Меню сайту
Категорії розділу
Останні новини [272]
Географія сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
В контакте
Головна » Статті » Останні новини

Горохівський коледж напередодні 60-річного ювілею

ГОРОХІВСЬКИЙ КОЛЕДЖ

НАПЕРЕДОДНІ 60-РІЧНОГО ЮВІЛЕЮ

«Хліборобському роду – нема переводу», – ствердно говориться у народі. В усі віки в пошані були люди, що ростили хліб. Хліборобське ремесло передавалося з діда прадіда синам, від них – внукам і правнукам. І так безконечно...

Горохівський коледж Львівського національного аграрного університету – один із провідних вищих аграрних навчальних закладів Волинської області, який уже 59 років готує фахівців для потреб сільськогосподарського виробництва.

Вагомий внесок в становлення та розвиток навчального закладу зробили директори Сагайдак М.М., Гушанський В. Л., Церковний І.І., Гальчук І.В., Чечель М.П., Верещак А.Г.

З 2005 року Горохівський коледж Львівського національного аграрного університету очолює Микола Іванович Нарихнюк, випускник Камянець-Полільського сільськогосподарського інституту, вчений агроном, викладач,  спеціаліст  вищої категорії.

У коледжі навчаються молоді люди, які виявили високе покликання бути мудрими, освіченими господарями на рідній землі, які прагнуть ростити хліб та плекати сади.

Гордістю коледжу є його випускники. За час свого існування в коледжі підготовлено більше 19 тисяч фахівців, які трудяться в багатьох галузях народного господарства країни. Серед них державні діячі, науковці, визнані керівники та організатори виробництва. Чимало випускників очолюють державні та підприємницькі структури, плідно працюють в органах виконавчої та законодавчої влади, серед них: Ващук К.Т., народний депутат України; Шумський В.А., директор СГПП «Рать» Луцького району, заслужений працівник сільського господарства України; Вавринович В.В., директор ТзОВ "Волинь Нова" Горохівського району,  заслужений працівник сільського господарства України; Притолюк Р.В., директор ПОСП «Русь» Горохівського району, заслужений працівник сільського господарства України; академік Панасюк Б.І.; кандидати наук – Білітюк А.П., Склянчук В.М., Бондарчук В.В., Баландін М.Г., Мельничук Ф.М., Голодюк І.П, Бойко А.О., Душка В.І.; заслужені працівники сільського господарства України, в минулому голови Волинської обласної ради Дмитрук В.П., Грицюк А.П. та багато інших.

Хронологія основних подій з життя навчального закладу:

1955 р. – однорічна школа полеводів була реорганізована в Горохівський сільськогосподарський технікум та розпочато підготовку фахівців із спеціальності «Агрономія»;

1955 р. – розпочало свою роботу відділення заочної форми навчання;

1958 р. – відкрито відділення з підготовки бухгалтерів;

1972 р. – навчальний заклад реорганізований в Горохівський радгосп-технікум;

1975 р. – введення в експлуатацію нового сучасного корпусу навчального закладу;

1978 р. – розпочато підготовку фахівців із спеціальності «Зоотехнія»;

1993 р. – ліцензування спеціальності і початок підготовки фахівців з організації та ведення фермерського господарства;

1993 р. – початок підготовки фахівців із спеціальності «Комерційна діяльність»;

2005 р. – входження Горохівського державного сільськогосподарського технікуму в структуру університетського центру на базі Львівського національного аграрного університету;

2010 р. – відзначення 55-річного ювілею.

Навчальний заклад за свою більш як півстолітню історію освітньої діяльності не змінив свого технологічного спрямування і сьогодні готує для агропромилового комплексу України фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста з п'яти спеціальностей:

  • Виробництво і переробка продукції рослинництва
  • Виробництво і переробка продукції тваринництва
  • Організація і технологія ведення фермерського господарства
  • Бухгалтерський облік
  • Комерційна діяльність.

    

Матеріально-технічна база. Матеріально-технічна база коледжу дає можливість здійснювати підготовку фахівців сільськогосподарського виробництва відповідно до нормативних вимог.

До послуг студентів – 2 навчальні корпуси, 50 кабінетів і лабораторій, чотири комп’ютерні класи, актова зала на 300 місць, два спортивні зали і стадіон, бібліотека, фонди якої нараховують понад 55 тис. примірників навчальної літератури. У розпорядженні коледжу – чотири гуртожитки на 800 місць, їдальня на 220 місць.

Коледж має власне навчально-дослідне господарство, в складі якого 320 га орної землі, тваринницька ферма, майстерні та інші виробничі приміщення.

         

Кадрове забезпечення навчально-виховного процесу. Навчальний процес у коледжі забезпечує високопрофесійний і творчий педагогічний колектив.

Готуючи нову генерацію фахівців-аграріїв, викладацький колектив відкриває перед студентами широкі можливості для ознайомлення зі світовими та вітчизняними надбаннями науки та культури, успішно збагачує навчальний процес новітніми підходами та технологіями.

Переважна більшість викладачів – спеціалісти вищої та першої категорій, серед них: кандидат сільськогосподарських наук,  одинадцять викладачів з педагогічним званням «викладач-методист» та «старший викладач».

Викладачі коледжу неодноразово ставали переможцями галузевих та обласних виставок педагогічного досвіду, наукових конференцій та професійних конкурсів, брали активну участь у проведенні майстер-класів на базі ДУ «Науково-методичний центр інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності вищих навчальних закладів «Агроосвіта» при Міністерстві аграрної політики та продовольства України, поширюючи власний педагогічний досвід.

Навчально-виховна робота. Готуючи фахівців різних спеціальностей, педагогічний колектив коледжу головне своє завдання вбачає у якісній підготовці майбутнього фахівця, здатного здійснювати професійні функції на демократичних та гуманістичних засадах, реалізовувати професійні компетентності та бути конкурентоспроможним на ринку праці.

Випускники загальноосвітніх шкіл та професійно-технічних навчальних закладів, здобуваючи в коледжі професії агротехніка, техніка-технолога, бухгалтера, агента з комерційних послуг, фахівця з організації та ведення фермерського господарства, одночасно набувають вмінь та навиків ще з декількох робітничих професій, серед яких: тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва (категорія "А"), водій автотранспортних засобів" (категорія "В"), оператор із штучного осіменіння тварин та птиці, санітар (ветеринарна медицина), бджоляр, садівник, продавець продовольчих товарів, продавець непродовольчих товарів, оператор комп'ютерного набору.

За сприяння Департаменту агропромислового розвитку Волинської обласної державної адміністрації коледж продуктивно співпрацює із 55 кращими базовими аграрними підприємствами області з питань проведення технологічних та виробничих практик студентів, виробничих екскурсій, практичних занять безпосередньо в умовах сучасного аграрного виробництва.

З метою вивчення передового досвіду ведення сільського господарства в країнах Заходу коледж з 2002 року співпрацює із спілкою сільськогосподарських шкіл ім. І.Красіцького м. Смоляйни Варміно-Мазурського воєводства та фірмою GOYA Республіки Польща. Щорічно кращі студенти коледжу проходять літню технологічну практику в фермерських господарствах цього воєводства.

Завдяки співпраці дирекції навчального закладу та районного центру зайнятості у коледжі з 2011 року функціонує Студентський центр агробізнесу, метою якого є сприяння молоді у побудові та реалізації професійної кар’єри.

Особливою віхою в житті коледжу є робота в структурі Львівського національного аграрного університету. 

В тісній співпраці з ректоратом, деканатами, кафедрами університету та під вмілим керівництвом ректора університету, заслуженого діяча науки і техніки України, академіка НААН України Снітинського Володимира Васильовича заклад помітно виріс, навчально-виховний процес набув нового прогресивного змісту та якісного наповнення.

Робота в структурі університету ведеться в усіх напрямках навчальної-методичної, виховної та виробничої діяльності. В коледжі добре налагоджена ступенева підготовка фахівців. Укладено угоди про співпрацю з вищими професійно-технічними училищами та професійними ліцеями області: Берестечківським ПТУ, Колківським ВПУ, Старовижівським, Оваднівським, Маневицьким професійними ліцеями. Випускники цих навчальних закладів мають можливість здобути освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста за спорідненими спеціальностями та за скороченими термінами навчання в коледжі

Значна частина випускників коледжу щорічно поповнює студентські лави ВНЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації Львівської, Волинської, Тернопільської областей, м. Києва, здобуваючи вищу освіту за освітньо-кваліфікаційними рівнями бакалавра, спеціаліста та магістра з обраних ще в коледжі спеціальностей. Лише за  останні три роки 160 випускників коледжу продовжили навчання у названих ВУЗах, в тому числі у Львівському національному аграрному університеті – 56 осіб.

Виховна робота. Важливим завданням педагогічного колективу коледжу є формування свідомої, всебічно розвинутої особистості, громадянина-патріота України. В навчальному закладі успішно застосовуються найрізноманітніші форми виховних заходів: тематичні виховні години, диспути, бесіди, пізнавально-розважальні вечори, декади спеціальних та загальноосвітніх дисциплін, конкурси фахової майстерності, інсценізація народних свят і обрядів, концерти, вогники-зустрічі, заняття в гуртках естрадного та народного співу, спортивні змагання, заняття в гуртках та клубах за інтересами «Молода сім'я», "Любисток" та "За здоровий спосіб життя". Значною популярністю серед студентів, викладачів та широкої громадськості міста користуються аматорський студентський танцювальний колектив "Водограй" та студентський театр "Гармидер".

Колективи художньої самодіяльності коледжу є постійними учасниками й лауреатами Всеукраїнського фестивалю художньої творчості аграрних вишів «Софіївські Зорі». У 2013 році художні колективи коледжу  "Світлиця" та "Троїсті музики" зайняли призові місця під час проведення регіонального етапу названого фестивалю.

         

Важливою подією в житті коледжу стало відкриття у 2010 році каплиці ікони Божої Матері "Благословіння хлібів" – своєрідного центру духовного виховання молоді у навчальному закладі.

У навчальному закладі силами студентів та викладачів створено музей народознавства «Берегиня», який входить в першу десятку кращих музеїв аграрних коледжів України.

    

Розвиток творчості студентської молоді. Щороку в коледжі проводиться фестиваль студентської творчості, присвячений Дню студента. Це справжнє свято краси, молодості, розуму, дотепності, а ще – гарна нагода для кожного студента заявити про свої здібності.

Студенти коледжу неодноразово ставали призерами Всеукраїнського конкурсу знавців української мови імені Т.Г.Шевченка, Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика, обласного конкурсу професійної майстерності «Комерц-фест», історико-географічної експедиції "Історія міст і сіл Волині", регіонального етапу Всеукраїнської експедиції "Культурна спадщина мого народу", студентських профільних олімпіад  та  ін.

Щороку кращі студенти коледжу представляють коледж на Всеукраїнському  зльоті іменних стипендіатів та відмінників навчання "Лідери АПК ХХI ст."

Яскравою подією в житті коледжу стала студентська наукова конференція «Молодь та соціально-економічні перетворення в АПК», проведення якої на базі коледжу було започатковано у 2010 р. В наступному році конференція здобула статус регіональної, так як її проведення  підтримали і виступили в ролі співорганізаторів та учасників головне управління агропромислового розвитку обласної державної адміністрації, Горохівська районна державна адміністрація, Волинський інститут агропромислового виробництва НААН України, Львівський національний аграрний університет, Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Гжицького та аграрні коледжі Волинської області.

На конференції студенти вишів Волинської та Львівської областей мають можливість презентувати свої науково-пошукові проекти з питань фінансово-економічного розвитку агроформувань регіонів, сучасного стану та перспектив впровадження новітніх технологій виробництва сільськогосподарської продукці, стану українського села та перспектив його відродження, раціонального природокористування та безпеки продукції АПК.

Студентське самоврядування. Виховний процес у коледжі здійснюється, як правило, за активної участі самих студентів. Самоврядна форма управління студентським життям на рівні академічної групи, відділення, коледжу, гуртожитку добре зарекомендувала себе у студентському середовищі завдяки демократичності у вирішенні багатьох питань: навчання, побуту, дозвілля, харчування студентів, підтримання громадського порядку тощо. Представники студентської ради коледжу – активні учасники регіональних засідань студентського самоврядування аграрних вищих навчальних закладів України, конкурсу "Студент року", що його проводить профільне міністерство.

Розвиток спорту та здорового способу життя. Навчальний заклад приділяє значну увагу розвитку спорту та здорового способу життя студентської молоді. В коледжі працює 6 спортивних секцій з таких видів спорту: міні-футбол, баскетбол, волейбол, гирьовий спорт, легкоатлетичний крос, легка атлетика, з міні-футболу та волейболу серед викладачів, лаборантів та працівників коледжу. Спортсмени навчального закладу неодноразово ставали чемпіонами та призерами районних, обласних та республіканських змагань з різних видів спорту.

Як результат спортивні команди коледжу неодноразово посідали призові місця та здобували перемоги у районних, обласних та республіканських змаганнях.

Горохівський коледж Львівського національного аграрного університету молодий душею та завжди прагне бути в авангарді запровадження новітніх технологій навчання та виховання.

Сьогодні коледж як невід’ємна складова вітчизняної аграрної освіти України є навчальним закладом, який не втрачає духу творчості й патріотизму, а зберігає й примножує свої найкращі традиції.

 

 

19.14.2014 р.

О.Жельчик,

заступник директора з навчальної роботи

Категорія: Останні новини | Додав: Klym (19.11.2014)
Переглядів: 603
Форма входу


Погода

Корисні посилання 
Copyright MyCorp © 2018

Зробити безкоштовний сайт з uCoz