День української хустки — це неофіційне свято, яке відзначається з 2019 року, щорічно 7 грудня з метою об’єднання жінок різного фаху, віку та національності для збереження українських традицій.
В рамках відзначення цього свята у музеї «Берегиня» Горохівського фахового коледжу ЛНУП відбувся відкритий захід «Свято української хустки» за участі завідувачки музею Лілії Клемби та студентів групи ОФ-21. На цьому заході студенти підготували інформацію про історію походження і використання хусток в Україні, а також про їх місце у сучасному світі. Провели майстер-клас, демонструючи техніки їх зав’язування у різних регіонах України, переглянули презентацію на тему: «Цікаві факти про українську хустку» Зокрема, до уваги відвідувачів представили експозицію українських хусток, які зберігалися в музеї.
Цікавою історією своєї хустки поділилася Галина Жельчик, викладач географії, а заступник директора з виховної роботи Світлана Івашко зазначила, що давні українські традиції необхідно пам’ятати та берегти, бо це історія, яка сягає в глибину століть нашого народу. Викладачки та студенти коледжу також долучились до флешмобу “Зроби фото з хусткою”, під час якого кожна мала можливість прикрасити себе автентичним аксесуаром та продемонструвати багатовікову красу української жінки. Такі заходи сприяють збереженню та відродженню українських традицій.
В нашому роді, в нашім народі
Хустку, як символ всі бережуть.
В білих – дівчата веснами ходять,
В чорних – бабусі осені ждуть.
Все нам на долі збутися мусить!
Мрія – без края, світ – без кінця!
Ой, Україно, рідна матусю!
Як тобі хустка ця до лиця!
Тож милуймося, шануймо, відроджуємо рідні українські традиції, щедро несімо це нашим дітям!
Лілія Клемба, викладачка української мови та літератури,
завідувачка музею “Берегиня” Горохівського фахового коледжу ЛНУП