ПАНАСЮК Броніслав Якович академік НААН України, професор, доктор економічних наук, заслужений економіст України.
У 1959-1962 роках - викладач Горохівського сільськогосподарського технікуму. Викладав статистику, фінанси і кредит сільськогосподарських підприємств, аналіз їхньої господарської діяльності.
Народився 10 березня 1935 р. у с. Лозна Хмільницького району на Вінниччині.
ПАНАСЮК Броніслав Якович пройшов шлях від студента планового факультету Київського фінансово-економічного інституту, де одержав спеціальність економіста, до заступника завідувача Відділу аналізу і економічного прогнозування Кабінету Міністрів України Служби Прем'єр-міністра України (у службовій діяльності) та від аспіранта до доктора економічних наук, професора, академіка Національної академії аграрних наук України (в науковій діяльності), удостоєний звання заслуженого економіста України.
Його праця у сфері державного управління:
працівник банківської системи в Черкаській області, в тому числі керуючий Корсунь-Шевченківським сільгоспбанком (1958-1959); Міністерство сільського господарства України (1964-1979); Держплан України - Міністерство економіки (1980-1995); Кабінет Міністрів України (1996-2000). У першій половині 2000 р. залишив державну службу, якій віддав 46 років, і зосередився на науковій роботі. Опублікував понад 160 особистих наукових праць, з них 20 одноосібних монографій на економічну, політичну, філософську, історичну та художню тематику.
Більш детально: http://en.naas.gov.ua/academi/1/75/
Із спогадів про викладацьку роботу Панасюка Б.Я. в Горохівському сільськогосподарському технікумі у 1959-1962 роках:
«Викладацька робота вченого розпочалася з середнього навчального закладу. Коли він переступив поріг Горохівського сільськогосподарського технікуму на Волині, як його викладач, уже мав певний досвід роботи у банківській системі на Черкащині. Це, по суті, і визначило основні предмети, які йому доручили читати, – статистику, фінанси і кредит сільськогосподарських підприємств, аналіз їхньої господарської діяльності. Викладачів тоді бракувало, а тому навантаження на наявних переростало будь-які межі. Робочий день розпочинався о 9-й і закінчувався о 20-й год.
У подальшому предмети, які викладав у сільськогосподарському технікумі, стали фундаментом для його роботи у практичній і науковій сферах. Саме в технікумі у нього вперше виникла потреба глибше вивчати соціально-економічні процеси, осмислювати їх за певними принципами, наближаючись ще підсвідомо до наукових досліджень, писати про них з позицій власного бачення речей.
Набутий у школі досвід у хоровому, танцювальному і драматичному гуртках виявився не зайвим у технікумі на Волині. Там існувала така традиція: кожна група учнів разом з викладачем зобов’язана була протягом навчального року підготувати і дати великий концерт для всього колективу технікуму. Броніславу Яковичу вдалося досить добре підготувати таке мистецьке дійство, в якому взяли участь усі без винятку учні групи. Він був і режисером, і керівником хору, і постановником. Багато учнів, вихідців із глухих поліських сіл, ніколи до цього навіть не виходили на сцену. Свій вдалий дебют аматора сприймали як посмішку долі і згадували про ті щасливі миті життя навіть на випускному вечорі».
Більш детально:
http://vinnychany.kiev.ua/index.php?action=51&t=26&k=100
http://vinnychany.kiev.ua/!_ata/data/62.rar
|