Меню сайту
Категорії розділу
Останні новини [272]
Географія сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
В контакте
Головна » Статті » Останні новини

ХVІ Зліт іменних стипендіатів та відмінників навчання

ХVІ Зліт іменних стипендіатів та відмінників навчання «Лідери АПК ХХІ століття»

Зліт студентів-аграріїв – це зібрання однодумців, лідерів, хто у напруженій навчальній праці здобуває професію хлібороба. Для всіх його учасників – це спроба заявити про себе, бути почутим, відчути себе причетним до загальнодержавних молодіжних справ. Цього року учасників зльоту приймала Вінниччина – духовна перлина України, окраса Подільського краю, а Вінницький національний аграрний університет - один з провідних вищих навчальних закладів України, який формує конкурентноспроможних фахівців для аграрного сектору.

14-17 травня делегація Волинської області у складі кращих студентів: від Горохівського коледжу ЛНАУ – Якимчука Дмитра, від Володимир-Волинського технологічного коледжу – Бігуна Юрія та від Рожищенського коледжу ЛНВМіБТ ім. С.Гжицького – Облапець Раїси, побували у місті Вінниці, де відбувався ХVІ Зліт іменних стипендіатів та відмінників навчання «Лідери АПК ХХІ століття».

Урочисте відкриття форуму відбулося на площі перед Вінницьким НАУ. Хлібом-сіллю господарі зустрічали делегації з різних областей України, сердечні вітання прозвучали з уст директора Департаменту науково-освітнього забезпечення АПВ та розвитку сільських територій С.В. Кадигроба і президента Вінницького НАУ Г.М. Калетніка. Особливої урочистості додала заходу присутність на ньому міністра аграрної політики та продовольства України І. Швайки та народного депутата України О. Фурмана. Після урочистостей відбувся святковий концерт, а увечері – дискотека.

 У зльоті брали участь понад 200 студентів з Харківської, Львівської, Полтавської, Івано-Франківської, Сумської, Одеської  та інших областей. Дуже приємно, що цьогорічних зліт відкривала саме делегація із Волинської області на чолі з керівником Білик Світланою Вадимівною. Для студентів коледжів перебування у стінах університету було не лише цікавим, але й актуальним, адже після закінчення коледжу вони будуть обирати один із вишів України для продовження навчання.

Одним із випробувань була зустріч у «круглих столах» з обраних тем, де студенти не лише виступали з актуальних питань сільського господарства, але і брали активну участь в їх обговоренні.

В Україні є те, чого немає в жодній країні світу – це сотні тисяч гектарів родючих чорноземів та усі необхідні передумови для розвитку промисловості. Один день перебування був присвячений ознайомленню студентів із кращими сільськогосподарськими підприємствами. Зокрема,  ТОВ «Аграрна Фрут», що у с. Лука-Мелешківська, яке спеціалізується на випуску фруктово-ягідних наповнювачів, соків, пюре і працює за повним циклом -  від вирощування сировини до випуску готової продукції. На полях, здебільшого, вирощують суниці та яблука. Не менш цікавою була екскурсія у ВАТ «Брацлав» (експериментальний машинобудівельний завод), знане тим, що займається випуском обладнання для доїння та первинної обробки молока в Україні.

Цікавими та змістовними  були оглядові екскурсії головних вулиць міста Вінниці, а також відвідування музею Пирогова у ботанічному саду, палацу княгині Щербатової, палацу Вітославського. Також під час переїздів учасники зльоту відвідали Брацславський агроекологічний коледж та Чернятинський  коледж ВНАУ.  Завершальним акордом цього дня стало феєричне шоу найбільшого в Європі плавучого світло-музичного фонтану Рошен.

Але головне, що студенти спілкувалися між собою щиро, невимушено. Лише високопрофесійні фахівці-аграрії, яким не байдужа рідна українська земля, хліб, доля, зможуть гідно продовжити кращі традиції старшого покоління і розпочати нову історію України як аграрного лідера в світі. Ми не знаємо, що б роз’єднувало нас сьогодні,  студентів Волині, Полтави, Івано-Франківська, Львова, Тернополя та Кіровограда, Одеси та Миколаєва,   тих, хто народився в Україні, і тих, хто абсолютно природно відчуває цю землю Батьківщиною незалежно від місця народження. У нас одна країна – Україна, ми просто не маємо іншої Вітчизни. Відродження України – справа молодих.

Перебуваючи у Вінницькому НАУ, студенти отримали величезний досвід, щирі та незабутні враження, нових друзів.

         

         

         

         

         

         

Категорія: Останні новини | Додав: Klym (22.05.2014)
Переглядів: 421
Форма входу


Погода

Корисні посилання 
Copyright MyCorp © 2018

Зробити безкоштовний сайт з uCoz