийому до закладів фахової перед вищої освіти у 2023 році.
Відповідальна за організацію підготовки студентів до участі у ЗНО, Оксана Воляник зазначила, що в коледжі вже розпочато відповідну роботу спільно з кураторами груп, налагоджено комунікацію зі здобувачами, повідомила про визначені Міністерством освіти і науки України предмети обов’язкової частини національного мультипредметного тесту у наступному році.
Про відбірковий етап і підготовку конкурсних робіт для участі у Всеукраїнському конкурсі «Педагогічний ОСКАР – 2023», його значення для творчого розвитку педагогічного колективу, вивчення та поширення інноваційних педагогічних практик проінформувала методист коледжу Світлана Савченко.
Заступник директора з навчальної роботи Оксана Генсецька проаналізувала результати опитування педагогічних працівників щодо ефективності змішаної форми навчання в умовах воєнного стану і підкреслила важливість здійснення подальшого моніторингу учасників освітнього процесу.
З результатами опитувань здобувачів освіти щодо змістовного наповнення дистанційних освітніх платформ Moodle і Google Classroom та створення умов для якісного дозвілля студентів в закладі освіти ознайомили методист Світлана Савченко та заступник директора з виховної роботи Світлана Білик.
Педагогічною радою було розглянуто і затверджено ліміт стипендіатів на ІІ семестр 2022-2023 н. р.
Підводячи підсумки, в.о. директора коледжу Олег Жельчик окреслив основні напрями роботи педагогічного колективу на ІІ півріччя 2023 року.
З обговорюваних питань порядку денного були прийняті відповідні рішення.
20.12.2022 року відбулося засідання приймальної комісії ВСП «Горохівський фаховий коледж ЛНУП», на якому розглядалися наступні питання відповідно до порядку денного:
1. Звіт Голови приймальної комісії про підсумки вступної кампанії 2022 року.
2. Про склад Приймальної комісії на 2023 рік.
3. Розгляд та затвердження плану роботи Приймальної комісії на 2023 рік.
4. Обговорення проєкту Порядку прийому на навчання для здобуття фахової передвищої освіти в 2023 році.
З першого і другого питань інформував учасників засідання в.о. директора коледжу Олег Миколайович Жельчик. Він також проаналізувала діяльність роботи колективу з профорієнтаційної роботи за останні 3 роки.
Надія Сидорівна Загоруйко, відповідальний секретар Приймальної комісії, доповідаючи про план роботи Приймальної комісії на 2023 рік повідомила, що профорієнтаційна робота в коледжі - це комплексна, систематична робота кожного члена колективу, а не тільки членів приймальної комісії, всіх структурних підрозділів закладу, яка має за мету забезпечення повноцінного прийому студентів на навчання в коледжі. Вона наголосила на тому, що профорієнтаційна робота в коледжі у 2023 році має проводитися усіма структурними підрозділами, незалежно від підпорядкування та функціональних обов'язків, а також кожним представником трудового колективу коледжу.
Учасники засідання ухвалили звіт про роботу Приймальної комісії і підсумки вступної кампанії за 2022 рік, розглянули і затвердили план роботи Приймальної комісії на 2023 рік, окреслили завдання роботи колективу в умовах сучасних викликів з профорієнтаційної роботи.
Студентка Горохівського фахового коледжу Львівського національного університету природокористування Оксана ФОКІНА (спеціальність "Облік і оподаткування") продемонструвала четвертий результат серед 21 фахового коледжів Волинської області в обласному етапі XIII Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.
Вітаємо тебе, Оксано! Це достатньо хороший результат твоєї наполегливості у навчанні.
Обласний етап конкурсу проводився Волинським інститутом післядипломної педагогічної освіти 6-7 грудня у форматі онлайн. У конкурсі взяли участь 93 учні 3-11 класів закладів загальної середньої освіти, 7 учнів закладів професійно-технічної освіти та 21 студент фахової передвищої та вищої освіти Волинської області. У режимі онлайн учасники працювали над творчими завданнями, створювали есе, теми яких пов’язані з сьогоденням, із мовою та її можливостями, із творчістю Григорія Сковороди, славний ювілей якого відзначає Україна. Учасники вправлялися в ортографічній майстерності, виявляли знання з різних розділів науки про мову: лексикології, фразеології, синтаксису й пунктуації тощо.
1-2 грудня 2022 року відбувся обласний етап ХІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Тараса Шевченка. Мета конкурсу - об’єднати знавців української мови й літератури та згуртувати талановиту студентську молодь з метою підвищення рівня загальної мовної культури, вшанування пам’яті великого Кобзаря, виховання у студентів активної громадянської позиції, формування ціннісного ставлення особистості до історичних, культурних і духовних надбань українського народу. Шевченко — символ українського волелюбного, нескореного духу.
За результатами обласного етапу конкурсу перемогу здобула Надія Самозван, студентка ІІ курсу групи ОФ-21 спеціальності «Облік і оподаткування». Велике значення мало її досконале володіння інформаційно-комунікаційними технологіями, адже конкурс відбувався в дистанційному форматі в умовах сучасних викликів воєнного стану (із повітряною тривогою, з тимчасовою відсутністю світла, інтернету), але студентка приєдналася до Classroom, самостійно вийшла на відеозв’язок у Meet, написала есе, «прикріпила» і надіслала на перевірку відповіді членам журі.
Щиро вітаємо талановиту студентку Надію Самозван за високі досягнення і зайняте І місце у Міжнародному мовно-літературному конкурсі ім. Тараса Шевченка серед закладів фахової передвищої освіти Волинської області та її керівника і наставника, викладача української мови і літератури Лілію Петрівну Клембу.
Бажаємо невичерпної наснаги, творчого натхнення та успіхів у фінальному етапі конкурсу у лютому-березні наступного 2023 року!
14.12.2022 р. у Горохівському фаховому коледжі ЛНУП відбувся педагогічний семінар-практикум у змішаному форматі, на якому було розглянуто наступні питання:
Ментальні карти як сучасний інструмент для творчої діяльності викладача і здобувача освіти на заняттях.
Форми і методи формування загальних компетентностей майбутнього фахівця засобами літератури та історії.
Провідна платформа для віртуальних лабораторій«Labster».
Про підготовку до участі у Всеукраїнському конкурсі «Педагогічний ОСКАР-2023».
Викладачі загальноосвітніх дисциплін: Клемба Л.П., Здинюк М.О., Полігас О.М., Пундик І.О. поділилися з учасниками заходу своїми творчими доробками, передовим педагогічним досвідом щодо сучасних форм і методів формування загальних компетентностей майбутніх фахівців.
Викладач агротехнічних дисциплін Коленда Н.О. зацікавила нестандартними формами проведення занять з біології та екології як засобу формування професійних компетентностей здобувачів освіти.
Методист Світлана Савченко ознайомила присутніх з пропозицією від провідної платформи для віртуальних лабораторій«Labster». Мета платформи - забезпечення доступу до якісного дистанційного та змішаного навчання на платформі «Labster», безкоштовний доступ до своїх інтерактивних курсів до всіх шкіл, коледжів та університетів України. Викладачі можуть легко знайти корисні для їхніх дисциплін, таких як хімія, фізика, біологія, інтерактивні симуляції серед 300 доступних та ефективно впровадити їх в освітній процес, зробити його цікавішим та ефективнішим.
Актуальною темою роботи семінару також стало розгляд Положення про проведення Всеукраїнського конкурсу «Педагогічний ОСКАР-2023», номінацій та вимог до конкурсних робіт, організації і забезпечення проведення І етапу Конкурсу в коледжі.
Семінар-практикум пройшов в дружній творчій атмосфері, надав можливість учасникам поділитись думками і ідеями, вивчити найкращий досвід колег та інноваційні підходи до підготовки фахівців.