Меню сайту
Географія сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Волонтерський рух

Психологічна служба Горохівського коледжу ЛНАУ – це структурний підрозділ, який у своїй діяльності забезпечує психологічний супровід навчально-виховного процесу в коледжі. Основною метою діяльності психологічної служби є підвищення ефективності педагогічного процесу, розвиток і формування зрілої професійно орієнтованої особистості, захист психічного здоров’я і соціального благополуччя всіх учасників навчально-виховного процесу.

 Основне завдання психологічної служби – це сприяння особистісному зростанню та професійному становленню студента та створення сприятливих умов для самостійного вирішення проблеми студента.

Основними принципами організації психологічної служби є:

  • особистісно-орієнтований підхід до роботи з клієнтами;
  • стимулювання активної позиції того, хто користується психологічними послугами;
  • формування у слухачів прагнення до самовдосконалення і самоосвіти.

У зв’язку з цим можна виділити основні функції психологічної служби ВНЗ:

  • психологічне забезпечення навчально-виховного процесу (полегшення процесу адаптації студентів до умов навчання, професійна адаптація, кінцевою метою якої є професійна ідентифікація майбутніх фахівців, психологічна допомога викладачам у їхньому професійному самовдосконаленні, допомога молодим викладачам у адаптації до умов професійної діяльності, допомога студентам і викладачам у навчальних ситуаціях, що викликають значну емоційну напругу);
  • психологічна просвіта викладачів, батьків, студентів (створення психологічного лекторію для викладачів та студентів, підготовка необхідних методичних рекомендацій, бесіди на психологічні теми, організація тематичних «круглих столів» тощо);
  • психологічна допомога викладачам та студентам (індивідуальні консультації, бесіди, групові тренінги, інші форми психотерапевтичної роботи).

Діяльність психологічної служби включає такі основні напрями:

- просвітницька робота - підвищення психологічної культури серед викладачів, батьків та студентів, участь у профорієнтаційних заходах студентів з метою надання їм допомоги у свідомому виборі професії та побудові життєвої стратегії;

- психологічне забезпечення навчально-виховного процесу у коледжі, виявлення обдарованих студентів, визначення причин неуспішності та незадовільної поведінки,  психологічний супровід студентів, що потребують особливої уваги викладачів і кураторів академічних груп, робота щодо адаптації студентів до нових умов навчально-виховного процесу;

- превентивне виховання (через засоби масової інформації, під час навчальної діяльності, в рамках навчальних програм або як окремого предмету), метою якого є формування у студентів орієнтації на здоровий спосіб життя та захист психічного здоров’я, профілактика алкоголізму, наркоманії, ВІЛ-інфекції і злочинності;

- психодіагностична робота – виявлення психологічної інформації про студента або групи, отриманої на основі узагальнення наукової теорії;

- консультативна робота за індивідуальним запитом студентів та викладачів, забезпечення необхідною психологічної інформацією для подолання життєвих труднощів, допомога всім учасникам навчально-виховного процесу з питань навчання, виховання й розвитку студентів:

- психотерапевтична робота в рамках психологічної моделі – для надання допомоги студентам, педагогам, батькам з метою продуктивної зміни особистості у випадках серйозних психологічних проблем, що не є проявом психічних захворювань.

І ще три речі, які ви маєте знати про психологічну службу коледжу!

1. Якщо ти приходиш на консультацію до психолога – ТИ НЕ ПСИХ. Психолог і психіатр не одне і те ж.

Психолог відрізняється від психіатра, як безумний день від безумного дому. Лікар-психіатр – це спеціаліст в області лікування психічних захворювань (напр. шизофренія). Використовує переважно медикаментозні методи лікування (ліки, таблетки).

Психолог – спеціаліст, який консультує ЗДОРОВИХ людей у важких ситуаціях в різних сферах життя (проблеми в навчанні, сімейні відносини, відносини в колективі, відносини між батьками і дітьми, проблеми в спілкуванні, вибір життєвого шляху, саморозвиток, конфліктні ситуації і багато іншого).

2. До психолога приходять НЕ ТІЛЬКИ слабкі і нерозумні люди, які самі не можуть вирішити свої проблеми.

До психолога звертається людина, яка хоче змінити свою поведінку, своє життя в ту чи іншу сторону і шукає гармонійний спосіб, ефективний шлях здійснення цих змін. Психолог – спеціаліст, який може допомогти знайти такий шлях, свій, унікальний для кожного. Якщо у вас болить зуб, ви ж не бачите чогось ненормального в тому, щоб звернутись до стоматолога?

3. Якщо ти звертаєшся до психолога, то все, про що ви говорите, залишиться між вами.

Основне правило роботи психолога – конфіденційність. Це означає, що ніхто без вашої згоди не дізнається, з яким питанням ви звертались до нього, про зміст вашої з ним бесіди, або і взагалі про сам факт вашого звернення. Це ж стосується і результатів психологічного тестування. Про ваші конкретні результати знає тільки психолог.


Учіться бути оптимістами!

Мудрість -  уміння радіти дрібницям. Не треба сподіватися на зустріч із великим щастям. Слід тішитися і з приємних дрібниць довкола – сонця, що знову визирнуло після дощу, відвідування театру, музею….

Щодня хоча б кілька хвилин думайте про те, що ви і ваша сім’я здорові, діти успішно вчаться, що сьогодні вам вдалося зробити якісь справи і, можливо, ви отримали якесь задоволення.

Якщо ви відчуваєте, що похмурі думки не залишають вас, спробуйте поліпшити свій настрій, розглядаючи гарні речі: квіти, гарно ілюстровану книгу, старі фотографії….

Тільки від вас залежить ваш оптимістичний настрій!

Іржі Томан

Форма входу
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Погода
Корисні посилання



 


Copyright MyCorp © 2024

Зробити безкоштовний сайт з uCoz