Меню сайту
Географія сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Волонтерський рух

Поради для підвищення самоповаги

Пам’ятайте про свої позитивні якості, замість того, щоб пам’ятати погане. В усьому, що Ви робите, намагайтеся знайти позитив. Поздоровте себе з цим успіхом.

Постійно згадуйте свої успіхи.

Пробачайте собі помилки. Ми можемо ставитися до себе дуже суворо, але все-таки робимо їх. Визнайте свою помилку й адекватно компенсуйте збитки. Не перекладайте провину на інших – це ознака безсилля. Так само не перегинайте палицю, обвинувачуючи в усьому тільки себе.

Вчіться любити своє тіло.

Дійте так, начебто ви були непереможним, легким у спілкуванні, дотепним, гідним любові. І ви будете таким.

Шукайте і приймайте допомогу, підтримку і пораду, коли маєте потребу в цьому.

Ставтеся до себе добре. Ваша самоповага ніколи не зросте, якщо ви не будете ставитися до себе належним чином. Пам’ятайте: той, хто любить себе, виглядає краще, має прекрасне здоров’я.

Відмовтесь від думки, що ви – безнадійний і невдаха, якого ніхто не любить. Якщо ви думаєте так, то це може стати істиною, оскільки ви самі переконуєте в цьому інших.

Вчіться слухати, не даючи оцінок і не роблячи порівнянь.

Вмійте сказати «ні». Найчастіше ми занадто швидко погоджуємося зробити те, про що нас просять, боячись несхвалення чи гніву з боку інших, вважаючи себе «гарним» тоді, коли поступилися комусь, щоб зробити приємне.

Відмовтеся від балаканини, пліток, скарг, бажання помсти, від усіх бажань, що підривають вашу цілісність і особисту силу.

Пам’ятайте, що ви недосконалі - і це прекрасно. Ви – людина, що може помилятися й виправляти свої помилки. Досконалість недосяжна, а природність деяких якостей буває більш привабливою.

Прийміть себе таким, яким ви є, - унікальним, оригінальним, людяним.

Практичний психолог Макарук В.А.

01.11.2016 р.

 

Розпочинається новий навчальний рік. Студентам потрібно звикати до режиму навчання, педагогам та працівникам коледжу – до роботи, а ще так хочеться довше поспати, нікуди не поспішати і проводити час за власними вподобаннями. Проте життя – це постійний рух та зайнятість, і для того, щоб щоденні справи приносили задоволення, маємо приступати до них із усмішкою і гарним настроєм. Тому хочеться побажати у новому навчальному році натхнення, оптимізму, міцного здоров’я, радості, творчих успіхів та гарного настрою щодня!

1. Щоб у вас завжди був гарний настрій, навчіться себе контролювати. Не ображайтеся через дрібниці, намагайтесь не сваритися з близькими вам людьми, прощайте їх. Прощаючи, ви рятуєтеся від гніву і мстивих почуттів, які руйнують в першу чергу вас самих.

2. Спробуйте дивитися на світ з гумором. Навіть якщо вас образили або ви потрапили в непросту ситуацію, все одно посміхніться і скажіть собі: «І це також пройде!». Неймовірно, але у тих, хто щиро вірить, дійсно, все погане йде.

3. Не сидіть вдома, ображаючись на весь світ! Можете не сумніватися: на вулиці, в компанії друзів і знайомих настрій поганим не буває. Доведено!

4. Внесіть у своє життя елементи новизни. Психологи рекомендують час від часу змінювати стійкі звички - наприклад, завести нове хобі або змінити стиль одягу. Адже ви дійсно відчуєте значні зміни: наприклад, надівши взуття на каблуках, станете вище, випрямитесь і (головне!) почнете ловити на собі зацікавлені погляди протилежної статі. Ніщо не діє так позитивно на настрій, як увага оточуючих.

5. Навчіться розслаблятися. Коли виконуєте якусь нудну роботу, думайте про щось приємне. Наприклад, про майбутню зустріч з друзями чи коханою людиною. А ще розслабитися допоможуть аромалампи. Ось список ефірних масел, які позитивно впливають на настрій і душевний стан: мандарин, апельсин, лимон, грейпфрут, бергамот. (Не дарма ж мандарини асоціюються з новорічними святами і новорічним настроєм!)

6. Займіться плаванням. Вода допомагає тілу відпочити і розслабитися, підвищуючи тонус і настрій. Крім того, можливість нещасного випадку або травми при плаванні мінімальна, на відміну від багатьох інших видів спорту.

7. Зупиніться, озирніться... Іноді люди опиняються в пастці просто тому, що не знаходять часу задуматися, чи в потрібному напрямі вони рухаються. Слід вчасно наводити лад у думках, цілях, зв'язках, так само, як ви регулярно робите прибирання в приміщенні.

8. Ставтеся до життя простіше. У житті завжди є місце подвигу, однак потрібен він далеко не завжди. Намагайтеся зосередитися на тому, що ви робите в дану хвилину. Часто, це скоріше сприятиме успіху, ніж бажання гарантувати довгостроковий результат. Радійте навіть дрібним успіхам і маленьким досягненням. Життя занадто коротке, щоб сумувати і картати себе.

9. Зберігайте почуття перспективи. Життя є рух, і те, що сьогодні видається трагедією, можливо, завтра викличе усмішку. Адже не дарма кажуть - ранок мудріший за вечір.

10. Забудьте про неприємності. Якщо вам хочеться полежати в ліжку і пожаліти себе, краще не піддаватись цьому бажанню. "Рухайтеся - і ваші емоції також стануть більш рухливими, - вважає психолог Меріон Ділворт. - Подивіться фільм, зробіть прибирання... Пам'ятайте: ви несете відповідальність за свої почуття і відчуття".

Практичний психолог Макарук В.А.

08.09.2016р.

Я відповідаю за своє життя!

  1. Щастя - це внутрішній вибір. Якщо Ви щасливі, то це не означає, що у Вас все ідеально. Це означає, що Ви навчилися не помічати недоліки. Своїм щоденним вибором Ви можете робити себе щасливим.
  1. Кілька СПРАВЖНІХ друзів - це все, що вам потрібно. Коли мова йде про відносини, віддавайте перевагу не кількості, а якості. Проводьте час з друзями, які люблять і цінують Вас, які облагороджують Вас і роблять Вас кращими.
  1. Мої дії і слова безпосередньо впливають на моє життя. Подавайте особистий приклад. Втілюйте в життя те, чого Ви навчаєте інших, або не вчіть цього зовсім. Підтверджуйте свої слова справами! Люди швидше подивляться на Ваші справи, аніж будуть слухати Вашу порожню балаканину.
  1. Недотримання обіцянок руйнують стосунки. Ви весь час зв'язуєте себе якимись зобов'язаннями. Питання полягає в тому, а чи виконуєте Ви їх? Якщо Ви сказали, що зробите щось, то обов'язково це зробіть! Якщо у Вас не виходить дотриматись слова, то для оточуючих це означає, що Ви не цінуєте їхній час і Ваші з ними відносини.
  1. Все, і хороше, і погане, - це життєвий урок. Усі, з ким Ви стикаєтесь, і все, з чим Ви зустрічаєтесь, є частиною вашого уроку під назвою «життя». Ніколи не забувайте уроки, піднесені Вам життям, особливо ті уроки, які йшли врозріз з Вашими планами.
  1. Дрібниці, в основному, є важливими речами. Будьте простішими. У найпростіших моментах нашого життя полягає абсолютне щастя.
  1. Люди зазвичай шкодують про те, чого вони НЕ зробили. Ви на 100% не потрапите в ціль, якщо Ви не вистрілите. Почніть самі створювати собі вибір, шанси і зміни у своєму житті. Ви повинні робити вибір і кувати щастя, інакше Ваше життя ніколи не поміняється.
  1. Невдачі роблять нас сильнішими і мудрішими. Біль робить Вас витривалішими. Сльози роблять Вас сміливішими. Розчарування робить Вас мудрішими. Будьте вдячні своєму минулому, тому що воно допомогло Вам стати таким, яким Ви стали.
  1. Кожна людина цікава по-своєму. Приймайте людей такими, які вони є. У більшості випадків їх неможливо змінити і, спробувавши це зробити, Ви їх тільки розлютите.
  1. Особистісне зростання спочатку буде спричиняти незручність. Зростання завжди починається там, де закінчується зона комфорту. Тому виходьте зі своєї зони комфорту і пробуйте щось нове. Перемагайте невідомість і насолоджуйтесь, отримуючи новий досвід.

Практичний психолог

Макарук В.А.

31.05.2016р

Розвиваємо навички впевненого спілкування з людьми спілкування з людьми

1. Знайте що таке спілкування.

Спілкування - це процес передачі сигналів і/або повідомлень між відправником та одержувачем за допомогою різних методів - листи, невербальні сигнали, слова. Це механізм, за допомогою якого ми створюємо, розвиваємо або розриваємо відносини.

2. Майте мужність говорити те, що ви думаєте.

Розвивайте впевненість у собі, візьміть до відома, що кожен з Вас може привнести цінний внесок у бесіду. Впевнено висловлюйте свої почуття і думку щодо суті розмови, а також вмійте відстоювати свою точку зору і, в разі необхідності, приходити до компромісу.

3. Спілкуйтесь.

Чим частіше Ви спілкуєтеся з іншими людьми, тим швидше Ви можете поліпшити свої навички спілкування. Розмовляйте з різними людьми і спостерігайте за собою, в пошуках недоліків і помилок, які Ви можете здійснювати під час розмови. У процесі спілкування з іншими людьми Ви починаєте краще усвідомлювати, хто Ви, що Вам подобається і що не подобається.

4. Дивіться в очі.

Зрештою, Ви спілкуєтеся з іншими людьми, а не з самим собою, так майте сміливість дивитися людям в очі. Підтримуючи контакт очей, Ви даєте співрозмовнику зрозуміти, що слухаєте його, а не літаєте десь у хмарах, крім того, це допомагає зосередитися на суті Вашої бесіди.

5. Використовуйте жести.

Не будьте занадто «затиснуті», це ознака невпевненості в собі. Розслабтесь, в спілкуванні намагайтеся виявляти спокій, однак використовуйте міміку і жести, це поліпшить розуміння вас іншими людьми і приверне увагу. У спілкуванні з однією людиною, або з невеликою групою людей, в жестах немає особливої необхідності.

6. Не будьте суперечливі.

Ваші слова повинні відповідати Вашим жестам, виразу обличчя, тону. Критикуючи кого-небудь і одночасно з цим посміхаючись, Ви посилаєте змішане повідомлення, і ризикуєте бути не правильно зрозумілим Вашим співрозмовником, або дозволите йому припустити, що Ви не щирі в тому, що Ви говорите.

7. Вивчайте мову тіла.

Це дозволить Вам трохи краще зрозуміти не тільки себе, а й інших людей. Тіло, часом, «говорить» набагато більше, ніж людина виражає словами, навчившись читати мову тіла, Ви зробите великий крок на шляху розвитку Ваших навичок спілкування. Ви навчитеся виявляти, наскільки правдива інша людина, і, якщо буде потрібно, вводити в оману.

8. Проявляйте конструктивні погляди і переконання.

Проявляйте максимум спокою в спілкуванні з іншими людьми, намагайтеся бути чесним, оптимістичним, ставитися до інших людей з повагою і розумінням. Будьте уважні до почуттів інших людей.

9. Навчіться слухати.

Щоб спілкування було ефективним, необхідно вміти не тільки говорити, але й слухати інших людей, інакше, Вам буде складно вловити суть розмови, а Ваш співрозмовник втратить можливість сказати те, що він хоче сказати. Намагайтеся не перебивати вашого співрозмовника в спробі висловити що раптом з'явилася думка.

10. Говоріть виразно.

Говоріть чітко і ясно. Намагайтеся стежити, наскільки виразно Ви говорите, і як Ваша розмова сприймається іншими людьми. Якщо Ви помічаєте, що Вас часто перепитують, подумайте, а чи достатньо чітко і ясно Ви говорите.

11. Підбирайте слова.

Не потрібно говорити слова, значення яких Вам навряд знайоме, або якщо Ви не впевнені, що означають ці слова. Також, виробіть звичку дивитися в тлумачний словник, з метою поповнення свого запасу слів, використовуйте завчені слова у Вашій розмові, щоб закріпити отримані знання.

12. Говоріть трохи повільніше.

Якщо Ваша мова занадто швидка, люди, з якими Ви розмовляєте, не встигнуть сприйняти Ваші слова, крім того, це ознака нервозності і невпевненості в собі. Якщо ви хочете, щоб люди Вас зрозуміли, говоріть трохи повільніше, але не дуже сповільнюйтеся, інакше люди подумають, що Ви закінчили свій діалог.

13. Розвивайте свій голос.

Почніть працювати над своїм голосом. Підготуйте мікрофон і записуючий пристрій, щоб мати можливість записувати свій голос. Візьміть книгу і читайте її вголос так, ніби Ви розповідаєте її співрозмовнику. Після цього прослуховуйте свій голос, виявляйте мовні недоліки і опрацьовуйте свою промову. Зробіть своєю метою трохи знизити Ваш голос, щоб збільшити його привабливість. Це не потрібно робити при кожній розмові, але іноді навіть дуже корисно.

14. Оживіть свою промову.

Уникайте монотонності вашої розмови, зробіть Вашу мову яскравою, динамічною і красивою. Збільшуйте гучність Вашого голосу на словах, які в даній розмові мають найбільше значення. Оживляйте Ваш голос так, щоб у слухача Ваші слова миттєво перетворювалися на яскраві образи в голові.

Розмовляйте якомога частіше, свідомо створюйте або потрапляйте в такі ситуації, де Вам доведеться розмовляти з людьми, і краще всього - з різними людьми, навіть незнайомими. Чим частіше Ви будете спілкуватися, тим простіше Вам буде працювати над своїми навичками спілкування. Експериментуйте зі своєю промовою і голосом, добивайтесь кращої ясності і чіткості сказаних Вами слів, і більш красивого звучання Вашого голосу.

Практичний психолог Макарук В.А.

06.08.2016р

9 мотиваційних звичок для покращення свого життя

1. Ранній підйом.

Всі успішні люди - пташки ранні. Щось особливе й магічне є в ранньому підйомі. Ця частина дня, коли ще світ не прокинувся, - найважливіша і найбільш надихаюча. Ті, хто встає до світанку сонця, стверджують, що їхнє життя стало повноцінним. Спробуйте і ви вставати рано, і вже через місяць-другий ви будете з жалістю згадувати ті роки, коли світанок зустрічали в ліжку.

2. Захоплююче читання.

Якщо в день замінити годину сидіння перед телевізором або комп'ютером читанням корисної та цікавої книги, то ви станете найрозумнішою людиною серед свого оточення. Ви будете швидше знаходити відповіді на питання, з вами буде цікавіше спілкуватися, багато чого буде виходити само собою. Як сказав Марк Твен: "Людина, яка не читає хороших книг, не має переваг перед людиною, яка не вміє читати".

3. Уміння спрощувати.

Спрощення - це усунення непотрібного і марного. Необхідно вміти спрощувати все, що можна і потрібно спростити. Хоч це і вимагає довгої практики, в підсумку дає позитивний результат. Очищаються пам'ять і почуття, ви менше переживаєте і нервуєте. Чим простішим буде ваше життя, тим більше ви зможете ним насолоджуватися.

4. Уповільнення.

Насолоджуватися життям в постійному стресі і хаосі неможливо. Знайдіть для себе тихий час, зупиніться, прислухайтеся до себе і свого внутрішнього голосу. Зверніть увагу на все, що має для вас значення. Візьміть за звичку прокидатися рано, коли навколо тиша, щоб розслабитись, поміркувати, творити. Сповільніть темп життя, і тоді все, за чим ви гналися, саме наздожене вас.

5. Тренування.

Регулярна активність зберігає здоров'я. Якщо у вас зараз немає часу на тренування, рано чи пізно ви все одно почнете їх робити, щоб підтримувати своє здоров'я. Спортом можна займатися не тільки в тренажерних залах, але і вдома.

6. Щоденна практика.

Чим більше людина практикується, тим більш удачливою вона стає. Адже удача - це те місце, де практика зустрічається з можливостями. Без практики неможливо висловити свій талант. Практикуючись, ви завжди будете готові скористатися можливістю показати свій талант.

7. Оточення.

Саме ця звичка здатна прискорити ваш успіх. Оточіть себе позитивними, енергійними людьми. Вони - найкраща підтримка, мотивація і корисні поради. У години депресії спілкування зі своїми друзями здатне підняти вас на ноги.

8. Заведіть журнал подяк.

Це звичка, здатна творити чудеса. Подякуйте за все, що у вас є, і прагніть до кращого. Подяка сприяє появі нових приводів для радості. Перед сном записуйте по одній речі, за яку ви вдячні. Чудеса не змусять себе чекати!

9. Будьте наполегливими.

Едісон зробив 10000 невдалих спроб, перш ніж винайти електричну лампочку. Уолту Діснею для заснування Діснейленду довелося вислухати 303 відмови від різних банків, перш ніж він домігся бажаного. 134 видавця відхилили книгу Дж. Кенфілд і Марка В. Хансена "Курячий бульйон для душі", перш ніж вона стала світовим бестселером. Відчуваєте закономірність? Якщо ви хочете добитися бажаного, будьте наполегливі і не здавайтеся!

 

1 грудня –

 Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

Людське життя цікаве і водночас складне. Мабуть, людина була б щасливою, якби завжди залишалася дитям і ні про що не турбувалася, не знала важкої праці, проблем… Проте, навіть найскладніші проблеми здаються дрібницями у порівнянні зі СНІДом. Ця хвороба кожної хвилини забирає життя. Вона потрапляє в організм, робить його беззахисним, шматуючи людину… Найжахливіше те, що ще й досі не знайдено надійного засобу лікування від «чуми XXI століття». Мозолі на руках заживають, проблеми вирішуються, а от позбутися СНІДу неможливо. Але запобігти проникненню його в організм можна. Вірус, що викликає СНІД, проникає в організм через статеві органи і кров, тож кожна свідома людина повинна дбати про власну безпеку.

Особливо боляче на душі, коли зовсім малі діти повинні розплачуватися здоров’ям за помилки своїх безвідповідальних батьків. Сьогодні в Україні нараховується більше 6000 ВІЛ – інфікованих дітей. Кожна людина повинна пам’ятати, що за лічені хвилини задоволення можна втратити найдорожче - життя.

Надзвичайно небезпечним є те, що захворювання на СНІД проявляються не відразу. Таким чином, людина, носій вірусу, може відчути хворобу лише за певний проміжок часу, інфікуючи за цей період інших.

Захищаймо самі себе і кожного зокрема від «чуми XXI століття», вчімося жити здоровим життям, берегти своє здоров’я і здоров’я своїх близьких.. І підтримуймо тих, кого, нажаль, ця хвороба вже захопила у свої тенета. Не залишаймося осторонь чужої біди!

Не псуймо і не ускладнюймо життя, воно й так нелегке. Не спішімо спробувати надто багато одразу, бо все ще попереду, а СНІД в одну мить може перекреслити прекрасні життєві плани…Цінуймо кожну хвилину, бо живемо ми тільки один раз. Не втрачаймо життя!   

16 листопада

міжнародний День толерантності.

З латинської це означає "терпіння".

Друзі, будьмо толерантними,
оскільки це найважливіша умова миру і злагоди в сім'ї, колективі і суспільстві.

 

Різні аспекти поняття „толерантність”:

  1. Співпраця, дух партнерства.                                                                                                             
  2. Готовність миритися з чужою думкою.                                                                        
  3. Повага до людської гідності.
  4. Повага до прав інших.
  5. Прийняття інших таким, як вони є.                                                                 
  6. Уміння поставити себе на місце інших.
  7. Повага до прав бути іншим.
  8. Визнання різноманітності.
  9. Визнання рівності інших.
  10. Терпимість до чужих думок.
  11.  Відмова від домінування, завдання шкоди і насильства щодо інших людей.

 

Толерантність, як одна з норм поведінки людини, набуває все більшого визнання в сучасному світі, що викликає певний інтерес до визначення сутності цього поняття, винайдення ефективних форм і методів виховання толерантної особистості.

Так, у великому енциклопедичному словнику толерантність (від лат. Tolerantia – терпимість) визначається як терпимість до чужої думки, вірувань, поведінки. Тобто за основу береться згода сприйняти щось (духовне, морально-ідейне, етико-естетичне, релігійне) навіть за умов виникнення суперечності зі світоглядними установками того, хто сприймає. Толерантність можна розуміти як особистісну або суспільну характеристику, яка ґрунтується на усвідомленні того, що світ і соціальне середовище багатовимірні, тому мають право на існування відмінні погляди і переконання. Внутрішня суперечність толерантності як моральної цінності полягає у поєднанні, з одного боку, особистої автономії індивіда, який має свою волю і мотивацію своїх учинків, а з іншого – моральної нормативності, де відповідні вимоги мають абсолютну владу.

Толерантність можна розглядати в контексті таких понять, як сприйняття, розуміння, визнання, що передбачає здатність бачити світ одночасно з двох точок зору: власної та іншої; бачити людину як носія альтернативних цінностей, іншої логіки мислення, відмінних форм поведінки, а також усвідомлення свого права відрізнятися від інших людей.

16 листопада 1995 року на ХХVІІ сесії Генеральної конференції держав-членів ЮНЕСКО одностайно прийнято Декларацію принципів толерантності – основоположний міжнародний документ, в якому її сутність розкривається як «повага, прийняття та правильне розуміння всієї 85 багатоманітності культури, форм самовияву і прояву». Відтоді ця дата відзначається як Міжнародний День толерантності. Згодом ООН проголосила 2000 - 2010 роки Декадою Культури ненасилля. «Толерантне ставлення один до одного, солідарність, діалог і взаєморозуміння, – говориться в Декларації – повинні стати нормою поведінки і дій усіх людей без винятку, соціальних груп, політичних партій, громадських організацій і рухів, адже толерантність є не тільки важливим принципом, а й необхідною умовою миру та соціально-економічного розвитку людства». Особлива увага звертається на те, що толерантність – це не поступка чи потурання, а насамперед «активне ставлення до дійсності, що формується на основі визнання універсальних прав і свобод людини». Це вміння краще розуміти себе та інших, вступати з ними в контакт, взаємодіяти без примусу, виявляти повагу і довіру.

Отже, толерантність передусім має на меті прийняття інших такими, яким вони є, і взаємодію з ними на основі згоди.

Поділ людей на толерантних та інтолерантних є досить умовним. Кожна людина у своєму житті може поводитися як толерантно так і не толерантно. Але здатність поводитися толерантно може стати особистісною рисою, а відтак – забезпечити успіху спілкуванні. Толерантні люди більше знають про свої недоліки і переваги. Вони не перекладають відповідальність на оточення.

Почуття гумору і здатність посміятися над своїми слабким сторонами – особлива риса толерантної людини. У того, хто здатний до цього, менша потреба зверхньо ставитися до інших.

Отже, толерантна особистість знає і правильно оцінює себе. Її добре ставлення до себе співіснує з позитивним і доброзичливим ставленням до інших.

Практичний психолог

Макарук В.А.

13.11.2015р.

 

Стрес – як розпізнати і що робити!

Стрес  - це неспецифічна (тобто одна й та сама на різні подразники) реакція організму на будь-яку висунуту до нього вимогу. Стрес  - це відповідь на загрозу, реальну чи уявну. А ще варто додати низку проблем, які вимагають вирішення: це і складні фінансові, психологічні, сімейні негаразди, розлади здоров’я, конфліктні взаємини, прикрі моменти на роботі тощо. Таким чином, вплив емоційно-негативних чинників зовнішнього середовища і внутрішньо особистісних проблем можуть зумовити стан тривоги, напруженості та супроводжуватися негативними емоціями, погіршуючи при цьому можливості адаптації до умов життя. Такий стан є ознакою стресу.

При частих стресових ситуаціях у людини знижується апетит, виникає депресія, знижується інтерес до роботи, спілкування, з’являється апатія, знижується ефективність праці.

Перевірити чи є у вас ознаки стресу допоможе наступний тест

ТЕСТ «Прихований стрес»

Часто навіть незначні повсякденні неприємності суттєво впливають на нерви людини. Ось 9 таких ситуацій, коли ці неприємності виникають. Замисліться, які з них вас нервують найбільше.

  1. Ви хочете зателефонувати, але потрібний номер постійно зайнятий.
  2. Ви помічаєте, що хтось за вами стежить.
  3. Ви з кимось розмовляєте, а інший постійно втручається у вашу бесіду.
  4. Хтось перериває плин ваших думок.
  5. Хтось безглуздо підвищує голос.
  6. Ви погано почуваєтесь, коли бачите комбінацію кольорів, що на вашу думку не поєднується.
  7. Коли ви вітаєтесь з кимось за руку й не відчуваєте ніякої приязні.
  8. Коли ви розмовляєте з людиною, яка орієнтується в темі краще за вас.
  9. Коли ви щось розповідаєте людині і бачите, що вона вас не слухає.

Якщо більше п’яти ситуацій заважкі для вас, це означає, що буденні негаразди добряче розхитали вашу нервову систему.

Ми не можемо змінити світ таким чином, щоб у ньому не було негативних чи надмірних стресів. Водночас властивість протистояти стресу без шкідливих для здоров’я та психіки наслідків, тобто стресостійкість, залежить від кожної людини.

Стресостійкість характеризується:

  • особистісними особливостями людини;
  • ставленням людини до часу та планування справ;
  • розвитком навичок розуміння та контролю своїх емоцій;
  • уміння ефективно відпочивати і зберігати енергетичний потенціал.

Таким чином, як немає двох однакових людей, так і не існує загальних для всіх рецептів профілактики негативного впливу стресу. Тому можна тільки запропонувати загальні рекомендації для профілактики стресу.

Поради «Як уникнути стресу»

Планування з розумом

Пам’ятайте, що доба має лише 24 години. Оцінюйте реально свої сили – майже все забирає більше часу, ніж здається. Якщо залишити  трохи додаткового часу в «резерві», то ви уникнете зайвої напруженості і неспокою.

Це чарівне слово «Ні!»

Є такий вислів: кажіть «ні», щоб порадувати себе, а не кажіть «так», щоб порадувати інших. Людина не повинна робити все сама. Шукайте підтримки  і допомоги як на роботі, так і підчас виконання домашніх обов’язків.

Здоровий гумор

Сміх розслаблює м’язи, знижує кров’яний тиск. Це дуже вдалі ліки від стресу.

«Антистресова дієта»

Якщо ви мали нервовий день, з’їжте страву багату на вуглеводи. Але не засмічуйте шлунок печивом і шоколадом. Вуглеводи сприяють виробленню організмі такої речовини як серотонін. А вона діє як бальзам на ваші виснажені нерви.

Заспокійлива купіль

Після виснажливого дня добре зробити 15-20 хвилинну ванну з морською сіллю або настоями м’яти та ромашки. Ви відчуєте заспокійливий ефект, що допоможе міцному та розслаблюючому сну.

Тиша і спокій

Ми працюємо, живемо і часто відпочиваємо в дуже галасливих місцях. Намагайтеся відпочивати в тиші або зі звуками, які розслабляють: шум моря, вітру, дощу, звуки природи.

Здоровий сон

Людина потребує близько 6-8 годин сну на добу. Намагайтеся дотримуватися природного ритму сну. Для здоров’я і краси потрібно лягати спати до опівночі. Якщо ви спите менше, ніж того потребує ваш організм, то прокидаєтесь втомленим і безсилим.

Добрі справи

Дуже гарними ліками від власних проблем є допомога комусь, чиї проблеми ще важчі. Але не ведіть безплідних розмов «про життя». Допоможіть, чим можете: відвідайте літню сусідку, пошукайте вдома дитячі речі і віддайте родині, яка їх потребує тощо.

 

Практичний психолог

Макарук В.А.

08.10.2015р.

Як підвищити самооцінку

Рівень самооцінки впливає на всі вчинки людини. Найчастіше самооцінка особистості буває занижена, тобто реальні можливості людини вище, ніж уявлення людини про свої можливості. Зазвичай це пов’язано з тим, що формування самооцінки відбувається, в основному, в дитинстві, коли можливості людини розвинені слабо. Крім того, серйозний вплив справляє негативне оточення. Звичайно, зустрічаються випадки, коли у людини завищена самооцінка, але, на мій погляд, це характерно тільки для дуже молодих людей. А для дорослих людей характерна зворотна ситуація.

Підвищити самооцінку цілком реально, хоча це часто досить повільний процес. Проте свідомі спроби у формуванні самооцінки можуть бути корисні практично кожному.

Тут 12 порад, які можуть допомогти підвищити самооцінку:

1. Припиніть порівнювати себе з іншими людьми.

Завжди будуть люди, у яких чогось більше, ніж у Вас і є люди, у яких цього менше, ніж у вас. Якщо ви будете займатися порівняннями, то завжди будете мати перед собою занадто багато опонентів або супротивників, яких Ви не можете перевершити.

2. Припиніть лаяти і сварити себе.

Ви не зможете розвинути високий рівень самооцінки, якщо повторюєте негативні висловлювання щодо себе і своїх здібностей. Чи розмовляєте Ви про свій зовнішній вигляд, чи свою кар’єру, чи відносини, чи фінансове становище чи будь-які інші аспекти вашого життя, уникайте самопринизливих коментарів. Корекція самооцінки прямо пов’язана з Вашими висловлюваннями про себе.

3. Приймайте всі компліменти і поздоровлення, відповідаючи «дякую».

Коли Ви відповідаєте на комплімент чимось на кшталт: «та нічого особливого», Ви відхиляєте цей комплімент і одночасно посилаєте собі повідомлення про те, що не гідні похвали, формуючи занижену самооцінку. Тому приймайте похвалу, не принижуючи свої достоїнства.

4. Використовуйте афірмації (позитивні висловлювання, твердження про те, чого б ви бажали для себе, що дають настрій на успіх, щастя і внутрішню гармонію) для того, щоб підвищити самооцінку.

Помістіть на якому-небудь предметі, який Ви часто використовуєте, наприклад, пластиковій картці або гаманці, твердження на кшталт: «я люблю і приймаю себе» або «я приваблива жінка і заслуговую в житті самого кращого». Нехай це твердження завжди буде з Вами. Повторюйте твердження кілька разів протягом дня, особливо перед тим, як лягти спати і після того, як прокинетеся. Всякий раз, коли Ви повторюєте афірмації (твердження), відчуйте позитивні емоції щодо них. Таким чином ефект впливу буде значно сильнішим.

5. Використовуйте семінари, книги, аудіо та відеозаписи, присвячені підвищенню самооцінки.

Будь-яка інформація, що допускається вами в свій розум, пускає коріння там і впливає на Вашу поведінку. Домінуюча інформація впливає на Ваші вчинки домінуючим чином. Якщо Ви дивитеся негативні телевізійні програми або читаєте в газетах кримінальну ронічку, швидше за все ваш настрій буде схилятися в цинічний і песимістичний бік. Точно так само, якщо Ви будете читати книги або слухати програми, позитивні по своїй природі і здатні підвищити самооцінку, Ви будете купувати якості від них.

6. Намагайтеся спілкуватися з позитивними і впевненими в собі людьми, готовими вас підтримати.

Коли Ви оточені негативними людьми, які постійно пригнічують Вас і Ваші ідеї, Ваша самооцінка знижується. З іншого боку, коли Вас хвалять і заохочують, Ви відчуваєте себе краще і Ваша самооцінка особистості зростає.

7. Зробіть список Ваших минулих досягнень.

Це не повинно обов’язково складатися з чогось монументального. Список може включати невеличкі перемоги, наприклад: навчилися кататися на велосипеді чи роликах, отримали водійські права, почали регулярно відвідувати спортзал і т.д. Регулярно переглядайте цей список. Читаючи свої досягнення, спробуйте закрити очі і знову відчути задоволення і радість, яку Ви відчували в ті моменти.

8. Сформуйте список Ваших позитивних якостей.

Ви чесні? Безкорисливі? Корисні для інших? Креативні? Будьте до себе прихильні і запишіть по

Форма входу
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Погода
Корисні посилання



 


Copyright MyCorp © 2024

Зробити безкоштовний сайт з uCoz