Коледж максимально та активно сприяє професійному розвитку та підвищенню кваліфікації педагогічних працівників на засадах, визначених Законом України «Про освіту» та за процедурами, визначеними Порядком підвищення кваліфікації.
Активна підтримка педагогічних працівників адміністрацією коледжу є запорукою формування педагогіки партнерства в закладі освіти, збереження здорового мікроклімату в колективі, покращення діяльності закладу освіти та якості освіти.
Відповідно до чинного законодавства педагогічні працівники щороку самостійно обирають конкретні форми, види, напрями та суб’єктів надання освітніх послуг з підвищення кваліфікації. Такий підхід забезпечує нові сприятливі умови для професійної мобільності працівників, допомагає становленню і розвитку системи безперервної освіти.
Так, 28.09-30.10.2020 р. чотирнадцять викладачів Горохівського коледжу ЛНАУ підвищували кваліфікацію шляхом стажування у Навчально-науковому інституті заочної та післядипломної освіти Львівського національного аграрного університету.
В період 12.05–11.12.2020 р. троє педагогічних працівників підвищували кваліфікацію з теми «Особистісне професійне зростання педагогічних працівників закладів фахової передвищої освіти)» на базі Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти і успішно захистили випускні роботи. Виступ і презентація директора коледжу, актуальність теми отримали схвальні відгуки професорів Л.М. Петренко, П.С. Олешко. Робота методиста коледжу, її практична спрямованість рекомендована до поширення і буде розміщена в рубриці «Кращі педагогічні практики».
Вісім викладачів нашого закладу пройшли онлайн курс-практикум «Професійна розробка електронного освітнього контенту», «Проєктування та створення відеолекцій та відкритих онлайн курсів», організований Науково-методичним центром вищої та фахової передвищої освіти.
Заступники директора з навчальної роботи, з виховної роботи, завідувачка навчально-виробничої практики, бібліотекари підвищували кваліфікацію на курсах, вебінарах, організованих також цією науковою установою. Приємно відзначити, що Білик С.В., заступник директора з виховної роботи, була доповідачем і передавала власний провідний педагогічний і управлінський досвід колегам з усіх куточків України.
Завідувачка відділення, соціальний педагог, голова циклової комісії, методист коледжу обрали для професійного розвитку онлайн-семінар психологів «Шляхи удосконалення психологічної компетенції викладача», який проходив 3 грудня і теж був організований Науково-методичним центром вищої та фахової передвищої освіти.
З 21 по 23 грудня п’ятнадцять викладачів коледжу стали учасниками серії вебінарів для освітян «Інклюзивне навчання та дистанційна освіта». Відповідно до програми організаторами розглянуто: основні принципи інклюзивного навчання та їх поєднання з роботою в дистанційному режимі; індивідуалізація навчання дітей з особливими освітніми потребами та комплексний підхід; створення доступного та недискримінаційного навчального контенту. Навчання проходило після робочого дня, у вечірній час, який викладачі присвятили саморозвитку. Усі успішно склали тести і отримали сертифікати.
Варто відмітити, що значна кількість педагогічних працівників коледжу: Генсецька О.М., Жельчик О.М., Жельчик Г.М., Войтович Л.Г., Загоруйко Н.С., Здинюк М.О., Здрилюк В.І., Мурахевич О.Я., Киричук В.Ф., Крук Н.Й., Кондратюк Р.Р., Пундик І.О., Савченко С.О., Шелін С.В. обрали протягом року різні форми і напрями підвищення кваліфікації та суб’єктів освітньої діяльності.
Педагогічні працівники вдосконалили такі компетентності:
- створення безпечного та інклюзивного освітнього середовища, особливості інклюзивного навчання;
-використання інформаційно-комунікативних та цифрових технологій в освітньому процесі;
-мовленнєва, цифрова, комунікаційна, інклюзивна, емоційно-етична компетентність;
- управлінська компетентність.
Загалом, активна участь педагогів у різних формах підвищення кваліфікації засвідчила про розуміння кожним викладачем важливості постійного вдосконалення педагогічної майстерності та професійного зростання.
ФОТО |