Смутком і жалем, глибокими співчуттями знову проймаються серця усіх викладачів та студентів Горохівського фахового коледжу ЛНУП: виконуючи бойове завдання у с. Веселе Донецької області, від ворожої кулі загинув випускник 2008 р. Павло Лазар.
У свій час хлопець обрав для себе професію агронома, мріяв працювати на землі та вирощувати хліб. А сьогодні про нього лишаться спогади як про активного, старанного та відповідального студента, який мав добру вдачу та був справжнім патріотом своєї держави. Тому, не вагаючись, в перші дні збройного нападу російських окупантів Павло став на захист Батьківщини.
Адміністрація, педагогічний та студентський колективи висловлюють щирі співчуття рідним загиблого Павла Лазара. Вічна пам’ять мужньому сину України, Герою та Захиснику!
20-21 жовтня 2022 року представники педагогічного колективу Горохівського фахового коледжу Львівського національного університету природокористування взяли участь у роботі Міжнародного науково-практичного форуму «Фінансово-економічна діяльність суб'єкітв господарювання в умовах воєнного стану», який проходив в онлайн-форматі і об`єднав понад 90 науковців з України та Європейського Союзу.
Ініціатором і організатором наукового форуму виступила кафедра фінансів, обліку та оподаткування імені С. Юрія Навчально-реабілітаційного закладу вищої освіти «Кам'янець-Подільський державний інститут».
Метою форуму було обговорення основних векторів змін: фінансових і податкового законодавства в умовах воєнного стану, створення сприятливих умов для ведення бізнесу, обмін досвідом, результатами наукових досліджень. Проведення заходу сприяло розвитку наукових відносин, пошуку партнерів для подальшої співпраці та проведення спільних наукових досліджень.
Викладачі фінансових дисциплін Тетяна Галтман і Оксана Генсецька, методист коледжу Світлана Савченко заслухали доповіді і були учасниками наукових дискусій з тематичних напрямків роботи форуму:
Фінансові важелі відновлення економіки.
Обліково-економічне забезпечення діяльності підприємства в умовах воєнного стану.
Аудит під час воєнного стану: реалії сьогодення.
Податкова система України: сучасний стан в умовах дестабілізації економічних відносин.
Економічні передумови стабілізації економіки країни.
Посткризова реальність та діджиталізація економіки.
З вітальним словом від закладу освіти звернулася Оксана Генсецька, заступник директора з навчальної роботи і викладач фінансових дисциплін, яка подякувала організаторам заходу і кафедрі обліку та оподаткування Львівського національного університету природокористування за запрошення, можливість долучитися до наукової спільноти і взяти участь в обговоренні важливих і актуальних питань сьогодення, спрямованих на відновлення економіки країни, міжнародний досвід. Вона звернула увагу на позитивну практику залучення стейкхолдерів і студентської молоді до участі у форумі, зазначила, що проведення таких заходів у непростий для України час – є свідченням незламності нашого духу і віри у Перемогу.
В сучасних умовах розвиток тваринництва, збільшення виробництва продукції, підвищення її якості і ефективності залежать від кормової бази та науково обґрунтованої системи годівлі тварин.
Під час проведення лабораторно-практичного заняття з дисципліни «Зберігання та контроль якості кормів» у виробничих умовах на базі навчально-дослідного господарства студентам групи Т-31 спеціальності «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва» було поставлено завдання: провести контроль якості основних кормових засобів, що використовуються для власного поголів’я сільськогосподарських тварин.
Викладач технологічних дисциплін Віталій Швед звернув увагу студентів на результати дослідницької діяльності: науково встановлено і на практиці підтверджено у навчально-дослідному господарстві ВСП «Горохівського фахового коледжу ЛНУП», що лише за повноцінної і збалансованої годівлі сільськогосподарські тварини здатні максимально реалізувати свій генетичний потенціал продуктивності.
Критеріями якості для більшості кормів є органолептичні показники (вид, колір, запах), показники хімічного складу (вологість, сирий протеїн, сира клітковина та ін.), небажаними є наявність домішок, ураженість шкідниками, ураженість корму грибами та плісенню).
Змінюючи кількість і властивості кормів та техніку годівлі, можна впливати на живлення – посилювати чи уповільнювати перетворення певних речовин у процесі обміну й забезпечувати таким чином утворення тваринами відповідної продукції – молока, м'яса запрограмованої якості.
Успішно виконавши завдання, студенти зробили висновок, що технолог з виробництва і переробки продукції тваринництва повинен вміти визначати поживність кормів і оцінювати їх якість з метою забезпечення підвищення рівня виробництва та зниження собівартості продукції тваринництва.
14 жовтня 2022 р. у Горохівському фаховому коледжу ЛНУП викладачем Людмилою Ковтун було проведено відкрите онлайн-заняття з іноземної мови в групі А-21 на тему: «Роль мистецтва в нашому житті». Позитивна і невимушена атмосфера заняття-конференції, попереднє залучення студентів до самостійної пошуково-дослідницької роботи з напрямків питань, які вони висвітлили за допомогою презентацій спонукала кожного учасника заняття замислитись над значенням мистецтва у своєму житті і надати відповіді на запитання: Яка моя улюблена картина, мій улюблений фільм?..
Використовуючи міжпредметні зв’язки, викладачці, спеціалісту вищої категорії Людмилі Ковтун вдалося творчо і креативно розкрити захоплення майбутніх агрономів, їх думки щодо сучасного мистецтва, провести паралелі зі світовими улюбленими фільмами та українським кінематографом, стрічками кінорежисера Олександра Довженка. Яскраві презентації і виступи студентів: Анатолія Рабчука (Мистецтво Марії Приймаченко), Влада Петрука, Олександра Олійника (Волинська вишивка), Юрія Козодоя (Американський кінематограф), Дениса Хомика (Мурали на підтримку України), Каміли Савчук (Вуличне мистецтво: графіті), Андрія Мосієвського (Сучасне мистецтво) торкнулися кожного серця серед присутніх на онлайн-занятті викладачів: Світлани Білик, Ірини Пундик, Оксани Мурахевич.
Дозрівання гречки залежить як від погодних умов, так і від способів збирання. В середньому за роки досліджень в навчально-дослідному господарстві коледжу виявлено, що найбільший відсоток зниження вологості зерна гречки спостерігається при обробці посівів дикватом.
Десикація впливає на зміну вмісту води в тканинах рослин. Так, через дев'ять днів після їх застосування, зниження вологості листя і стебел рослин гречки не поступаються роздільному збиранню.
При збиранні попередньо підсушених посівів гречки спостерігається тенденція до підвищення посівних якостей насіння в порівнянні з роздільним збиранням.
На посівах гречки застосування штучного підсушування істотно не впливає на врожайні властивості насіння. Десикацію гречки було проведено з використанням рекомендованих препаратів.
В період цвітіння на посівах гречки "працювали" також і бджілки з навчальної пасіки коледжу.
Дослідження впливу десикації на вологість та врожайність гречки проводять Леонід Ляшенко, завідувач навчально-дослідного господарства, Олександр Коленда, викладач агрохімії, Руслана Кондратюк, викладач агрономічних дисциплін.
В навчально-дослідному господарстві Горохівського фахового коледжу Львівського національного університету природокористування продовжуються роботи з посіву озимих культур, а також заготівля жому для годівлі ВРХ. Співпрацюємо з Цукровим заводом ПП "Агро-Експрес-Сервіс".
12 жовтня у Горохівському фаховому коледжі Львівського національного університету природокористування відбулося організаційне засідання Наглядової ради, яку очолив депутат Волинської обласної ради Іван Мирка.
До складу Наглядової ради увійшли також знані в області представники бізнесу та державних установ, зокрема: Валентин Вавринович, заслужений працівник сільського господарства України, директор ПОСП "Русь" Луцького району, Олександр Піньковський, керівник відділення ПАТ КБ «Приватбанк» (м. Горохів), Євгенія Лихач, директорка Волинської обласної фітосанітарної лабораторії. Від Львівського національного університету природокористування до складу Наглядової ради увійшов Володимир Бальковський, декан факультету агротехнологій та екології, в. о. професора.
В. о. директора коледжу Олег Жельчик та заступник директора з навчальної роботи Оксана Генсецька ознайомили членів ради з основними напрямками роботи закладу освіти.
Наступну зустріч запланували провести в режимі офлайн, на якій вирішили більш детально зупинитися на аналізі Стратегії розвитку коледжу на 2022-2027 роки.
Висловлюємо щиру вдячність усім учасникам Наглядової ради за розуміння важливості фахової передвищої освіти, за згоду бути причетними до освітньої діяльності Горохівського фахового коледжу ЛНУП.
07 жовтня 2022 р. у Горохівському фаховому коледжу ЛНУП викладачем Галиною Гайдою було проведено відкрите практичне заняття з групою П-31 на тему: «Організація PR-менеджменту на підприємстві», метою якого було ознайомлення студентів із природою та методами PR, технологіями, процесами, інструментами управління PR, практикою PR-менеджменту в організації та набуття практичних навиків PR в організації масових заходів.
Одним із практичних завдань для студентів випускного курсу спеціальності «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» було підготуватись до ярмарку, який проводиться в коледжі, естетично оформити стіл, підготувати інформацію про товар, який буде реалізовуватись. Також продумати, яким чином привернути увагу відвідувачів саме до своєї виставки та під час проведення заходу провести спостереження, за допомогою яких інструментів відбувалися зв’язки з громадськістю.
Студенти успішно справилися з завданнями, засвоїли базові знання з управління інформацією, вміння її аналізувати з різних джерел, перевірили свою здатність працювати самостійно та в команді. Описали ресурсне забезпечення, яке використовувалось під час зв’язків з громадськістю та можливу ефективність від проведеного заходу. Варто зазначити, що благодійний ярмарок був організований для допомоги військовим Збройних сил України до Дня захисників і захисниць України. За підсумками здобувачі освіти склали звіт про PR-кампанію, надали власні рекомендації на майбутнє. Найбільш активними під час заходу були: Іванна Загоруйко, Павло Дмитрук, Валерія Гурик, Олександр Мельничук, Ангеліна Панасюк, Анна Город, які найкраще проявили комунікативні риси і вміння працювати в команді.
З нагоди Дня захисників та захисниць України, який ми відзначатимемо 14 жовтня, у Горохівському коледжі 7 жовтня відбувся анонсований напередодні благодійний ярмарок на допомогу ЗСУ, організаторами якого виступили волонтерські центри "Твори добро", "В єдності сила" та адміністрація закладу освіти. Це було масштабне дійство, де, окрім продажу різноманітних смаколиків та виробів декоративно-ужиткового мистецтва, проходили майстер-класи: з в’язання патріотичних сердечок гачком, з виготовлення прикрас з бісеру та стрічок, з приготування імбирного печива з українською символікою, з виготовлення ляльок-мотанок.
З нагоди Дня захисників та захисниць України, 6 жовтня відбулись змагання з волейболу на першість Горохівського фахового коледжу ЛНУП серед збірних команд юнаків ІІІ та ІV курсів.
У безкомпромісній боротьбі перемогу – І місце - здобула команда групи А-31, ІІ місце – команда групи Т-41, ІІІ місце – команда групи Т-31.