Меню сайту
Категорії розділу
Останні новини [785]
Географія сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Волонтерський рух
Головна » Статті » Останні новини

Горохівський коледж ЛНАУ: віхи історії, досягнення та перспективи розвитку (наукова конференція, присвячена 65-річному ювілею)

Останній тиждень осені ознаменувався видатною подією для спільноти місцевого коледжу, а саме – проведенням науково-практичної конференції «Горохівський коледж ЛНАУ: віхи історії, досягнення та перспективи розвитку», присвяченої 65-річному ювілею закладу освіти.

З вітальним словом до учасників конференції звернувся ректор Львівського національного аграрного університету, академік НААН України В.В. Снітинський, який відзначив, що за 65 років з коледжем своє життя поєднали сотні викладачів та студентів, завдяки професіоналізму педагогів заклад освіти за цей період підготував для аграрного сектору держави понад 20 тисяч фахівців, які своєю працею на посадах агрономів, зоотехніків, спеціалістів бухгалтерського обліку, керівників підприємств, органів державного управління та місцевого самоврядування зробили значний внесок в розвиток агропромислового комплексу регіону, – повідомляє сайт коледжу gklnau.at.ua.

Цікавими та оригінальними були доповіді учасників конференції, кожна з яких супроводжувалася презентаційними матеріалами, а пожовклі від часу світлини вчителів, які стояли біля витоків творення закладу освіти, та портрети відомих його випускників випромінювали з екранів моніторів вагомість пройденого шляху.

Директор коледжу Олег Жельчик у своїй доповіді наголосив, що головним здобутком коледжу є його випускники, які своєю працею утверджують добре  ім’я  навчального закладу. У їх підготовку свої знання, душу і серце вклали сотні працівників закладу освіти та їх директори М.П. Чечель, І.В. Гальчук, А.Г. Верещак, М.І. Нарихнюк. Продовжуючи добрі справи попередників, сьогодні коледж як невід’ємна складова вітчизняної аграрної освіти України не втрачає духу творчості й патріотизму, а зберігає й примножує свої найкращі традиції.

Заступник директора з навчальної роботи Оксана Генсецька окреслила перспективи подальшого розвитку коледжу як закладу фахової передвищої освіти, розширення переліку спеціальностей, вдосконалення змісту підготовки майбутніх фахівців. Окремо було наголошено на формуванні позитивного іміджу закладу освіти сучасними комунікаційними засобами і продемонстровано відеопрезентацію про коледж (https://www.youtube.com/watch?v=aBlljyp8d1o).

Те, що географічна відстань не створює перешкод для співпраці, підтверджує приклад ось уже 15-річного тісного співробітництва коледжу з Львівським національним аграрним університетом. Власне вже про реальні досягнуті результати цієї співпраці та ще не реалізовані можливості у своєму виступі розповіла методист коледжу Світлана Савченко. Викладачі коледжу переймають досвід наукових працівників університету, студенти коледжу є активними учасниками університетських наукових конференцій та олімпіад, мають можливість після закінчення коледжу за скороченими програмами здобувати вищу освіту в університеті.

Цікавим для учасників конференції був екскурс у минуле закладу освіти, що його провела заступник директора з виховної роботи Світлана Білик. Вихованню особистості студента коледжу сприяють збережені в закладі освіти традиції та педагогічний досвід. А центром духовного виховання студентської молоді стала православна каплиця «Благословення хлібів».

Проникливою і щемливою до глибини душі  була доповідь викладачки Наталії Рибки «Випускники коледжу – борці за незалежність України» – розповідь про Ігоря Сливку та Сергія Феоктистова, мужніх і відважних наших співвітчизників, випускників коледжу, які  за честь, свободу і суверенітет нашої держави віддали найцінніше – своє життя.

З історією коледжу тісно пов’язана історія його структурних підрозділів – відділень, методичних, комісій, бібліотеки, спортивного комплексу, навчально-дослідного господарства. Історію їх створення та розвитку висвітлили завідувач відділення технологій в агрономії та тваринництві Наталія Крук та завідувачка бухгалтерського відділення Станіслава Шелін, методист Надія Загоруйко, завідувачка бібліотеки Світлана Гончарук, керівник фізичного виховання Леонід Кузьмук, завідувачка навчально-виробничих практик Марія Долінська, голова комісії загальноосвітніх дисциплін Ірина Пундик.

Історію впровадження у коледжі підготовки фахівців за новими спеціальностями «Фінанси, банківська справа та страхування» (https://www.youtube.com/watch?v=KUjyIDKwnxc&feature=youtu.be) та «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» окреслили у своїх дослідженнях викладачі Тетяна Галтман і Галина Гайда.

Розвиток студентського самоврядування, творчості молоді, діяльність художніх колективів коледжу, студентського театру «Гармидер», літературного творчого об’єднання «Рідне слово», народознавчого музею «Берегиня» (https://youtu.be/hQqWX1bvhx0)  висвітлили у доповідях культорганізатор Ольга Рендюк, художній керівник Валерій Окис, вихователь-методист Марія Наглюк, викладачі української мови та літератури Марія Здинюк та Лілія Клемба.

З особливою повагою згадували учасники конференції  ветеранів коледжу, працівників господарських служб, їдальні, бухгалтерії. Саме завдяки їх невтомній праці ми маємо чудовий навчальний заклад. Ми гордимося випускниками Горохівського сільськогосподарського технікуму, Горохівського радгоспу-технікуму, Горохівського коледжу Львівського національного аграрного університету.

Далеким став від нас 1955 рік – рік створення Горохівського сільськогосподарського технікуму на Волині. За цей період змінилися держави, змінилися політичні еліти, змінюються межі адміністративно-територіальних громад, відходять у вічність люди, які підготували не одне покоління сільськогосподарських фахівців.

Але Горохівський коледж не змінив свого технологічного спрямування і впевнено продовжує підготовку молоді до майбутньої професійної діяльності, виховує громадянина, патріота Української Держави.

ФОТО конференції

Категорія: Останні новини | Додав: Klym (01.12.2020)
Переглядів: 220
Форма входу
Погода
Корисні посилання



 


Copyright MyCorp © 2024

Зробити безкоштовний сайт з uCoz