Меню сайту
Категорії розділу
Останні новини [785]
Географія сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Волонтерський рух
Головна » Статті » Останні новини

Педагогічний семінар: організація взаємодії викладача і студентів

Зміни в сучасному світі вимагають інноваційних підходів у взаємодії зі студентами.

Тому, відповідно до річного плану заходів,  30 листопада 2023 року у Горохівському фаховому коледжі ЛНУП проведено педагогічний семінар на тему: «Психологічний супровід учасників освітнього процесу з метою формування компетентної особистості».

Учасники семінару розмірковували над питаннями:

1. Ідеали сучасної молоді. Чому це важливо знати?

2. Сучасний студент і шляхи взаємодії із ним.

3. Соціальні ролі в педагогічному спілкуванні. Роль викладача у самореалізації та самоствердженні студентів.

4. Гурткова робота  здобувачів освіти коледжу як мотивація до навчання.

Марія Наглюк, вихователь гуртожитку, вихователь-методист, керівник гуртка «Гармидер» поділилася результатами опитування і власними спостереженнями щодо ідеалів студентської молоді.

Ольга Рендюк, культорганізатор, зосередила увагу присутніх на тому, що використання технологій, гнучкість навчання, активна взаємодія у соціальних мережах та підтримка емоційного здоров’я стають необхідними компонентами успішної освіти для сучасного студента. Вона продовжила тему інтересів молоді, їх захоплень, і звернула увагу на те, що сучасні студенти зовсім не такі, які були п’ять років тому. Вони є активними, незалежними, готовими до співпраці та здатні критично мислити, вміють використовувати сучасні технології. Тому викладачам необхідно враховувати ці характеристики у взаємодії з ними. Зокрема, давати студентам можливість самостійно обирати теми для досліджень, щоб їм було цікаво пізнавати і досліджувати нове; створювати команди для спільної роботи, адже така методика допоможе студентам розвинути навички співпраці. Викладачі, які враховують характеристики сучасних студентів і використовують ефективні методи взаємодії з ними, можуть допомогти здобувачам освіти досягти їх навчальних цілей.  Оксана Кузьмук, соціальний педагог, порушила важливу тему педагогічного спілкування, такту викладача,  підтримки здобувачів освіти, врахування особливостей студентського колективу, в якому працює викладач. Вона акцентувала увагу на тому, що для студентів дуже важливо, щоб викладач, куратор групи вболівав за їх успіхи. Здобувачі освіти потребують доброзичливих відносин, невимушеного спілкування, обов’язкового коментування оцінки. Спрямованість на особистість студента, його розвиток, захопленість своєю справою, професійне володіння організаторською технікою і делікатність –  є запорукою продуктивного стилю у педагогічній праці.

Важливою передумовою доброзичливих стосунків, невимушеного спілкування є внутрішня цільова установка викладача, що спирається на зацікавленість в успіхах студентів, прагнення допомогти їм. Коли студент відчуває небайдужість викладача до своїх успіхів, виникає щирість у стосунках. Людині без емпатії працювати викладачем не можна. За спостереженнями студентів нашого коледжу на підтвердження ролі емпатії, студенти більш всього цінують у викладачеві:

  • зацікавленість в успіхах студентів;
  • педагогічну майстерність;
  • ерудицію, знання предмета.

Головне – це позитивне особистісне ставлення до студентів в процесі спілкування на основі поваги до їх особистості, тактовності й коректності.

Для реалізації завдань формування майбутнього фахівця слід звернути увагу викладачам і кураторам груп на психолого-педагогічні рекомендації, пропозиції та поради  вчених,  відомих психологів та педагогів з метою використання їх у педагогічній майстерності викладача для здійснення якісної професійної підготовки студентів.

Світлана Савченко, методист, зосередила увагу присутніх на важливості діяльності гуртків коледжу і гуртковій роботі здобувачів освіти як мотивації і додаткового стимулу до навчання. Головною метою позааудиторної  гурткової роботи є: створення умов для творчого, інтелектуального, духовного та фізичного розвитку студентської  молоді у вільний від навчання час, підготовка до майбутнього життя. Характерною особливістю гурткової роботи є її гнучкість, що дозволяє краще враховувати прагнення кожного здобувача освіти.

Особливою популярністю в коледжі користуються спортивні секції тенісу, волейболу (керівник Березюк С.), гирьового спорту, футболу (Кузьмук Л.), гурток «Захист України» (Пундик І.), театральний гурток «Гармидер» (Наглюк М.), літературна студія «Рідне слово» (Здинюк М.), історії «Від  минулого до сьогодення» (Полігас О.), Ми знаємо Україну, Великобританію (Ковтун Л.), Знавці мови (Білик С.), Пошук (Клемба Л.), Фотон (Проценко Б.), Лабіринтами математики (Киричук В.), Хімії (Войтович Л.). Цікавими і мотивуючими для студентів є гуртки фахового спрямування: Рослини навколо нас (Коленда Н.), Плодоовочівництво (Кондратюк Р.),  Бджоляр (Загоруйко Н.), Анатомії (Сальнікова Г.), Юний бухгалтер (Янчук І.), Фінанси, банківська справа та страхування (Галтман Т.), Економікс (Рибка Н.), Юний маркетолог (Гайда Г.), Безпека життєдіяльності та охорона праці (Савченко С.).

Семінар пройшов у дружній та творчій атмосфері. Підсумовуючи захід, Оксана Генсецька, заступник директора з навчальної роботи,   подякувала спікерам за корисну інформацію, яку отримали  учасники семінару, яка допоможе їм у взаємодії зі здобувачами освіти і втіленні нових педагогічних ідей. Вона звернула увагу на стиль педагогічного спілкування, що ґрунтується на дружньому ставленні і відзначила, що демонстрація дружнього ставлення – запорука успішної взаємодії.

           

            

           

           

Категорія: Останні новини | Додав: Klym (01.12.2023)
Переглядів: 52
Форма входу
Погода
Корисні посилання



 


Copyright MyCorp © 2024

Зробити безкоштовний сайт з uCoz