Проведення відкритого заняття є одним з дієвих заходів контролю якості освітньої діяльності та контролю змісту підготовки фахівців, обміну досвідом, удосконалення методики викладання дисциплін і підвищення педагогічної майстерності педагогічного працівника.
Відповідно до плану відкритого освітнього процесу 6 листопада 2023 року викладач технологічних дисциплін Світлана Савченко провела відкрите заняття в групі Т-31, яка навчається за освітньо-професійною програмою «Виробництво і переробка продукції тваринництва», на тему «Значення дисципліни «Технологічне обладнання цехів з переробки продукції тваринництва» в майбутній діяльності за фахом», метою проведення якого були обмін і поширення досвіду роботи, внутрішній контроль якості підготовки фахівців.
Вдало підібрана форма проведення заняття – практичний семінар з елементами евристичної бесіди спонукала здобувачів освіти до активної взаємодії, критичного мислення і пошуку відповідей на поставлені різноманітні пізнавальні завдання. Світлана Савченко проявила професійну майстерність, приділивши особливу увагу міжпредметним зв’язкам, загальним і професійним компетентностям, гнучким навичкам, необхідним в майбутній діяльності фахівців. Під час підсумково-узагальнюючого заняття було актуалізовано вивчений матеріал, організовано розумовий пошук і вирішення проблеми, акцентовано увагу на використанні додаткової літератури, підручників. При проведенні відкритого заняття була реалізована взаємодія всіх учасників освітнього процесу, що створювало особливу творчу атмосферу. Активність і змістовні відповіді студентів Анастасії Крупник, Романа Лесюка, Романа Бойчука, Володимира Кононця, Богдана Корнійчука, Анастасії Паліводи, які системно працювали і на протязі семестру, були заохочені відмінними оцінками і автоматичною оцінкою за залік. При проведенні відкритого заняття викладач продемонструвала не лише інформаційну цінність і місткість навчального матеріалу, але й доцільну організацію його подання, креативність, про що засвідчили голови циклових комісій Галина Сальнікова, Ірина Пундик і викладачі, які відвідали заняття. Завідувачі відділень Наталія Крук, Оксана Воляник відмітили належне володіння сучасними технологіями навчання і проведення заняття на високому науково-методичному рівні.
Хороші менеджери не тільки роблять гроші, але й створюють сенс існування для людей. ( Т. Пітерс, Р. Уотермен)
З такої цитати розпочалося інтегроване заняття на тему «Роль керівника в підприємницькій діяльності» з трьох дисциплін: «Менеджмент», «Підприємництво і бізнес-культура», «Організація і менеджмент виробничої та бізнесової діяльності». Учасниками відкритого заняття були студенти освітньо-професійних програм «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», «Облік і оподаткування», «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва». У якості менеджера зі значним досвідом успішної управлінської діяльності було запрошено екс-керівника сільськогосподарського приватного підприємства «Макс Ком», депутата Волинської обласної ради, випускника Горохівського радгоспу-технікуму Тараса Щерблюка.
Організатором інтерактивної лекції-дискусії була циклова комісія обліково-економічних дисциплін, модератором заходу – Галина Гайда, викладач менеджменту. Здобувачі освіти у ході зустрічі почули вичерпні відповіді на питання плану лекції про роль менеджера в діяльності підприємства; яким має бути сучасний менеджер і ключ до успішної діяльності підприємства. Лунали схвальні відгуки про випускників коледжу – працівників ПП “Макс Ком”, зокрема, провідного агронома Михайла Кузьмука, який є одним з найкращих агрономів на Волині.
Тарас Васильович розповів про значення освіти для ефективної управлінської діяльності, про напрямки розвитку підприємства, успішні грантові програми, в яких брало участь підприємство для розвитку власного сімейного бізнесу, у тому числі, для закупівлі холодильного обладнання для зберігання продукції плодоовочівництва.
На завершення зустрічі Тарас Васильович побажав усім здоров’я, миру і перемоги, звернув увагу на зусилля і вклад кожного в її наближення.
Розвиток підприємства, сучасні технології, соціальні програми для людей, підтримка і мотиваційні заходи для працівників – заходи, які втілюються на ПП «Макс Ком». «Будемо розвивати бізнес і створювати нові робочі місця», – підсумував Тарас Васильович.
Для студентів такі зустрічі та спілкування з успішним менеджером дають змогу побачити перспективи майбутньої професії, стимулюють набути компетенцій, умінь та навичок, які необхідні, щоб стати конкурентоспроможними фахівцями.
Дякуємо Тарасу Васильовичу Щерблюку за цікаву і корисну зустріч!
Оцінка якості роботи педагогічного працівника, зокрема викладання навчальних дисциплін, є одним з пріоритетних завдань внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності в коледжі.
2 листопада 2023 року викладач суспільних дисциплін Оксана Мурахевич провела відкрите заняття з філософії в групах О-31 та Ф-31 на тему «Основний зміст пізнавальної діяльності» у формі практичного семінару, метою проведення якого були обмін досвідом роботи, демонстрація методики проведення заняття з використанням сучасних технологій та методів навчання, способів досягнення навчальних та виховних цілей заняття, реалізації його структурних елементів згідно з планом проведення.
Пізнання – це процес виробництва знань. І здобувачі освіти економічного відділення це вдало довели під час демонстрації і обговорення власних тематичних презентацій. Студенти були досить активними і вчилися розвивати філософське мислення, логіку, відзначили роль філософії у розв’язанні практичних завдань і проблемних ситуацій.
Педагог підкреслила, що філософія допомагає людині вирішити свою проблему.
Заступник директора з навчальної роботи Оксана Генсецька, завідувач відділення Оксана Воляник, методист Світлана Савченко відмітили належний рівень проведення заняття, досягнення поставленої мети, а заступник директора з виховної роботи Світлана Івашко – виховне значення заняття у світоглядних поглядах молодих людей, розвитку критичного мислення, творчої думки, формуванні пріоритетних цінностей майбутнього фахівця.
Виробнича практика є важливою складовою частиною підготовки здобувачів фахової передвищої освіти. Мета виробничої практики – забезпечення професійної підготовки майбутніх фахівців, творче поєднання теорії з практикою, перевірку рівня закріплення теоретичних знань, які одержані за час навчання, набуття практичних навичок роботи за фахом, оволодіння організацією тваринницької галузі у господарстві.
Студенти спеціальності 204 Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва ВСП «Горохівський фаховий коледж» ЛНУП були відряджені на базові господарства Волині, де безпосередньо на виробництві застосовували здобуті теоретичні знання в навчальному закладі.
За період практики здобувачі фахової передвищої освіти набули досвід роботи за обраною спеціальністю, виконуючи в конкретному базовому господарстві функціональні обов’язки на таких посадах: помічник технолога, зоотехнік відділку, завідувач фермою, технолог з племінної справи, головний технолог з тваринництва.
Здобувачі освіти на практиці показали готовність до самостійної трудової діяльності. Окремі студенти, які проявили організаційні та професійні здібності, були запрошені керівництвом господарства на роботу.
По завершенню виробничої практики було проведено підсумкове заняття-конференцію, де студенти поділилися своїми враженнями від проходження практики та здобутим досвідом на виробництві.
Виробнича практика є обов’язковою компонентою освітньо- професійної програми Виробництво і переробка продукції рослинництва підготовки фахових молодших бакалаврів спеціальності 201 Агрономія.
Упродовж чотирьох тижнів здобувачі освіти проходили виробничу практику на базових сільськогосподарських підприємствах, серед яких – ТзОВ «СБЕ Україна – Рівне», ТОВ «МХП-Баффало», СФГ «Зоря», ФГ «ГАЛСТЕДАН».
Під час проходження практики студенти мали можливість розширити та поглибити професійні знання, уміння та навички з технології вирощування польових культур та організацією виробництва безпосередньо на сільськогосподарських підприємствах.
Здобувачі освіти у повному обсязі виконали програму практики, вміло систематизували і представили у формі сучасних змістовних презентацій інформацію, показавши достатній рівень знань теоретичного матеріалу та практичні навички за фахом.
Професійні компетентності, які набули студенти під час проходження виробничої практики, стануть основою професійної майстерності.
З метою поінформованості внутрішньо-переміщених осіб, що тимчасово проживають у гуртожитку Горохівського фахового коледжу ЛНУП, щодо попередження ризиків від мін та вибухонебезпечних предметів, а в умовах сьогодення ці навички максимально необхідні кожному з нас, 30 жовтня 2023 р. до коледжу завітали інструктори ГО «Асоціація саперів України» Євген Іваницький і Валентина Букова.
Учасниками тренінгу були й студенти груп ОФ-21, А-21 та А-22. Досвідчені лектори наголосили на тому, як важливо бути обізнаними у поводженні з вибуховими предметами, що несуть загрозу нашому здоров’ю та життю, а також роздали присутнім інформаційні буклети про вибухонебезпечні предмети, попередньо ознайомивши з алгоритмом дій при їх виявленні. Заступник директора з виховної роботи Світлана Івашко подякувала Євгену Іваницькому та Валентині Буковій за важливу просвітницьку роботу, а також благодійному фонду “Рокада” в особі соціального працівника Ірини Бобрик, за сприяння якого й відбулась ця зустріч.
27 жовтня 2023 р. у Горохівському фаховому коледжі ЛНУП відбулись батьківські збори. Зустрічі кураторів з батьками студентів проходили в аудиторіях в теплій дружній атмосфері. Батьки ознайомились із завданнями та напрямами освітнього процесу, зі специфікою роботи закладу освіти, зокрема, його волонтреською діяльністю, яка не припиняється від перших днів повномашстабної війни; мали змогу поспілкуватись з адміністрацією та викладачами, обговорити стан успішності своїх дітей та отримати відповіді на всі актуальні питання, а ще – взяли участь в анонімному опитуванні щодо якості освітнього процесу у коледжі.
В рамках Тижня спорту у Горохівському фаховому коледжі ЛНУП відбулись змагання з волейболу серед студентів І курсу.
25 жовтня за першість коледжу змагались дівчата. Перемогу здобула збірна команда груп А-11 і Т-11, випередивши в третій заключній партії команду групи ОФП-11.
26 жовтня відбулись змагання серед юнаків. Беззаперечним лідером на майданчику була команда групи Т-11, тому й впевнено перемогла. ІІ місце зайняла команда групи А-11, ІІІ місце – команда групи ОФП-11.
27 жовтня Україна вперше за новим календарем відзначає День української писемності та мови. З нагоди цього свята відбувся Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Цю унікальну акцію започатковано у 2000-му році.
Тож уже не перший рік радіодиктант єдності збирає тисячі українців, які прагнуть продемонструвати любов та пошану до рідної мови.
Приєдналися до події і здобувачі освіти та викладачі ВСП «Горохівський фаховий коледж ЛНУП». Цього року тема диктанту «Дороги України». Текст написала лауреатка Шевченківської премії, поетеса, перекладачка, авторка прозових творів Катерина Калитко. Читав його український актор, зірка фільму «Довбуш» Олексій Гнатковський. Під диктовку цього відомого українця радіодиктант писали з особливим творчим піднесенням.
Заступник директора з виховної роботи Світлана Івашко зазначила, що здобувачі освіти пишуть такі диктанти з великим задоволенням, адже він символізує єдність та любов до Батьківщини.
Цей захід дав можливість усіх охочих долучитися до написання диктанту й відчути себе єдиною потужною спільнотою через належність до нашого головного духовного скарбу, що єднає, – рідної мови.
Радіодиктант 2023 року проходить у час відкритої війни росії проти України. Акт агресії, без сумніву, довів, що українці – справжня нація, здатна навіть на неможливе. І те, що ми сьогодні мали змогу писати радіодиктант у незалежній Україні, є свідченням величі й сили українського народу та його мови, які вистояли в столітньому протиборстві зі злом і доводять усьому світові, що багатовікову історію знищити неможливо, що правда, справедливість і добро завжди перемагають, а мова українського народу житиме вічно.
Практичне заняття – це одна із форм навчання, що забезпечує зв'язок теорії і практики, сприяючи формуванню у здобувачів освіти компетентностей, необхідних у майбутній професійній діяльності. Особливо цікаво та ефективно воно відбувається, якщо до процесу залучаються фахівці-практики відповідної сфери.
Для студентів 3 курсу, які навчаються за освітньо-професійною програмою «Фінанси, банківська справа та страхування» 26 жовтня 2023 року викладач фінансових дисциплін Тетяна Галтман та директор регіонального центру Волинської обласної дирекції ПрАТ «УСК «Княжа Вієна Іншуранс Груп» Юрій Левосюк провели практичне заняття з дисципліни «Страхування та страхові послуги».
Тема заняття: «Оформлення добровільного страхування автомобільних транспортних засобів (авто-каско) та страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» викликала неабиякий інтерес у студентів. Юрій Сергійович, як фахівець-практик доступно та цікаво зупинився на основних аспектах оформлення договорів за вказаними видами автотранспортного страхування: ознайомив з основними програмами страхування «Авто-каско», «Автоцивілка» та «Зелена карта» в УСК «Княжа Вієна Іншуранс Груп», розкрив особливості оформлення паперового та електронного страхових полісів, зупинився на всіх етапах процесу страхування – від вибору страхової компанії до врегулювання збитків.
На занятті студенти також ознайомилися з діяльністю Моторного (транспортного) страхового бюро України та дізналися, як можна перевірити наявність полісу ОСЦПВВНТЗ за допомогою сайту М(Т)СБУ.
Здобувачі освіти запитували про вирішення різноманітних практичних ситуацій зі страхування, які виникають в наших громадян, враховуючи умови воєнного стану і отримали фахові відповіді від керівника установи.
Щиро дякуємо директору регіонального центру УСК «Княжа Вієна Іншуранс Груп» Юрію Левосюку за практичний досвід та рекомендації, якими він поділився зі студентами-фінансистами й сподіваємось на подальшу співпрацю.