Меню сайту
Категорії розділу
Останні новини [785]
Географія сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Волонтерський рух
Головна » Статті » Останні новини

ГОЛОДОМОР – БІЛЬ ДУШІ ТА ПАМ’ЯТЬ СЕРЦЯ…

Пам’ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок у цій книзі написано криваво-чорним кольором. Однією з таких сторінок був Голодомор 1932-1933 рр. Не було ні війни, ні посухи. А була тільки зла воля одних людей проти інших. І ніхто не знає, скільки безневинних людей зійшло в могилу – старих і молодих, дітей і ще ненароджених – у лонах матерів.              

Сьогодні в Україні проходять жалобні заходи, приурочені вшануванню пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років, адже ці жахливі сторінки в історії українського народу відгукуються болем у душі кожного небайдужого до подій того часу. 

    В Горохівському фаховому коледжі ЛНУП з нагоди цієї трагічної та сумної дати, з метою вшанування світлої пам’яті безвинно замучених голодом та політичними репресіями українців, жертв Голодомору; виховання в здобувачів освіти ціннісного ставлення до держави, поваги до її історичного минулого та збереження державних традицій; виховання в молоді особистісних рис громадянина України, патріотизму проведено тематичний захід з вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років – «Україна пам’ятає, світ визнає…». 

    Учасниками заходу були здобувачі освіти групи А-11 під керівництвом досвідченого викладача історії Олени Полігас та куратора групи – Ірини Пундик, викладача філологічних дисциплін, голови циклової комісії загальноосвітніх дисциплін. 

    В читальній залі бібліотеки коледжу відвідувачі мали можливість ознайомитися з тематичною виставкою-інсталяцією «Голгофа голодної смерті», яку підготували завідувач бібліотеки Світлана Гончарук, бібліотекари Катерина Дуб’юк та Ірина Сергєєва. 

    Відкритий захід в пам’ять жертв Голодомору дав можливість всім присутнім отримати інформацію про причини, початок та наслідки страшної трагедії українського народу. 

   Ніхто не залишився байдужим і під час перегляду фрагментів відеофільму про Голодомор 1932-1933 років в Україні. Учасники заходу почули з вуст здобувачів освіти, учасників краєзнавчого, історичного гуртків зібрані та записані спогади жителів сіл Горохівщини про ті страшні часи Голодомору.

  Здобувачі освіти проникливо, до щему в душі декламували вірші, переглянули відеоролики Українського інституту національної пам’яті «Історія гідності. Голодомор» та «Де б ти не був – вшануй померлих від голоду!», підготували й власні змістовні відео-презентації «Голодомор – геноцид українського народу», «Голодомор – біль душі та пам’ять серця», які змусили згадати кожного з присутніх про ті страшні часи Голодомору, задуматись над трагедією, що не оминула майже жодної сім’ї українського народу.      Серця не залишились байдужими… і, запаливши свічки пам’яті, які можна порівняти лише із зорями на небі, присутні вшанували хвилиною мовчання світлу пам’ять про тих українців, які були заручниками тих страшних подій.   Оксана Генсецька, заступник директора з навчальної роботи, висловила вдячність учасникам заходу, його організаторам та закликала молодь не лише пам‘ятати історію українського народу, а гордо творити теперішню історію України, бо саме молодь є стратегічним потенціалом розбудови та відбудови нашоі держави.           Світлана Савченко, методист коледжу, закликала всіх присутніх цінувати кожен окраєць хліба, навівши при цьому гіркі та зворушливі спогади про Голодомор, почуті з вуст своєі бабусі, інших членів своєї родини.

    Світлана Івашко, заступник директора з виховної роботи, запросила кожну українську сім’ю приєднатися до Всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті усім померлим від голоду».

Захід завершився музичним фоном метроному, присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання. 

             

          

         

                   

              

            

               

 

Категорія: Останні новини | Додав: Klym (23.11.2023)
Переглядів: 93
Форма входу
Погода
Корисні посилання



 


Copyright MyCorp © 2024

Зробити безкоштовний сайт з uCoz