Дозрівання гречки залежить як від погодних умов, так і від способів збирання. В середньому за роки досліджень в навчально-дослідному господарстві коледжу виявлено, що найбільший відсоток зниження вологості зерна гречки спостерігається при обробці посівів дикватом.
Десикація впливає на зміну вмісту води в тканинах рослин. Так, через дев'ять днів після їх застосування, зниження вологості листя і стебел рослин гречки не поступаються роздільному збиранню.
При збиранні попередньо підсушених посівів гречки спостерігається тенденція до підвищення посівних якостей насіння в порівнянні з роздільним збиранням.
На посівах гречки застосування штучного підсушування істотно не впливає на врожайні властивості насіння. Десикацію гречки було проведено з використанням рекомендованих препаратів.
В період цвітіння на посівах гречки "працювали" також і бджілки з навчальної пасіки коледжу.
Дослідження впливу десикації на вологість та врожайність гречки проводять Леонід Ляшенко, завідувач навчально-дослідного господарства, Олександр Коленда, викладач агрохімії, Руслана Кондратюк, викладач агрономічних дисциплін.
|